تازه ترین مطالب

تاریخ : 30. بهمن 1398 - 13:06   |   کد مطلب: 32914
رئیس ستاد انتخابات استان همدان مطرح کرد
۲۹ کاندیدای همدانی از حضور در انتخابات منصرف شدند
رئیس ستاد انتخابات استان همدان با بیان اینکه درحال حاضر ۱۵۴ نفر در رقابت های انتخابات مجلس یازدهم در استان باقی مانده اند، گفت: اخبار و شایعاتی از تایید صلاحیت برخی کاندیداهای مجلس وجود دارد اما چیزی از سوی شورای نگهبان به وزارت کشور و استانداری اعلام نشده است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی کورنگ ، به نقل از خبرگزاری ایسنا ؛

مصطفی آزادبخت در گفت و گو با ایسنا، با اشاره به انصراف برخی از نامزدهای انتخابات تا روز گذشته، اظهار کرد: در جمع بندی نهایی بعدازظهر روز گذشته سه شنبه ۲۹ بهمن، از ۱۸۳ کاندیدای تایید صلاحیت شده، ۱۵۴ نفر در رقابت های انتخابات مجلس باقی مانده اند.

وی با بیان اینکه در استان همدان ۱۲۸۷ شعبه اخذ رای وجود دارد، تصریح کرد: ۵۶۹ شعبه شهری و ۷۱۸ شعبه روستایی در روز انتخابات رای مردم را اخذ خواهند کرد.

معاون سیاسی امنیتی استاندار همدان یادآور شد: از ۱۲۸۷ شعبه اخذ رای ۹۵۲ شعبه ثابت و ۳۳۵ شعبه سیار است.

وی ادامه داد: در استان همدان یک میلیون و ۴۰۴ هزار و ۷۳۰ نفر واجد شرایط رای دادن هستند که از این تعداد ۷۰۲ هزار و ۸۸۷ نفر مرد و ۷۰۱ هزار و ۸۴۳ نفر زن است.

آزادبخت با اشاره به وجود ۶۳ هزار و ۵۹۱ رای اولی در استان همدان، افزود: ۳۲هزار و ۵۱۰ رای اولی مرد و ۳۱ هزار و ۸۱ رای اولی زن در یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی شرکت خواهند کرد.

وی درباره برگزاری انتخابات الکترونیک، اظهار کرد: در حال حاضر از ۲۵‌مرحله انتخابات در کشور ۲۳ مرحله به صورت الکترونیک بوده و دو مرحله اخذ رای و شمارش به صورت دستی انجام می گیرد.

رئیس ستاد انتخابات استان همدان در پایان خاطرنشان کرد: استان همدان دارای ۱۰ شهرستان و ۹ کرسی در مجلس شورای اسلامی و ۲۶ حوزه انتخابیه شامل ۷ حوزه اصلی و ۱۹ حوزه فرعی است.

انتهای پیام/ص

برچسب‌ها: 

دیدگاه شما

سایت رهبر معظم انقلاب