تازه ترین مطالب

پربیننده ها

تاریخ : 13. مرداد 1398 - 9:26   |   کد مطلب: 32473
نماینده ولی فقیه در استان همدان با بیان اینکه خبرنگاران باید در نقل قول ها امانت را حفظ کنند گفت: بارها پیش امده که سخنان بنده با تغییر انتشار داده شده است که خبرنگاران باید به این امر توجه کافی را داشته باشند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی کورنگ ،آیت الله حبیب الله شعبانی ظهر امروز در دیدار با اصحاب رسانه همدان، ضمن تبریک سالروز ازدواج حضرت زهرا(س)و امام علی (ع) و تبریک هفته خبرنگار از زحمات شبانه روزی و طاقت فرسای خبرنگاران تقدیر و تشکر کرد و افزود: یکی از نقش های مهم رسانه ها آگاهی بخشی است که باید به این امر توجه کنند.
وی با بیان اینکه خبرنگاران باید در نقل قول ها امانت را حفظ کنند افزود: در این 5 ماه که بنده به عنوان نماینده ولی فقیه در استان همدان فعالیت میکنم گاهی شده حرفهایی از خود بنده نقل کردند که واقعا تعجب کردم.
 
نماینده ولی فقیه در استان همدان ادامه داد: پیش آمده است سخنان بنده را با صحبت های سخنران قبلی تلفیق کرده بود و واقعا ذهنیت منفی ایجاد شده است.
 
وی وظیفه دیگر خبرنگاران را تشخیص حق و شجاعت و گفتن حق بیان کرد و افزود: خبر یا نباید این شغل را انتخاب می کرد حالا هم که انتخاب کرده باید شجاعت گفتن حق را  داشته باشد و دفاع از حق هزینه دارد.
 
آیت الله شعبانی در ادامه با اشاره به نقش مطالبه گری خبرنگاران گفت: میتوانیم مدیران را از طرف خانه مطبوعات یا بنده در جلسات مختلف دعوت نمایید و در این جلسات از آنها مطالبه گری شود.
 
وی با بیان اینکه خبرنگاران باید مرز بین نقد و تخریب را بدانند افزود: در این خصوص مرز تعیین شده ای نداریم اما باید اخلاقی برخورد کنیم و روش اخلاقی این است که اگر انتقاد دارید به صورت خصوصی مطرح و اگر دیدید بی توجهی شد بعدا باید رسانه ای شود.
 
نماینده ولی فقیه در استان همدان با بیان اینکه مسولین ظرفیت نقدپذیری خود را بیشتر کنند افزود: اگر کسی نقدپذیر نباشد نه میتواند مسول خوبی باشد و نه میتواند پیشرفت و رشد کند و اگر مسولی می خواهد رشد کند باید به نقدها بیشترتوجه کند.
 
وی در ادامه با اشاره به برگزاری جلسات اخلاق در سطح شهر گفت: سوال در خصوص اثرات این جلسات اخلاق شبیه این است که  بگویید منبر رفتن چه تاثیری دارد.
 
آیت الله شعبانی با اشاره به راه اندازی  کمیته اقتصاد مقاومتی در دفتر نمایندگی ولی فقیه استان همدان گفت: با مسولین توافقاتی داریم که مشکلات را شناسایی کنند و دفتر بنای کار اقتصادی ندارد, اما مطالعات اقتصادی انجام و شناسایی موانع تولید صورت می گیرد.
 
وی اظهار کرد: در بحث مطالبه گری بنای بنده این نیست در خطبه ها علیه کسی صحبت نکنم و اگر نقدی وارد است به صورت خصوصی مطرح شود.
 
نماینده ولی فقیه در استان همدان در پایان تاکید کرد: در بحث مطالبه گری ها انتظار داریم شما هم همراه شوید و من  به تنهایی نمیتوانم و علاقه مندم تعاملات بیشتر شود و کسانی که انتظار دارند طرح بیاورند و اجرا کردن با بنده باشد.
 
انتهای پیام/
 

دیدگاه شما

سایت رهبر معظم انقلاب