تازه ترین مطالب

پربیننده ها

تاریخ : 21. بهمن 1398 - 10:55   |   کد مطلب: 32857
رییس هیات نظارت بر انتخابات استان همدان گفت: ۲ تن از داوطلبان یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی که پیشتر تایید صلاحیت شده بودند، پس از بررسی مدارک به دست آمده رد صلاحیت شدند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی کورنگ ، به نقل از خبرگزاری ایرنا ؛

حجت الاسلام جلال مرادی روز دوشنبه در گفت و گو با ایرنا اظهار داشت: یکی از داوطلبان ردصلاحیت شده مربوط به حوزه انتخابیه بهار و کبودراهنگ و یکی دیکر مربوط به شهرستان های همدان و فامنین است.

وی ادامه داد: این افراد پس از ابلاغ ردصلاحیتشان، شکایت خود را تسلیم شورای نگهبان کرده و این مرجع نیز یک هفته مهلت دارد که به وضعیت صلاحیت این داوطلبان رسیدگی کند.

رییس هیات نظارت بر انتخابات استان همدان افزود: طبق قانون رسیدگی به وضعیت صلاحیت داوطلبان نمایندگی تا زمان تقدیم اعتبارنامه ادامه دارد با این وجود احتمال اضافه شدن به آمار داوطلبان ردصلاحیت شده در همدان ضعیف است.

حجت الاسلام مرادی بیان کرد: همچنین در جریان رسیدگی به مدارک و مستندات به دست آمده، یک داوطلب نمایندگی در شهرستان تویسرکان تایید صلاحیت شد.

طبق آخرین آمار ارائه شده توسط هیات نظارت بر انتخابات همدان برای تصاحب هر کرسی نمایندگی مجلس، ۲۰ داوطلب نمایندگی در همدان رقابت می کنند.

استان همدان با یک میلیون و ۷۶۰ هزار نفر جمعیت، ۱۰ شهرستان و هفت حوزه انتخابیه اصلی دارای ۹ کرسی در مجلس شورای اسلامی است.

یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی دوم اسفند سالجاری برگزار می شود.

انتهای پیام /ص

برچسب‌ها: 

دیدگاه شما

سایت رهبر معظم انقلاب