تازه ترین مطالب

پربیننده ها

تاریخ : 26. مرداد 1398 - 8:46   |   کد مطلب: 32506
نماینده مردم کبودراهنگ و بهار درمجلس:
تمامی درآمد های غارعلیصدر باید در کبودراهنگ هزینه شود
نماینده مردم بهار و کبودراهنگ در مجلس گفت: تمامی درآمدهای علی صدر باید در سطح شهرستان کبودراهنگ و زیرساخت های این منطقه هزینه شود.

دکتر محمد علی پورمختار نماینده مروم بهار و کبودراهنگ در مجلس درگفتگو با کورنگ؛ اطلاع رسانی در جامعه را جز ضروریات هر جامعه ای دانسته و اظهارکرد: خبرنگاران به عنوان قشری دلسوز، حساس، فعال و موثر در انعکاس اخبار در حوزه های بیان‌عملکرد نظام و انقلاب همچنین نقد منصفانه عملکرد قوای سه گانه می توانند ورود نمایند حمایت از حرفه خبرنگاری بایستی مدنظر قرار گیرد خبرنگاران اخبار روز را از مدیران و مسئولان بگیرند و به مردم منتقل نمایند و تمامی نقدها در جامعه بازگو شود.

وی در ادامه با توجه به فرافکنی برخی مسئولین کبودراهنگ در بیان حقایق افزود: خبرنگاران آیینه تمام‌نمای بیان دیدگاهها و نظرات مردم هستند مدیران تحت هر شرایطی باید پاسخگوی خبرنگاران باشند شفاف و روشن در خصوص عملکرد خود صحبت کنند مردم باید از اقدامات، خدمات و فعالیتهای عمرانی دولت مطلع گردند باید خبرنگاران را با حمایت و کمک خود درجهت رساندن به موقع اخبار یاری کنیم.

نماینده مردم‌ کبودراهنگ و بهار در مجلس با اشاره به اینکه بحث امنیت شغلی خبرنگاران و امکانات رفاهی آنان بحث جدیدی نیست افزود: اقدامات خوبی در این حوزه صورت ‌گرفته است روابط نظامند و قانونمند شده است رابطه خبرنگار با نشریات و مدیران ادارات و امنیت قضایی خبرنگاران همگی مطرح و در چارچوب قانون است.

پورمختار در خصوص بحث غارعلیصدر نیز و درآمد های حاصل از آن نیز ابراز داشت: ۷ سال هست که پیگیری هایی در خصوص علیصدر و درآمدهای آن داشته ام بایستی میراث فرهنگی نیز در بحث غارعلیصدر ورود ویژه ای داشته باشد و اقداماتی انجام‌دهد بنده به عملکرد کلی میراث فرهنگی و گردشگری کشور نقد دارم از ظرفیت غار علیصدر استفاده حداقلی هم نمی شود از این نوع غار در هیچ جای دنیا وجود ندارد اگر در استان دیگری واقع شده بود مطمئنن فعال تر و استفاده بهتری میشد ضعف جدی نیز در سطح استان است مدیرکل میراث فرهنگی باید ورود جدی نماید.

وی با اشاره به پیگیری های خود در حوزه علی صدر تصریح کرد: در دیدار اخیری که با مدیر عامل جدید شرکت سیاحتی علیصدر داشتم دیدگاه، خواست و مطالبات مردم شهرستان کبودراهنگ را بیان کردم نباید ریالی از درآمدهای علی صدر خارج از شهرستان کبودراهنگ و و روستای علی صدر هزینه شود.

محمد علی پورمختار با اشاره به ظرفیت های بالقوه علیصدر و نبود زیرساخت های لازم در این مکان گفت: علیصدر با میزبانی میلیونها مسافر در سال نیازمند زیر ساخت های بسیار غنی است هتل، مراکز خرید، فضای سبز و خدمات رفاهی و بهداشتی و غیره که بتواند پاسخگوی مسافران باشد باید ایجاد شود طرحی که اکنون مدنظر شرکت سیاحتی است باید اصلاح شود چرا که برای ۲۰ سال پیش است.

وی تاکید کرد: ۱۰ درصد کل درآمد غار در سطح شهرستان کبودراهنگ باید هزینه گردد بقیه هم در هزینه های جاری و ایجاد زیرساختها ی لازم چرا که طبق گفته مدیر عامل جدید شرکت سیاحتی ۷۰ درصد درآمد غار صرف هزینه های جاری میشود

پورمختار با اشاره به وسعت زیاد جغرافیایی کبودراهنگ ‌بیان داشت : زمانی که بنده نماینده شدم بیش از ۱۶۰ کیلومتر راه روستایی آسفالت نشده داشتیم امروزه یک متر هم نداریم که آسفالت نشده باشد ۵۱ کیلومتر راههای فرعی و بین مزارع و بین روستایی غیر مصوب اجرایی کردیم و اکنون نیز طرح آسفالت ریزی ناصر آباد به زین آباد درحال اجراست.

وی در خصوص پروژه های مهم راه سازی این شهرستان تصریح کرد: از ابتدای انتخاب بنده به عنوان نماینده مردم در مجلس، پروژه چهار بانده کبودراهنگ به شیرین سو و قیدار ۷ ‌کیلومتر احداث شده بود اکنون ۱۱ کیلومتر منتظر آسفالت ریزی است تا تکمیل شود.

نماینده مردم بهار و کبودراهنگ همچنین از پیگیری جاده علی صدر به سو باشی خبر داد و اضافه کرد:مسیر کبودراهنگ به علیصدر _سوباشی پیگیری شده تا تبدیل به جاده اصلی شود چرا که نیاز به تعریض دارد.

پورمختار در خصوص جاده خلعت آباد به کبودراهنگ نیز گفت: ۵ سال هست که این موضوع را پیگیر هستیم مسئولان و مدیران مختلفی تغییر یافته اند دستورات مختلفی که اخذ شده بود نهایتا مصوب شد این قطعه نیز بر روی پروژه کبودراهنگ _قیدار اجرایی شود.

وی در خصوص ارزانی هندوانه در بازار و نارضایتی کشاورزان هم اظهار نمود: ممنوعیت و محدودیتی برای صادرات هندوانه و میوه جات در کشور نداریم محدودیت دولتی وجود ندارد صادرکنندگان و بخش خصوصی باید پای کار بیایند و کمک حال‌ کشاورزان باشند تا زحمات کشاورزان به ثمر بنشیند و باید به داد کشاورز رسید به هر طریق ممکن بنده پیگیر هستم و جلساتی را با بخش خصوصی و صادرکنندگان برگزار نموده ایم و خواهیم کرد.

انتهای پیام/

دیدگاه شما

سایت رهبر معظم انقلاب