تازه ترین مطالب

تاریخ : 16. فروردين 1398 - 15:35   |   کد مطلب: 32022
درخطبه های نمازجمعه 16فروردین استان همدان مطرح شد:
مسئول جامعه نباید خوابش ببرد، اوباید همدرد مردم باشد
امام جمعه و نماینده ولی فقیه در استان همدان گفت:امروز توجه مسولین به حاشیه شهر لازم است ، باید دستگاه ها به اقشاری که محرومیت دارند توجه بشود، در توسعه ی شهری توجه باید به آن مناطق باشد، من با مسولین که صحبت میکردم بنا براین شد که توجه ویژه ای به این قشر شود‌

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی کورنگ  نافع، انمه جماعت استان همدان دعوت خود و مردم به تقوای الهی  و صبر در برابر بلایای طبیعی وکمک به سیل زدگان شما و غرب کشور و به خباثت دولت آمریکا و رسوایی مقامات این کشور گریزی زدند و به بیان دلایل انسداد حسابهای بین المللی هلال احمر پرداختند و گفتند: این عمل بیانگر و گویای دشمنی دیرینه این دولت است.
امام جمعه شهر همدان:
آیت الله حبیب الله شعبانی امام جمعه همدان در خطبه های نماز جمعه همدان گفت: هدف از بعثت پیامبر فقط عبودیت نبود، یکی از اهداف کلیدی و مهم بعثت پیامبر دوری از طاغوت بود، خداوند می فرمایید باید از طاغوت و طغیانگر ها اجتناب کرد، حضرات معصومین می فرمودند که باید از طاغوت دوری کرد، امروز بعضی از دولت های غربی ، شبکه های ماهواره ای دعوت به ضلالت می کنند، مگر می شود پای حرف اینها نشست و گمراه نشد؟ باید از طاغوت دوری کرد.

وی بیان کرد: اگر امروزه مردم در گلستان و لرستان گرفتار هستند، مسول جامعه نباید خوابش ببرد، اوباید همدرد مردم باشد، لذا در بعضی از روایات آمده که اگر مومنان گرفتار بشوند ولی خدا نیز اذیت خواهد شد، مسول جامعه اگر نسبت به این مسائل حساس نباشد، بدانید که به اسلام و نظام ربطی ندارد و مشکل از جای دیگر است.

امام جمعه همدان افزود: یکی از توصیه های قرآن کریم به کسانی که دچار مشکل شدند توصیه ی صبر است، این مردمی که دچار بلایای طبیعی شدند را قرآن توصیه به صبر میکند، توصیه دوم به سایر مردم است که میگوید صابروا ، یعنی نیرو های مقاومت باهم همراه بشوند و به سایرین کمک کنند، که البته بلایای طبیعی اگرچه بلا حستند ولی در پس آنها رحمتی است و این موضوع قابل بحث است، اگر خدا کشتی زندگیتان را تکان می دهد برای این است که به مردم تذکر بدهد .

وی گفت : امروز توجه مسولین به حاشیه شهر لازم است ، باید دستگاه ها به اقشاری که محرومیت دارند توجه بشود، در توسعه ی شهری توجه باید به آن مناطق باشد، من با مسولین که صحبت میکردم بنا براین شد که توجه ویژه ای به این قشر شود‌

آیت الله شعبانی بیان کرد: سخنگوی هلال احمر گفته که حساب های هلال احمر توسط آمریکا مسدود شده، توسط دولتی که ندای حقوق بشر را سر میدهد ، آمریکا خودش ناقض حقوق بشر است و این بر همگان واضح است

سخنران پیش از خطبه شهرهمدان:
دوم اردیبهشت ماه هم روز تاسیس سپاه پاسداران است/تمام دنیا تلاش میکنند که جبهه مقاومت را از بین ببرد
سرهنگ دوم پاسدار علی بقایی فرمانده سپاه ناحیه همدان در سخنرانی قبل از خطبه های این هفته ی نماز جمعه همدان ضمن تبریک عید مبعث گفت: روزهای پایانی سال گذشته رهبر انقلاب تفضلی به دارالمومنین همدان داشتند و آیت الله شعبانی را به عنوان امام جمعه همدان منصوب کردند که ایشان جوان ترین امام جمعه کشور هستند و ما از این تفضل رهبر معظم انقلاب تشکر میکنیم و جا دارد از ائمه جمعه قبلی نیز یاد کنیم که الحق و الانصاف زحمات بسیاری کشیدند.

وی گفت: جوانترین خطیب جمعه متعلق به استان ماست و ما باید از این موضوع حداکثر استفاده را بکنیم و بنده به عنوان خادم بسیجیان شهرستان همدان پای کار ایشان هستم که انشاالله نتایج خوبی را شاهد باشیم.

بقایی ادامه داد: موضوعی که پیش روی ماست روز پاسدار است که مقارن با ولادت امام حسین(ع) است و دوم اردیبهشت ماه هم روز تاسیس سپاه پاسداران است، سپاه بر اساس قوانین جمهوری اسلامی پاسدار انقلاب اسلامی است که با تمام توان این وظیفه را انجام خواهد داد، کار های دفاع از وطن و امنیت، آموزش جوانان و نوجوانان در غالب شجره طیبه صالحین، اردوهای راهیان نور و هرجا که نیاز باشد سپاه ورود پیدا میکند، چرا حضور پیدا میکند؟ چون نیاز می بیند، تمام دنیا تلاش میکنند که جبهه مقاومت را از بین ببرد اما فرزند این ملت حاج قاسم سلیمانی وارد قضیه می شود و نقشه دشمن برآب می شود. اینها دستاورد های تصمیم حضرت امام است.

وی افزود : بعد از اینکه از سوم فروردین ماه فرزندان شما در استان گلستان حضور پیدا کردند، فرمانده سپاه برای هر استان محدوده ای را مشخص کردند و استان همدان معین شهر گمیشان شد، وقتی گفتند استان خودمان هم امکان سیل گرفتگی دارد، کار را به دو قسمت تقسیم کردیم و با همکاری امام جمعه محترم، فرمانداری، شهرداری، جهادکشاورزی، ادارات برق،آب،گاز و سایر ادارات تدابیر خوبی را اندیشیدیم و بحمدالله همکاری خوبی شکل گرفت و از این وحدت و همدلی و مجاهدت تشکر میکنیم.

علی بقایی گفت: از ابتدای کار تمام گردان ها، پایگاه ها و حوزه ها پای کار آمدند و به عنوان نیروی خدماتی مشغول کار شدند و کار های مفیدی انجام شد.

امام جمعه شهرستان رزن:
خداوند برای بدحجابی و بی بند باری سیل نمی‌فرستد

امام جمعه موقت رزن در خطبه های این هفته نماز با بیان اینکه رعایت اخلاق و قواعد فقهی وظیفه مسلمانان است گفت:نمی شود هر کسی برای اعمال مذهبی قواعد فقهی از خود ایجاد کند.

حجت الاسلام وثیقی با بیان اینکه پیامبر نیز بر عدم غیبت و‌کذب گویی در جامعه تاکید کردند گفت:ایشان تأکید داشته بند که قلب را باید از دو چیز دور کرد یکی از حسد و کینه .

وی با اشاره به برخی سخنان در خصوص دلیل سیل در کشور گفت:خداوند برای بدحجابی و بی بند باری سیل نمی‌فرستد ،این سیل مجازات این است که به وظایف خود عمل نکردیم

وثیقی تصریح نمود:خداوند به ما فرموده است که در کنار مسیل‌ها و رودخانه ها خانه نسازید و این گناه ما است.گناه این است که حکومت باید مسیل‌ها را لایروبی می‌کرد و چون لایروبی نکرد و وظیفه را انجام نداده این مشکلات بوجود آمده است.

وثیقی افزود:گناه اصلی این است که ما به وظایف خود عمل نکردیم و این سزای کسانی است که به وظایف خود عمل نکردند،خداوند میفرماید که من دوست دارم بندگانم از طبیعت برای زندگی خود استفاده کنند

گناه ما اینجا این است که خانه ها را بی دوام می سازیم و زلزله و سیل مشکل ایجاد میکند ،نه به اختلاس نه گران‌فروشی ربطی به سیل  ندارد
امام جمعه موقت شهر رزن با بیان اینکه از فردا روز کاری ادارات شروع خواهد شد تاکید کرد:از فردا کاری کنیم  بندگان خدا و ارباب رجوع با رضایت از ادارات خارج شوند نه اینکه در اداره به خوردن صبحانه مشغول باشیم.
 

امام جمعه شهرستان اسداباد:
۱۳ میلیارد تومان خسارت به جاده، اراضی کشاورزس و مسکن مردم در اسدآباد وارد شده است

حجت الاسلام سیدموسی حسینی‌مجد در خطبه های نماز جمعه این هفته شهر اسدآباد، نمازگزاران را به تقوای الهی و دوری از گناهان توصیه و اظهار کرد: در قرآن آمده است که خداوند همراه انسانهایی است که تقوا پیشه کردند و نیکوکارند.

وی بااشاره به ورود به ماه شعبان، گفت: روزه در این ماه بسیار سفارش شده و مناجات شعبانیه گنجی است که پر غنیمت است و باید از این مناجات بهره ببریم.

امام جمعه اسدآباد با اشاره به مناسبتهای هفته پیش رو، گفت: ولادتهای ائمه اطهار ع را در این هفته داریم که ازجمله آن ولادت امام حسین ع، امام زین العابدین ع، و حضرت عباس ع است که این ایام به نام روز پاسدار و جانباز نامگذاری شده است.

وی گفت: امروز جانباز و پاسداری می تواند با افتخار سر بالا اورد که ولایی و انقلابی باشد و پای ارزشها مانده باشد.

حسینی‌مجد افزود: معنا ندارد که افرادی امروز نام پاسدار و جانبازی را یدک بکشد اما روحیه انقلابی نداشته و پایبند ارزشهای انقلابی نباشد.

وی روز انرژی هسته ای و بنیاد مسکن انقلاب اسلامی را گرامی داشت.

امام جمعه اسدآباد بااشاره به بارش بارانهای اخیر و سیلابها، گفت:  براثر این بارش ها ۱۳میلیارد تومان به زمینهای کشاورزی، دامداریها ،مسکن و جاده ها خسارت وارد شده است.

وی بااشاره به ثبت نام در حوزه های علمیه از مردم خواست که فرزندان خود را به تحصیل در این حوزه ها تشویق کنند چرا که طلبه شدم افتخار است.
امام جمعه بخش صالح آباد:

‍ امام‌ جمعه بخش صالح‌آباد در خطبه نمازجمعه این هفته با ذکر برکات تقوا و حدیثی از سیدالشهدا(ع) در این باره خطبه خود را آغاز نمود و سپس با اشاره به اقدام رهبر معظم انقلاب در رابطه با گزارش کار مسئولین که هفته گذَشته ارائه شد در رابطه با سیل به بیانات و تذکرات ایشان پرداخت.

حجت الاسلام افتخاری ضمن تقدیر از نیروهای دولتی و علی الخصوص ارتش، سپاه، ناجا، هلال احمر و... که بصورت مخلصانه خدمت کردند بیان کرد: وظیفه دارم از مردم نوع دوست شهر صالح آباد هم تشکر کنم که هم وطنان خود را با کمک های نقدی و اقلام در سختی یاری نمودند، همچنین لازم است از فرماندار محترم حاج احسان قنبری تشکر بعمل آید که شخصا در سطح شهرستان حضور و فعالیت داشتند.

وی به خباثت دولت آمریکا و رسوایی مقامات این کشور گریزی زده و به بیان دلایل انسداد حسابهای بین المللی هلال احمر پرداخت و گفت: این عمل بیانگر و گویای دشمنی دیرینه این دولت است.

حجت الاسلام افتخاری با اشاره به حلول ماه شعبان المعظم به بیان برکات این ماه پربرکت پرداخت و در رابطه با ایام ولادت حضرت امام حسین، امام زین العابدین  و حضرت ابالفضل(علیهم السلام) سخنرانی کرد و این ایام را به پاسداران، جانبازان و ... تبریک گفت.

انتهای پیام/رستمی

دیدگاه شما

شبکه اطلاع رسانی دانا
پایگاه خبری نافع همدان
سایت رهبر معظم انقلاب