تازه ترین مطالب

تاریخ : 16. بهمن 1398 - 13:41   |   کد مطلب: 32830
حسن خانجانی از گزارش ۲۹ مورد تخلف انتخاباتی طی چند روز گذشته در استان خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی کورنگ ،به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ حسن خانجانی در گفت‌و‌گو با خبرنگار عصر همدان، با بیان اینکه گزارش‌هایی از تخلفات انتخاباتی در استان دریافت کرده‌ایم، اظهار کرد: طی چند روز گذشته ۲۹ مورد تخلف انتخاباتی در سطح استان گزارش شده است.

وی با بیان اینکه تخلفات گزارش شده در دست بررسی است، گفت: تخلفات به اشکال مختلف در فضای مجازی و میدانی بوده است و مستند جزئیات تخلفات پس از بررسی‌ها مشخص خواهد شد.

دادستان همدان با تأکید بر اینکه در حال حاضر حق برخورد با نمایندگان فعلی مجلس و کاندیداها را نداریم، بیان کرد: تا پایان زمان انتخابات یازدهمین دوره مجلس، حق برخورد با نمایندگان فعلی و کاندیداها را نداریم.

وی با تأکید بر برخورد با تخلفات انتخاباتی افزود: در صورت مشاهده تخلف انتخاباتی از سوی افرادی به جز نمایندگان فعلی و کاندیداها، برخورد لازم در این خصوص خواهد شد.

خانجانی خاطرنشان کرد: بر اساس قانون انتخابات، صراحتاً برخورد با تخلفات عنوان شده و صورت می‌گیرد.

وی در خصوص وظیفه دادستانی در برخورد با تخلفات نیز یادآور شد: وظیفه دادستانی در این خصوص مشخص است و باید موارد گزارش شده، بررسی و در صورت واقع شدن جرم، برخورد شود.

دادستان همدان با تأکید بر اینکه برخورد با نمایندگان فعلی مجلس و وعده‌های خارج از چارچوب آنها با دادسرای تهران است، تصریح کرد: در دادستانی شهرستان‌ها برخوردی با نمایندگان فعلی مجلس و وعده‌های خارج از چارچوب آنها نمی‌شود و این مورد تنها در دادسرای تهران رسیدگی می‌شود.

انتهای پیام/

دیدگاه شما

سایت رهبر معظم انقلاب