تازه ترین مطالب

تاریخ : 16. فروردين 1398 - 13:44   |   کد مطلب: 32021
نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس:
بیش از ۲ میلیون بازنشسته مشمول همسان‌سازی حقوق
نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس گفت: بیش از ۲ میلیون نفر از بازنشستگان مشمول همسان‌سازی حقوق بازنشستگان هستند که اعتبار همسان‌سازی ۴۵۰۰ میلیارد تومان در بودجه ۹۸ پیش‌بینی شده است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی کورنگ  به نقل از نافع، حمیدرضا حاجی‌بابایی نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی  ظهر امروز در جمع خبرنگاران بیان کرد: مشکلاتی در حوزه بودجه‌های کارگری، کشاورزی و کارمندی وجود داشت که با پیگیری نتایج خوبی حاصل شد.

وی گفت: در کشور ۵ میلیون نفر نیروی شاغل و بازنشسته جزء کارکنان دولت هستند که بیش از ۴ میلیون نفر مشکل معیشتی دارند، در زمینه افزایش حقوق در لایحه بودجه ۹۸ دولت طرحی را ارائه شده بود که پاسخگوی نیاز‌های این اقشار نبود و فاصله طبقاتی افزایش می‌یافت.

نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه با مصوبه مجلس، حداقل ۳.۵ میلیون نفر از کارکنان شاغل و بازنشسته مشمول افزایش بیش از ۲۳/۱ درصد حقوق شدند تاکید کرد: بر اساس این مصوبه حداقل حقوق ۴۳ درصد افزایش خواهد داشت.

وی با بیان اینکه ابهاماتی در این مصوبه بود که مجلس این ابهامات را رفع کرد و به دولت برای اجرا ابلاغ شد افزود: بیش از ۲ میلیون و ۵۰ هزار نفر از بازنشستگان مشمول همسان‌سازی هستند که اعتبار همسان‌سازی ۴۵۰۰ میلیارد تومان در بودجه ۹۸ پیش‌بینی شده است.

وی گفت: با اعمال این قانون میانگین ۱۸۰ هزار تومان علاوه بر افزایش سنواتی برای بازنشستگان خواهیم داشت به عبارتی دیگر افزایش حقوق بازنشستگان در بودجه ۹۸ پایین‌ترین حقوق حدود ۶۰ درصد خواهد بود.

حاجی بابایی گفت: در مصوبات بودجه ۹۸ نوع نگاه مجلس یک نگاه تحولی بود و هماهنگی برای پرداخت‌ها بین دولت و مجلس انجام شده است.

انتهای پیام/رستمی

دیدگاه شما

شبکه اطلاع رسانی دانا
پایگاه خبری نافع همدان
سایت رهبر معظم انقلاب