تازه ترین مطالب

تاریخ : 21. بهمن 1398 - 13:52   |   کد مطلب: 32861
واکنش مسئول بسیج دانشجویی به اظهارات مدیرکل میراث فرهنگی همدان:
آیا قدس با اسرائیلی شدن سنخیت دارد؟
مسئول بسیج دانشجویی استان همدان درباره تبدیل بنای «استر و مردخای» همدان به کنسولگری فلسطین گفت: اگر می خواهیم اماکن فرهنگی حفظ شود، باید آرمان هایمان را حفظ کنیم.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی کورنگ ،به نقل ازخبرگزاری ایسنا

طیب فریادرس در گفت‌وگو با ایسنا، درباره اظهارنظر مدیرکل میراث فرهنگی استان مبنی بر اینکه «آرامگاه «استر و مردخای» و کنسولگری فلسطین هیچ سنخیتی با هم ندارند»، اظهار کرد: میراث فرهنگی همدان توضیح بدهد آیا قدس با اسرائیلی شدن سنخیت دارد؟

وی با طرح این سوال که چرا میراث فرهنگی همدان به اینکه قدس میراث فرهنگی جهان اسلام و خاورمیانه است، واکنش نشان نمی دهد؟ تصریح کرد: مایه تأسف است‌ که ما سطح یک مسئله راهبردی را تقلیل می دهیم در حالیکه آمریکا قبل از حمله ایران به عین الاسد تهدید کرد ۵۲ نقطه فرهنگی ایران را خواهد زد.

فریادرس با تأکید بر اینکه قدس هویت فرهنگی جهان اسلام است، خاطرنشان کرد: اگر قدرت و واکنش قوی در برابر تعرض به آرمان ها و اماکن فرهنگیمان نداشته باشیم، استر و خیلی از اماکن فرهنگی را نخواهیم داشت بنابراین از آقایان خواهش می کنیم نگاهشان را بالا بکشند.

وی با بیان اینکه مدیران در سطح تراز انقلاب اسلامی و جایگاه ایران قدرتمند فکر کنند، تأکید کرد: ایران زمانی قدرتمند می شود که بتواند در ابعاد مختلف قدرت خود را شکل بدهد.

مسئول بسیج دانشجویی استان همدان با اشاره به اینکه در برابر تعرض دیگران نباید بگوییم هیچ کاری نمی کنیم، اظهار کرد: ما در برابر تعرض به آرمان ها و اماکنمان از جمله قدس حتماً مقابله به مثل خواهیم کرد.

معامله قرن قطع به یقین با شکست مواجه خواهد شد

وی با بیان اینکه ترامپ به خاطر حفظ خود در قدرت نیاز به ابزاری داشت، گفت: در تمام اقدامات آمریکا همچون به رسمت شناختن تسلط اسرائیل و به رسمیت شناختن قدس به عنوان پایتخت رژیم اشغالگر اسرائیل اهداف انتخاباتی و ایدئولوژیک مدنظر بوده است.

فریادرس بیان کرد: معامله قرن قطع به یقین با شکست مواجه خواهد شد چرا که معامله نیست بلکه معامله ای بین ترامپ و نتانیاهو بوده و فلسطین و جهان اسلام این را نمی پذیرد، به جز چند دولت خود فروخته عربی.

وی با اشاره به بیانیه بسیج دانشجویی، مطرح کرد: از ابتدای انقلاب اسلامی آرمان انقلاب و امام راحل حمایت از فلسطین بوده و امروز هم فلسطین آرمان انقلاب است و حوزه تمدن اسلامی مدنظر بسیج است.

مسئول بسیج دانشجویی استان همدان در پایان با تأکید بر اینکه نگاه ما به ظهور است، گفت: مقدمه ظهور رهایی قدس است.

به گزارش ایسنا، در تاریخ ۱۸ بهمن ۹۸، خبرگزاری دانشجو خبری مبنی بر تبدیل بنای «استر و مردخای» همدان به کنسولگری فلسطین منتشر و بیانیه شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی همدان را در پی آن آورده بود.

انتهای پیام/ص

برچسب‌ها: 

دیدگاه شما

سایت رهبر معظم انقلاب