تازه ترین مطالب

تاریخ : 3. اسفند 1398 - 13:25   |   کد مطلب: 32922
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان:
موارد مشکوک به کرونا در همدان وجود دارد
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی همدان گفت: موارد مشکوک به کرونا ویروس در استان وجود دارد که آمار قطعی آن بعد از تایید آزمایش به صورت روزانه اعلام می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی کورنگ ، به نقل از خبرگزاری ایرنا ؛

منوچهر کرمی روز شنبه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: زمان دریافت نتیجه ظرف ۴۸ ساعت بعد از ارسال گزارش به تهران است.

وی افزود: نخستین فرد مشکوک به کرونا روز چهارشنبه هفته گذشته شناسایی شد با این وجود بیشتر مبتلایان به کرونا ویروس بهبود کامل پیدا می کنند.

وی اضافه کرد: نظام مراقبت تمرکز خود را روی شدیدترین و کشنده ترین ویروس دارد بنابراین تمرکز بر روی نمونه گیری بر روی شدیدترین بیماران است.

رئیس مرکز اطلاع رسانی وزارت بهداشت نیز ظهر امروز گفت: تعداد مبتلایان قطعی به ویروس کرونا در ایران به ۲۸ نفر و تعداد افراد فوت شده به ۵ نفر رسید.

کیانوش جهانپور افزود: تا این لحظه ۷۸۵ فرد مشکوک به ویروس کرونا از بین هزاران فرد مراجعه کننده از مطب ها و کلینیک ها به مراکز وزارت بهداشت تحت آزمایش قرار گرفته اند و ظرف روز گذشته تعداد ۱۰ فرد مبتلای جدید به ویروس کرونا تشخیص قطعی شد که با توجه به آمار ۱۸ نفر روز گذشته مجموع این مبتلایان به ۲۸ نفر رسید.

وی گفت: از بین ۱۰ نفر فرد بیمار جدید شناسایی شده، هشت نفر در شهر قم بوده اند و دو نفر بیماران بستری در تهران هستند که از قم ارجاع شده اند.

سخنگوی قرارگاه مبارزه با کرونا ادامه داد: ۱۸ مورد مبتلای قبلی که تا روز گذشته شناسایی شده بودند نیز شامل دو مورد در استان گیلان، چهار مورد در تهران و ۱۲ مورد در استان قم است بنابراین اغلب مبتلایانی که تاکنون شناسایی شده اند و ابتلای آنها به ویروس کرونای جدید و بیماری کووید ۱۹ ثابت شده ساکن قم بوده یا طی روزها و هفته های گذشته به قم سفر داشته اند.

وی گفت: از مردم می خواهیم سفرهای ضروری خود را به شهرهایی که درگیر این بیماری هستند به خصوص شهر قم محدود کنند و توصیه های بهداشتی وزارت بهداشت به خصوص شست و شوی مداوم دست ها و پرهیز از دست دادن و روبوسی کردن را جدی بگیرند.

انتهای پیام /ص

برچسب‌ها: 

دیدگاه شما

سایت رهبر معظم انقلاب