تازه ترین مطالب

تاریخ : 26. خرداد 1398 - 12:03   |   کد مطلب: 32186
سناتور جمهوری‌خواه آمریکایی در مصاحبه با «فاکس نیوز» ضمن تمجید از سیاست‌های دونالد ترامپ به بیان اظهاراتی مداخله‌جویانه علیه دیگر کشور‌ها پرداخت.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی کورنگ ،به نقل از گروه بین‌الملل باشگاه خبرنگاران جوان، «لیندسی گراهام» سناتور جمهوری خواه کارولینای جنوبی روز گذشته (شنبه) در مصاحبه با شبکه «فاکس نیوز» به لفاظی علیه کشور‌ها و بیان اظهارات مداخله جویانه پرداخت.

وی در این مصاحبه نخست به حمایت از رئیس جمهور آمریکا پرداخت و گفت: به همکاران دموکراتم در مجلس نمایندگان آمریکا می‌گویم که اگر بخواهید روند استیضاح دونالد ترامپ را در ارتباط با گزارش رابرت مولر آغاز کنید، خودتان با شکست مواجه خواهید شد. شما با رئیس جمهور آمریکا بسیار ناعادلانه رفتار کرده اید و او دوباره در انتخابات آتی پیروز خواهد شد.

گراهام در بخش دیگری از اظهاراتش هم تصمیم دونالد ترامپ را برای خروج آمریکا از توافق هسته‌ای ایران (برجام) و اعمال تحریم‌ها علیه این کشور تحسین کرد و از رئیس جمهور آمریکا خواست همچنان موضع سختگیرانه خود را علیه تهران حفظ کند.

وی ادعا کرد: به پرزیدنت ترامپ می‌گویم که به آن‌ها (ایرانیان) اجازه ندهد که کنترل تنگه هرمز را بدست بگیرند. به اعمال فشار علیه ایران ادامه بدهد و اگر آن‌ها به کار‌های خود ادامه دادند، کشتی آن‌ها را همانند کاری که «رونالد ریگان»، رئیس جمهور اسبق آمریکا در دهه ۱۹۸۰ انجام داد، غرق کند.

در پی تشدید اختلافات میان ایران و آمریکا، تهران پیشتر تهدید به بستن تنگه هرمز کرده بود. تنگه هرمز یک آبراه دریایی مهم برای انتقال نفت هم محسوب می‌شود و در نیمه نخست سال ۲۰۱۸ روزانه بیش از ۲۲ میلیون بشکه نفت از طریق آن جابجا شده است.

گراهام در بخش دیگری از این مصاحبه از سیاست خارجی ترامپ در قبال دیگر کشور‌ها از جمله ایران، چین و ونزوئلا حمایت کرد و گفت: من عاشق سیاست خارجی این مرد (دونالد ترامپ) هستم.

وی در ادامه به بیان اظهاراتی مداخله جویانه علیه ونزوئلا پرداخت. گراهام مدعی شد: دونالد ترامپ باید به کوبا اولتیماتوم بدهد. نیکلاس مادورو، رئیس جمهور ونزوئلا بدون کوبا حتی یک روز هم دوام نمی‌آورد.

گراهام خطاب به ترامپ در اظهاراتی ادعایی گفت: «به کوبا بگو که از ونزوئلا بیرون برود. کاری را انجام بده که رونالد ریگان در کشور «گرنادا» انجام داد. گزینه نظامی را روی میز قرار بده. این کار را بکن و همه متوجه خواهند شد که تو چقدر جدی هستی. با این کار کره شمالی و ایران کاری که بخواهی را انجام می‌دهند!»

انتهای پیام/

دیدگاه شما

سایت رهبر معظم انقلاب