تازه ترین مطالب

پربیننده ها

تاریخ : 3. آذر 1398 - 23:31   |   کد مطلب: 32736
مسئول بسیج سازندگی سپاه شهرستان کبودراهنگ از فعالیت ۳ هزار نفر از بسیجیان این شهرستان در گروه های جهادی خبر داد.

علیرضا نوروزی، مسئول بسیج سازندگی سپاه کبودراهنگ در گفتگو با خبرنگار کورنگ نیوز با اشاره به فعالیت های بسیج سازندگی اظهارکرد:  امسال ۳۰۰۰ نفر ازبسیجیان جهادگر، از اقشار مختلف بسیج محلات، دانشجویی، دانش آموزی، جامعه زنان، بسیج مهندسین و جامعه پزشکی در قالب ۸۰ گروه جهادی در این شهرستان فعالیت داشته اند.

مسئول بسیج سازندگی سپاه کبودراهنگ با تشریح این اقدامات اضافه کرد: هفتاد پروژه عمرانی شامل احداث ۲۵ واحدمسکونی، تعمیر و تجهیز ۱۵مدرسه، ساخت چهار پایگاه بسیج، ساخت ۲واحد خانه عالم، ساخت مدرسه ۲کلاسه، دیوارکشی خانه بهداشت، ساخت دیوارساحلی و ساخت حسینیه از فعالیت های عمرانی این  گروه ها می باشد.

وی سرآمد خدمات رسانی در شهرستان را استقرار قرارگاه پیشرفت و آبادانی در دهستان مهربان علیا دانست و عنوان کرد: قرارگاه پیشرفت و آبادانی  با کمک و یاری مردم دهستان ۳۷ پروژه عمرانی به مبلغ ۱۷ میلیارد ریال در زمینه های مختلف در بخش شیرین سو اجرا کرده است.

نوروزی با اشاره به این پروژه ها افزود: اجرای دیوارساحلی در روستاهای اکنلو و آبمشکین جهت جلوگیری از ورود آبهای فصلی و تخریب منازل مردم و همچنین فعالیت گروه مهندسی سپاه دربارندگی های ابتدای سال و باز کردن مسیل ها از عمده فعالیت های بسیجیان این شهرستان می باشد.

وی با تشریح فعالیت های اقشار مختلف بسیج در این شهرستان بیان داشت: بسیج مهندسین کشاورزی با حضور در روستاها و ارائه خدمات مشاوره ای به کشاورزان   در زمینه مبارزه با سِن گندم، آموزش زمان سم پاشی مزارع گندم  در جهت افزایش بهره وری تولیدگندم خدمات مطلوبی ارائه داده است .

مسئول بسیج سازندگی سپاه کبودراهنگ ارائه خدمات مشاوره ای و درمانی در مناطق محروم توسط بسیج و استفاده از پزشکان و کادربهداشتی و درمانی و خدمات رسانی در مناطق محروم  و ارائه ویزیت رایگان به بیماران نیازمند را از فعالیت های بسیج جامعه پزشکی در تابستان امسال توصیف کرد.

وی افزود:  تعداد ۱۰۰ نفر از دانش آموزان جهادگر از ابتدای سال تاکنون در عرصه های مرمت، رنگ آمیزی و زیباسازی مدارس فعالیت نموده اند.

نوروزی از راه اندازی صندوق  های قرض الحسنه در سطح شهرستان خبر داد و افزود: امسال به همت مردم شهرستان و با هدف احیای سنت قرض الحسنه و کمک به اشتغال زایی جوانان بیش از ۸۰ صندوق قرص الحسنه در سطح مساجد راه اندازی و ارائه تسهیلات داشته است.

وی با تقدیر از عملکرد بسیج دانشجویی خاطر نشان کرد: بسیج دانشجوئی امسال با اعزام گروههای جهادی از دانشگاه های استان در عرصه های فرهنگی،عمرانی و آموزشی خدمات مثبتی ارائه داده است.

انتهای پیام/

دیدگاه شما

سایت رهبر معظم انقلاب