تازه ترین مطالب

تاریخ : 7. خرداد 1398 - 12:42   |   کد مطلب: 32151
علی وقف‌چی درخصوص اعتراض پزشکان به تعرفه‌های درمانی سال 98 و درخواست افزایش 40 درصدی آن گفت: حقوق کارمندان و کارگران افزایش 10 درصدی داشته است. پزشکانی که به دنبال افزایش تعرفه‌ها و حقوق دلاری هستند بروند و در کشورهای خارجی طبابت کنند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی کورنگ ،به نقل ازعلی وقف‌چی، عضو کمیسیون تلفیق بودجه مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ درخصوص اعتراض پزشکان به نرخ تعرفه‌های درمانی سال 98 و درخواست افزایش 40 درصدی آن گفت: حقوق کارمندان و کارگران افزایش 10 درصدی داشته است، پزشکانی که به دنبال افزایش تعرفه‌ها و حقوق دلاری هستند بروند و در کشورهای خارجی طبابت کنند.

وقف‌چی با بیان اینکه بخش سلامت هزینه‌های زیادی را به کشور تحمیل کرده است، گفت: ازجمله ایرادات اساسی نظام بهداشت و درمان فعلی کشور غالب شدن درمان القایی در آن است. درحال حاضر پزشکان به راحتی انواع خدمات پزشکی گران قیمت همچون سونوگرافی، رادیولوژی و ... را به بیماران تجویز می‌کنند.

وی ادامه داد: این اقدام هزینه‌های مالی زیادی را متوجه بیمه‌ها کرده و سلامتی مردم را هم به خطر انداخته است. علاوه بر این پزشکان موارد خیلی مهمی ازجمله مدت ویزیت بیمار و مدیریت زمان را در بحث تشخیص رعایت نمی‌کنند.

نماینده مردم زنجان در پایان تصریح کرد: به دلیل اینکه سرانه­ هزینه­‌های درمانی در کشور خیلی بالا است، اعتقادمان بر این است که سرمایه‌گذاری‌های بخش بهداشت و درمان را به سمت مسائل پیشگیرانه سوق دهیم.

انتهای پیام/

دیدگاه شما

سایت رهبر معظم انقلاب