تازه ترین مطالب

پربیننده ها

تاریخ : 18. بهمن 1398 - 19:30   |   کد مطلب: 32833
در خطبه های نماز جمعه شهرستان کبودراهنگ مطرح شد؛
افتخار ابدی نیروی هوایی با مردم بودن و فدای ملت بودن است
امامان جمعه شهرستان کبودراهنگ در خطبه های نماز جمعه این هفته ضمن گرامیداشت دهه فجر، به بیان معیارهای صحیح انتخاب پرداختند و به نقش مهم شورای نگهبان در کشور اشاره کردند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی کورنگ ،حجت الاسلام نقی باقری امام جمعه شهرستان کبودراهنگ در خطبه های  ماز جمعه امروز با توجه به شخصیت حضرت ام البنین(س) اظهار کرد: شخصیت این بانوی گرامی در طول تاریخ اسوه ولایتمداری و ایثار بوده است و مصداق این خصلت بارز فدا کردن چهار فرزند خود در راه ولایت اباعبدالله بود.

وی مادران شهدا را نیز ادامه دهنده راه حضرت ام البنین(س) دانست و افزود: همین مادران شهدا بودند که در تاریخ انقلاب بارها مجاهدانه و زینب وار فرزندان خود را فدای اسلام و ولایت کردند.

باقری با انتقاد از برخی مسئولان کشور در خصوص مذاکرات دوباره با دشمنان این نظام گفت:آن هایی که خود را طلبکار نظام می دانند و مدعی این هستند که سایه جنگ را با مذاکره از سر کشور برداشتیم بدانند که سخت در اشتباه هستند و سایه جنگ با محور مقاومت و شجاعت و دلیری سردار سلیمانی ها برداشته شد.

امام جمعه شهرستان کبودراهنگ با اشاره به ۱۸ بهمن و روز نیروی هوایی بیان کرد: مدال افتخار ابدی نیروی هوایی با مردم بودن و فدای ملت بودن است و این سربازان امام زمان (عج) در شرایط حساس کشور  دستگیر  و یاری رسان مردم جامعه  بوده اند.

باقری با اشاره به ایثار و مجاهدت ارتش غیور جمهوری اسلامی ایران تاکید کرد: باید دستان آن ارتشی ایثارگر و خدمتگزار را بوسید که با شجاعت و دلاوری در مقابل ابرقدرت های جهانی می ایستد و ذره ای عقب نشینی نمی کند ولی تا زانو خم می شود تا خود را پله ملت کند.

وی انتطار ولایت از مردم را در انتخاب اصلح عنوان کرد و گفت: مردم باید کسی را به مجلس بفرستند که از خود مردم و از جنس مردم باشد و آگاه باشید کسی که میلیاردی هزینه می کند مجبور است برای جبران این مبالغ از بیت المال دزدی نماید و از مواضع انقلاب عقب نشینی نماید.

باقری با اشاره به حمله ناعادلانه به شورای نگهبان افزود: کسانی که اصل نظام و ارکان نظام را ناعادلانه زیر سوال می برند فردای قیامت نمی توانند پاسخ گوی خون شهدا باشند.

خطیب جمعه شهرستان کبودراهنگ ۲۲ بهمن امسال را متفاوت از سال های گذشته دانست و خاطر نشان کرد :در چهل و یک سال گذشته راهپیمایی ۲۲ بهمن برگزار شده است ولی یوم الله امسال با خون پاک شهید سلیمانی گره خورده است و ملت ایران در این روز حماسه ای دیگر خواهد آفرید.

 

وعده های انتخاباتی افکار عمومی را فریب ندهد

حجت الاسلام ابراهیم موسوی خطیب جمعه بخش گل تپه در خطبه های نماز جمعه این بخش اظهار کرد: نماز جماعت از بهترین اجتماعات دنیا و زمینه ساز تعاون اجتماعی بین آحاد مسلمین است.

وی با اشاره به اثرات نماز جماعت در جامعه افزود: نماز جماعت نشان دهنده قدرت مسلمین و انسجام‏ مسلمانان و  مایه یاس و خاری بدخواهان نظام  است.

وی نماز جمعه را زمینه ساز و لازمه  اتحاد جامعه دانست و گفت: نماز جمعه ،مقدمه وحدت صفوف و نزدیکی دلها و تقویت کننده‏ روح اخوت جامعه اسلامی  است.

امام جمعه گل تپه با اشاره به ایام الله دهه فجر گفت: در طول این چهل سال فراز و نشیب های فراوانی داشته ایم و به حمدلله دستاورد های بسیار خوبی هم کسب کرده ایم.

موسوی در خصوص وجود برخی مشکلات در کشور بیان کرد: کشور ما اکنون دارای مشکلاتی است و کسی منکر این مباحث نیست اما باید تاریخ را مطالعه کرد تا بفهمیم چگونه به این جایگاه  رسیده ایم.

وی با انتقاد از برخی جریان سازی های رسانه ای علیه نظام بیان کرد: خیلی از مطالبی که در فضای مجازی پخش می شود دروغ و  مسموم به اهداف شوم دشمنان است و نباید جدی گرفته شود.

امام جمعه گل  تپه اضافه کرد: قبل از انقلاب ما در بعضی از عرصه های علمی حرفی برای گفتن نداشتیم،اما اکنون جز چند کشور برتر دنیا هستیم، و این از برکات انقلاب اسلامی است.

موسوی با اشاره به انتخابات اخیر کشور گفت: ما باید در آزمونی که در پیش رو داریم نماینده ای به مجلس بفرستیم که مشکلات مردم را حل و شب و روز و آرامش خود را وقف ملت کند.

وی با انتقاد از برخی تفکرات انتخاباتی نامزدهای انتخاباتی خاطر نشان کرد: یک تفکر غلط که وارد انتخابات ما شده،وعده و وعید دروغ وپول های نامشخص است که در بعضی موارد سرنوشت کشور را عوض می کند.

 

انتهای پیام/

 

 

دیدگاه شما

سایت رهبر معظم انقلاب