تازه ترین مطالب

پربیننده ها

تاریخ : 9. شهريور 1398 - 14:51   |   کد مطلب: 32562
سخنگوی ارشد نیروهای مسلح با اشاره به اینکه بسیج در طول انقلاب اسلامی دستاوردهای چشمگیر داشته است گفت: مهم‌ترین آنها حفظ انقلاب اسلامی و دور کردن تهدیدها از کشور است.

سردار ابوالفضل شکارچی سخنگوی ارشد نیروهای مسلح در گفتگو با دیار آفتاب؛ با اشاره به اینکه در آستانه چهل سالگی تشکیل سازمان بسیج مستضعفین هستیم گفت: بسیج در طول انقلاب اسلامی دستاوردهای چشمگیر داشته است که مهم‌ترین آنها حفظ انقلاب اسلامی و دور کردن تهدیدها از کشور است.

وی افزود: اگر می خواهیم دستاوردهای بسیج ملموس باشد نیاز است یک نگاه کلی از ابتدای شکل گیری انقلاب داشته باشیم که کجا بوده ایم و امروز به کجا رسیده ایم، این مسیر همگی از دستاوردهای بسیج است.

سخنگوی ارشد نیروهای مسلح با تأکید بر اینکه بسیج تنها متعلق به سازمان بسیج مستضعفین نیست بیان داشت: بسیج دهها میلیونی که امام (ره) و مقام معظم رهبری بارها به آن تأکید کرده اند منظور تعریف بسیج است و حضرت آقا شاخصه های آن را تعیین کرده اند.

وی در این خصوص ادامه داد: منظور از بسیج دهها میلیونی یعنی تمام افرادی که آرمان‌ها،ماهیت و ارزش های انقلاب اسلامی را قبول دارند و در سایه ولایت فقیه برای حفظ و تقویت آنها تلاش می کنند.

شکارچی با تأکید بر اینکه بسیجیان مشی انقلاب اسلامی را قبول دارند افزود: بسیجیان دشمن شناس هستند و به خوبی دوست و دشمن را در صحنه های مختلف تشخیص می دهند و در صورت نیاز دشمن ستیز خواهند بود.

وی با اشاره به اینکه تعریف بسیج بسیار گسترده است گفت: بسیج متعلق به حزب، گروه و سلیقه خاصی نیست بلکه تعریف بسیج بسیار فراتر از این دسته بندی ها است و همه افراد با هر گرایش و تفکری در چارچوب انقلاب اسلامی از کارگر، کارمند، دانشجو، دانش آموز، دکتر، مهندس و... می تواند بسیجی باشد.

سخنگوی ارشد نیروهای مسلح در این خصوص تصریح کرد: وقتی صحبت از دستاوردهای بسیج می کنیم یعنی همه خدماتی که افراد در نظام جمهوری اسلامی برای پیشرفت و توسعه آن به مردم و جامعه انجام می دهند و در واقع همه کسانی که این انقلاب را به وجود آوردند،آن را حفظ کردند و در جهت پیشبرد اهداف آن حرکت می کنند بسیجی هستند.

وی حاکم شدن تفکر بسیج در حوزه های مختلف کشور را یک ضرورت مهم خواند و افزود: هرجایی که خلأیی وجود داشته باشد بسیج ورود پیدا می کند و لذا هرکجا از ابتدای انقلاب از بسیج استفاده کردیم و روحیه بسیج را وارد عمل کردیم موفق شدیم و هرجایی که از تفکر و روحیه بسیجی دور شده ایم دچار عقب ماندگی شده ایم.

شکارچی خاطر نشان کرد: اگر امروز در فرهنگ و اقتصاد کشور مشکلی وجود داشته باشد باید از تفکر و روحیه بسیج استفاده کنیم تا بتوانیم همانند سایر حوزه های دیگر شاهد دستاوردهای گسترده ای باشیم.

انتهای پیام/رستمی

دیدگاه شما

سایت رهبر معظم انقلاب