تازه ترین مطالب

تاریخ : 17. فروردين 1398 - 17:09   |   کد مطلب: 32036
رئيس اداره بحران ، بهداشت ، ايمني و محيط زيست شرکت آب و فاضلاب روستایی استان همدان از خسارت 137 میلیارد و 255 میلیون ریالی سیلاب اخیر به تاسیسات، قنوات، چاه،مخازن،موتورخانه ها و شبکه توزیع آب در سطح روستاهای تابعه استان خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی کورنگ  به نقل از نافع، محمد جواد ملکی با اشاره به بارش های شدید اخیر و جاری شدن سیلاب درشهرستانهای استان؛گفت: متاسفانه بر اساس گزارشات واصله، میزان خسارات اولیه وارده به تاسیسات و منابع آبی، تاکنون 137 میلیارد و 255 میلیون ریال برآورد شده است.

وی با بیان اینکه در سطح روستاهای تابعه شهرستان همدان؛ یک مورد خسارت به قنات، 2 مورد خسارت به چاهها و 14 مورد خسارت به مخازن ،موتورخانه ها و شبکه توزیع آب با 9 میلیارد و 630 میلیون ریال گزارش شده است.

ملکی با اذعان به اینکه همچنین درسطح روستاهای تابعه شهرستان ملایر؛یک مورد خسارت به چاه و 9 مورد خسارت به مخازن، موتورخانه و شبکه های توزیع آب با 6 میلیارد و 400 میلیون ریال گزارش شده است،اظهارکرد: در شهرستان نهاوند نیز 2 مورد خسارت به قنوات،7 مورد خسارت به چاه و 4 مورد خسارت به مخازن، موتورخانه و شبکه های توزیع با برآورد 7 میلیارد و 15 میلیون ریال تخمین زده شده است.

وی در ادامه ضمن اشاره به خسارات وارده به تاسیسات و منابع آبی شهرستان تویسرکان،عنوان کرد: در این شهرستان نیز با خسارت به 37رشته قنات،7 حلقه چاه و10 باب مخزن ، موتورخانه و شبکه توزیع با برآورد 65 میلیارد و 100 میلیون ریال مواجه شدیم.

رئيس اداره بحران ، بهداشت ، ايمني و محيط زيست شرکت آب و فاضلاب روستایی استان همدان در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به خسارات وارده در شهرستان اسدآباد،گفت: درروستاهای تابعه شهرستان مذکور؛ با خسارت به 3 رشته قنات ،9 حلقه چاه و 30 باب مخزن،موتورخانه و شبکه توزیع با برآورد 6 میلیاردو 150 میلیون ریال خسارت روبه رو شدیم.

وی در ادامه با اشاره به خسارت ناشی از سیلاب در شهرستان کبودراهنگ عنوان کرد: در سطح روستاهای تابعه این شهرستان نیز با 16 میلیاردو 110 میلیون ریال خسارت به 2رشته قنات،12 حلقه چاه و 4 باب مخزن،موتورخانه و شبکه توزیع مواجه شدیم.

محمد جواد ملکی با اشاره به اینکه در بخش مرکزی، صالح آبادو لالجین شهرستان بهار نیز سیلاب به 6 رشته قنات،10 حلقه چاه و 2 باب مخزن،موتورخانه و شبکه توزیع آب خسارت زد،خاطرنشان  کرد:در این شهرستان نیز میزان خسارات احتمالی 16 میلیارد و 600 میلیون ریال برآورد شده است.

وی همچنین اعلام کرد:در شهرستان رزن و فامنین نیزسیلاب به ترتیب 2 میلیاردو و 150 میلیون ریال و 8 میلیاردو و 100 میلیون ریال، به تاسیسات و منابع آبی خسارت وارد نمود.

انتهای پیام/رستمی

دیدگاه شما

سایت رهبر معظم انقلاب
شبکه اطلاع رسانی دانا
پایگاه خبری نافع همدان