تازه ترین مطالب

تاریخ : 3. اسفند 1398 - 10:23   |   کد مطلب: 32918
کاندیدای یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی بهار وکبودراهنگ:
می خواهم صدای مردم بهار و کبودراهنگ باشم
دکترفتح الله توسلی با بیان اینکه بی توجهی به زیرساخت های دو شهرستان از مشکلات اصلی مردم شهرستان های بهارو کبودراهنگ است گفت: در شهرستان های بهار و کبودراهنگ زیرساخت های لازم وجود ندارد و متاسفانه در برنامه ریزی های انجام شده این شهرستان ها دیده نشده است و صدای مردم هم شنیده نشده است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی کورنگ ،یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی دوم اسفندماه برگزار خواهد شد که در حوزه انتخابیه بهار و کبودراهنگ 24کاندید تایید صلاحیت شده در کارزار انتخابات به رقابت خواهند پرداخت.

در راستای رسالت رسانه ای و لزوم شناخت مردم از کاندید اصلح، پایگاه خبری تحلیلی کورنگ نیوز با شعار" همه با هم برای خلق حماسه ای جاوید در دوم اسفند ماه"  نشست های انتخاباتی خود را با کاندیدهای انتخاباتی آغاز کرده است.

دکتر فتح الله توسلی یکی از کاندیداهای حوزه انتخابیه  بهار و کبودراهنگ به عنوان کاندید منتخب طرح عیار سلیمانی در این دو شهرستان بود که نظرات وی در خصوص مسائل مختلف دو شهرستان بسیارحائز اهمیت است.

کورنگ نیوز:لطفا خودتان را معرفی بکنید.

بنده فتح الله توسلی هستم مشهور به حاج حسین توسلی، متولد 1353 روستای آقکند از توابع بخش شیرین سو شهرستان کبودراهنگ. دانشجوی دکترای امنیت ملی ( در حال تدوین رساله ی) و فوق لیسانس علوم سیاسی می باشم.

سابقه خدمت در بنیاد جانبازان استان همدان ،وزارت نیرو و فرمانداری همدان را داشته و همچنین 8سال کارشناس روابط بین الملل ستاد فرماندهی کل قوا را عهده دار بوده  و درادامه فعالیت در وزارت امور خارجه ،3سال در سفارت ایران در عربستان سعوی،3سال در سفارت ایران در لبنان در کنار شهید رکن آبادی،مدتی در عراق بعنوان سرکنسولگری بصره ،سلیمانیه ،اربیل وسفارت ایران در بغداد ،مدتی در سفارت ایران در فرانسه ،3سال مسئول میزلبنان در وزارت امور خارجه ،3سال مسئول کردستان عراق در وزارت امور خارجه ،3سال مسئول پرونده عربستان در وزارت امور خارجه و درحال حاضر هم بعنوان مسئول میز اروپا در وزارت امور خارجه در خدمت شما هستم.

کورنگ نیوز :دیدگاه خود درباره مجلس شورای اسلامی و اهمیت آن را بیان کنید.

مجلس شورای اسلامی یکی از قوای سه گانه و ارکان مهم جمهوری اسلامی بوده و جایگاه والای آن به دلیل داشتن دو وظیفه ((قانون گذاری)) و ((نظارت)) مشخص می باشد؛که این دو وظیفه بسیاری از مسائل کشور را پوشش داده وطبیعتا جایگاه بسیار مهمی در سیاست گذاری ،تدوین قوانین و مسائل نظارتی کشور را دارا بوده و دیوان محاسباتی کشور با وظیفه نظارت بر امور مالی سازمان و نهاد های دولتی اعم از تمامی وزارت خانه ها  واستانداری ها ،وابسته به مجلس می باشد. از طرفی دیگر انتخاب دولت وکابینه آن بر عهده مجلس می باشد که از این جهت باید به آن توجه شود.

کورنگ نیوز: از نظر شما مردم از نماینده خود چه انتظاراتی دارند؟

به طور کلی انتظارات مردم از نماینده خود به دو بخش وظایف در قبال حوزه انتخابیه و همچنین وظایف در سطح ملی وبین المللی برمی گردد.مردم از نماینده خود انتظار دارند واحساس می کنند فردی را بعنوان نماینده خود انتخاب کرده اند که مسائل شخصی،منطقه ای،شهری ،استانی وملی آنها را پیگیری نماید به دلیل اینکه دسترسی مردم به مسئولین محدود یا امکان پذیر می باشد واین حق مردم است که  وکیل یا نماینده آن ها مطالبات ومشکلات آنها در سطح استانی،ملی وبالاتر پیگیری کرده و درحد ممکن مشکلات آنها را برطرف نماید،در بخش ملی هم مردم از نماینده خود انتظار دارند آنها را در سطح ملی سرافراز کرده ودارای شاخصه های پاک بودن ،شفافیت، حرکت در خط ولایت فقیه ،دنبال نکردن حواشی هایی که ممکن است در مجلس برای نظام ایجاد شود و به دنبال تامین منافع ملی  وحقوق ملت در ارکان مختلف از جمله قوه مقننه باشد. تاجایی که امکان دارد از منافع کشور در مجلس دفاع بکند واجازه ندهد که شاهد تکرار مجلس ششم وفعلی باشیم.

کورنگ نیوز:انتظارات انقلاب اسلامی از نماینده مجلس چه می باشد؟

دراصل نماینده باید در طراز انقلاب اسلامی باشد ،نه اینکه انقلاب اسلامی از نماینده انتظار داشته باشد.چون انقلاب اسلامی خیلی فراتر از حتی نظام اسلامی و جمهوری اسلامی هست.حوزه ژئوپلیتیک شیعه فراتر از آن را پوشش می دهد وبه همین دلیل ما از اول انقلاب دو دیدگاه در کشور داشته ایم: دیدگاه انقلاب اسلامی و دیدگاه جمهوری اسلامی ،یک عده معتقد بودند که باید براساس جمهوری اسلامی عمل کنیم ، جمهوری اسلامی  نه به معنای واقعی جمهوریت و اسلامیت که این یک مبنا بوده در حالی که  امام خمینی (ره) معتقد بودند جمهوری اسلامی نه یک کلمه کمتر و نه یک کلمه بیشتر.ولی در حوزه سیاسی برخی جمهوری اسلامی را در حوزه جغرافیای سیاسی تعریف  می کنند،نه ژئوپلیتیک ،ایران هم مثل کشوری یک مرزی داشته و شما می توانید درحدهمان مرزها فعالیت و حق ندارید فراتر از مرزها پیشروی کنید که با این انقلاب اسلامی متفاوت هست. انقلاب اسلامی معتقد هست که مسئولین باید بر اساس قانون اساسی از محرومین ومظلومین جهان در هرجای دنیا که باشند ،دفاع بکند و این انقلاب اسلامی هست که حاج قاسم سلیمانی ها،حاج حسین همدانی ها و... تربیت می کند چراکه نگاهش بسیار فراتر از مرزهای کشور هست واین به معنی توسعه گستره جغرافیایی نیست بلکه توسعه نفوذو قلمرو سازی ژئوپولوتیکی هست به طوری که ایران بتواند در خارج از مرزهای خودش به قدری صاحب قدرت بشود که بتواند بر معادلات منطقه ای وبین المللی تاثیر گذار بوده و افرادی را درسطح جهان باخود همراه نماید واین اتفاق الحمدلله افتاده بنابراین انتظار انقلاب اسلامی نماینده این هست که در طراز انقلاب اسلامی بوده وبااین نگاه با وجود وظایفی که در قانون اساسی برای وی تعبیه شده ودیده شده و در چارچوب بالادستی نظام اعم از سند 1404 ،گام دوم انقلاب بتواند حرکت بکند وبر اون اساس در مجلس نقش ایفا بکند.

کورنگ نیوز:اقای توسلی به نظر شما مجلس کنونی مجلسی در طراز انقلاب اسلامی هست یا خیر؟

قطعا نیست! چراکه نتوانست مطالبات مردم و رهبری  را جامه عمل بپوشاند.مجلسی که 90 نماینده آن غالبا به دلیل فساد  مالی رد صلاحیت می شود قطعا مجلسی در طراز پارلمان انقلاب اسلامی نیست. مجلسی که افتضاح معروف عکس یادگاری با خانم موگرینی دراون اتفاق می افتد یا برجام را به این صورت تصویب کرد ،یا مجلسی که نتوانست قوانینی را تصویب بکند که تفکیک نفت ازاقتصاد ملی رخ بدهد ،مجلسی که درآن مباحثی توسط نمایندگان مطرح شد که موجب خشنودی دشمنان گردید،به طور کلی بنده این مجلس را  در طراز انقلاب اسلامی نمی بینم.

کورنگ نیوز:مهم ترین مشکلات شهرستان های بهار وکبودراهنگ را در چه می بینید وچه برنامه ای را برای آن اتخاد نموده اید؟

دومشکل اساسی در این رابطه وجود دارد یکی اینکه در سالیان گذشته بی توجهی جدی به زیرساخت های این دوشهرستان شده و شاهد این هستیم که اقدامی در رابطه باراه اندازی صنایع مادر و یاحتی صنایع وابسته انجام نشده ومثل کشور که اقتصادش متکی به نفت هست. اقتصاد شهرستان متکی به کشاورزی به صورت کاملا سنتی می باشد.واین روش سنتی وعدم نظارت ورسیدگی به آن موجب هدر رفت سرمایه ارزشمند آب های زیر زمینی شهرستان شده و الان شاهد این هستیم شهرستان ما در مرحله بحران کم آبی به سر می برد وازطرفی به دلیل نبود صنایع جایگزینی برای اشتغال و درآمد زایی مردم وجود ندارد. یعنی کشاورزی که 30 سال سرزمین کارکرده و کشاورز را به دلیل کم آبی مجبور به پرکردن چاه آبی موجود در زمین کشاورزی وی می کنند ،جایگزینی برای کشاورزی وی برای کار واشتغال در نظر نگرفته اند که این منجر به مشکل زایی در بحث اقتصادی و اشتغال 20-30 خانواده ای که از آن چاه امرار معاش می کردند ، می شود. شاهد این هستیم که در بحث زیر ساختی هیچ اتفاق مثبتی نیفتاده است برای مثال  در نزدیکی کبودراهنگ ،ناحیه صنعتی اورقین 10-15 پیش 65 هکتار زمین مردم را گرفتند جهت اینکه در آن جا ناحیه صنعتی ایجاد بکنند که متاسفانه هیچ اقدامی صورت نگرفت.همچنین در بشیک تپه همین رخداد با گرفتن 55هکتار ،ده ها سال هست که هیچ اقدامی صورت نگرفته است و نماینده ،فرماندار ،استاندار وسایر مسئولین با وجود مصوبه دولت در این بحث ،باید پیگیری های لازم را انجام می دادند.اعتبار لازم و سرمایه گذار را جذب کنند ،تسهیلات لازم را دراختیارشان قرار بدهند وبتوانند کاری را در آن منطقه انجام بدهند.

در حوزه توریست هم که یکی از ظرفیت های شهرستان کبودراهنگ هست ومی توانست برای اقتصاد و پیشرفت شهرستان کمک بزرگی بکند که اتفاق خاصی نیفتاده است. باوجود درآمد 24میلیاردی غار علیصدر  سال در حالی که بودجه عمرانی کل شهرستان کمتر از 40 میلیارد هست ، یکی از برنامه های من تحقیق و تفحص درآمد غار علیصدر بوده در راستای اینکه بتوانم از آن در راستای پیشرفت و توسعه شهرستان بکارگیری نمایم.

باوجود نیروگاه در این منطقه با استفاده ازآب های زیرزمینی ،آبی که صدهاسال طول کشیده بود تا ذخیره بشود توسط نیروگاه آبی به حدود 450 میلیون متر مکعب در چنددهه اخیر بخار شده که این مقدار آب شرب برای مصرف 450 سال آینده  شهرستان کبودراهنگ (باتوجه به سرانه مصرف) می باشد.از طرفی دیگر نیروگاه،محیط زیست شهرستان با مصرف سوخت مازوت و تولیدآلاینده های مضر را تحت تاثیر قرار داده و بیماری ها ومشکلات زیادی را برای مردم منطقه ایجاد کرده است.همچنین با تخلیه سفره های زیر زمینی سبب ایجاد15  فروچاله ی عمیق شده که خود نیروگاه و اطراف آن هم در معرض تهدید هست  و کشاورزی مردم نابود شده است. مشابه همین نیروگاه در لبنان هست که ترک ها آن را نه در روی زمین بلکه در روی دریا ساخته اند وبه لبنان می فروشند.طبق اطلاعات واصله مبلغی حدود 1000 میلیارد تومان ریالی و یک میلیارد دلار ارزی برای این نیروگاه صرف شده ودر حال حاضر 551 نفر در مجموعه مشغول بکار می باشندکه  از کبودراهنگ تنها30-الی40 نفر در آن کار می می کنند و گاها زحمت می کشند آژانس خود را از کبودراهنگ هماهنگ می نمایند. ولی برای کبودراهنگ جز ایجاد مشکلات و مصائب سود خاصی نداشته و راهکار فعلی ایجاد نیروگاه های خورشیدی درمناطق دیگر و ورود به چرخه مدار بشود تا اینکه نیروگاه آبی از چرخه خارج بشود یا حداقل سیکل آن از آبی به خشک تغییر پیدا بکند و موردی که باید مورد توجه قرار بگیرد این هست که پسابی که از همدان  به نیروگاه برای تامین منابع آن مورد استفاده قرار می گیرد . مشکلات زیست محیطی را به دنبال خواهد داشت.

مشکل دیگر شهرستان کبودراهنگ نداشتن صداست در همین راستا ما نشریه ای به نام صدای کورنگ راه اندازی کردیم به این دلیل که مسائل این شهرستان به گوش مسئولین نمی رسد.

تنها سایتی که خبرهای شهرستان را پوشش می دهد سایت شماست و ماهم در راستای کمک به شما پا به این عرصه گذاشتیم و قبل شما اگر تو گوگل سرچ می کردی کبودراهنگ حضرت گوگل تعجب می کرد و این باعث می شد مشکلات شهرستان به گوش مسئولین نرسد.

جای بسی تاسف است که شهرستان کبودراهنگ شش ماه است که ما معاون برنامه ریزی فرمانداری نداریم مگر می شود شهرستانی با 129روستا و سه شهر شما معاون عمرانی و برنامه نداشته باشید؟

باید برای شهرستان راه حل راهبردی کوتاه مدت ،میان مدت و بلند مدت داشته باشیم

براساس مصاحبه ای که فرمانده نیروی انتظامی شهرستان داشتند کفتند که ما آمار دستگیری سارقین نسبت به سال گذشته 188برابر افزایش داشته است که این اتفاق نشان از اقتصاد وخیم این شهرستان است.

ما در این شهرستان زیرساخت نداریم به طور مثال در شاخص های بهداشت کبودراهنگ 6تا آزمایشکاه داریم که این میزان پاسخ گوی شهرستان نیست و این عدم زیرساخت باعث تشخیص دیر بیماری ها و خطرات جانی مردم خواهد شد.

در این شهرستان زیرساخت های لازم وجود ندارد و متاسفانه در برنامه ریزی های انجام شده این شهرستان دیده نشده است و صدای مردم هم شنیده نشده است

کورنگ نیوز در خصوص شفافیت هزینه های تبلیغاتی توضیح دهید.

بنده فرم شفافیت  مالی خود را امضا کردم برخلاف برخی دوستان که فرمودن بعد انتخابات امضا می کنند و کلیه هزینه های انتخاباتی ناچیز خود را از اموال شخصی و وام فراهم کردم.

کورنگ نیوز :مهم ترین شاخصه ای که مردم را مجاب به رای دادن شما بکند چیست؟

23 سال کار در مهم ترین مسئولیت های کشوری کار کردم ساختار سیاسی کشور را می شناسم و تحصیلات مرتبط سیاست را دارا می باشم و فرد سیاسی تشخیص خواهد داد که چه نکته ای را کی و چه زمانی مطرح کند تا به نفع ملت و کشور باشد.

و این قدرت را درخود می بینم که بتوانم با قدرت بیان خودم از طرح ها و ایده های خودم در مجلس دفاع کنم و بنده به تمامی این خصوصیات ذکر شده و استقلال سیاسی و تجربه این توان را درخودم دیدم که در انتخابات شرکت نمایم.

کورنگ نیوز:اگر شما به مجلس راه پیدا کردید در مقابل انتقادات اصحاب رسانه چه واکنشی نشان خواهید داد؟

انتقاد سازنده و بازدارنده تفهیم شده و به حق خواهد بود  و بنده از این عمل استقبال خواهم کرد.

کورنگ نیوز:در حوزه جوانان و بانوان چه برنامه هایی دارید؟

طبق آمار بنده صدها نخبه در سطح شهرستان وجود دارد که اولین ایده بنده تشکیل مجمع نخبگان در سطح دو شهرستان است شما می دانید که گروه عیار سلیمانی از بنده حمایت کرده و این گروه خیلی بهتر از شورای ائتلاف انقلاب اسلامی است و در حوزه زنان بی سرپرست و بد سرپرست و اشتغال بانوان و مشاغل خانگی برنامه های خوبی خواهم داشت، مشکل وقف در سطح شهرستان را پیگیری جدی خواهم کرد،بحث زمین شهری را هم برطرف خواهم کرد مشکلات عدم وجود سردخانه های صنعتی در شهرستان را پیگیری خواهم کرد در حوزه کارگاه های تولید پوشاک ورود جدی خواهم کردآخرین حرف بنده به مردم این است که دعا منید که عاقبت بخیر بشویمو دنبال رای حلال هستم و مردم نیز اگر بنده را قابل دیدند به بنده رای بدهند نکته ای هم که باید متذکر شوم مجلس برای بنده جنبه مالی ندارد چرا که همین الان درامد بنده بیشتر از نماینده مجلس هست و اگر بنده آمده ام فقط به دلیل این است که دغدغه مردم دارم. والسلام علیکم ورحمته الله 

 

انتهای پیام/وحید رستمی

دیدگاه شما

سایت رهبر معظم انقلاب