تازه ترین مطالب

تاریخ : 15. تير 1398 - 10:42   |   کد مطلب: 32274
نماینده مردم بهار و کبودراهنگ در مجلس شورای اسلامی گفت: توزیع بودجه شهرستان‌های همدان با رعایت عدالت انجام شود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی کورنگ ،محمدعلی پورمختار در شورای برنامه‌ریزی استان همدان اظهار کرد: بودجه‌هایی که طبق محرومیت شهرستان‌ها در نظر گرفته شده باید در راستای محرومیت‌زادیی باشد.

وی بیان کرد: محرومیت‌زدایی بسیار حائز اهمیت است و هدف این نیست که برای جایی بودجه نفت و گاز تعریف و هزینه شود تا اینکه سال بعد نیز باز همان بودجه دریافت شود و اتفاقی صورت نگیرد.

 نماینده مردم بهار و کبودراهنگ در مجلس شورای اسلامی با تاکید به اینکه در توزیع بودجه استانی و توازن عدالت رعایت نشده است گفت: کبودراهنگ بزرگترین شهرستان استان از لحاظ جغرافیایی است و بیشترین پراکندگی روستایی را دارد که از هزینه حمل و نقل بالایی برخوردار بوده و نیاز به بهسازی روستاها هم هست اما عدالت در توزیع اعتبارات رعایت نشده است.

سعید شاهرخی استاندار همدان در این خصوص اظهار کرد: یک‌سوم اعتبار توازن در اختیار شهرستان کبودراهنگ قرار گرفته است.

نماینده مردم نهاوند در مجلس شورای اسلامی نیز با اشاره به توزیع اعتبارات در استان اظهار کرد:‌ در خصوص بودجه توازن آمار و ارقام صحیحی ارائه نشده، به عنوان مثال در نهاوند دو منطقه محروم نظیر منطقه خزل شرقی و بخش فیروزان وجود دارد که باید مورد توجه باشد.

حسن بهرام‌نیا با تاکید به اینکه بازنگری در خصوص سطح برخورداری شهرستان‌ها در قیاس ملی صورت گیرد گفت: تخصیص اعتبار بسیار حائز اهمیت است، گاهی اعتباری مصوب می‌شود اما تخصیص کامل نیست.

وی بیان کرد: سال گذشته 50 درصد از اعتبارات نهاوند تخصیص داده نشد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی همدان با بیان اینکه چهار پروژه بزرگ در استان همدان در حال اجراست اظهار کرد: اگر اعتباراتی برای این چهار پروژه‌ جذب شود، می‌توان شاهد بهره‌برداری به موقع آنها شد.

رشید حیدری‌مقدم با  اشاره به ساخت مرکز جامع سرطان غرب کشور در همدان گفت: پروژه بیمارستان فاطمیه، اکباتان و رزن از پروژه‌های مهم در حال پیگیری است.

وی با اشاره به اینکه  18 تا 22 درصد بیماران از سایر استان‌ها وارد همدان می‌شوند و نیاز به بهره‌برداری پروژه‌ها و ارائه خدمات بیشتر وجود دارد افزود:‌ 30 پروژه عمرانی در دست اقدام است که اگر اجرایی شوند تا 20 سال آینده نیازی به اجرای هیچ پروژه بهداشتی نیست.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی همدان بیان کرد:‌ بیش از 300 پروژه بهداشتی در استان تعریف و یا اجرایی شده و در حال اجراست.
منبع:فارس

انتهای پیام/

دیدگاه شما

سایت رهبر معظم انقلاب