تازه ترین مطالب

تاریخ : 3. اسفند 1398 - 13:45   |   کد مطلب: 32926
نمایندگان و میزان مشارکت استان اعلام‌شد؛
مشارکت ۴۵ درصدی مردم استان همدان در یازدهمین انتخابات مجلس
ماراتون نفسگیر انتخابات مجلس شورای اسلامی به نقطه پایانی خود رسید و مردم استان همدان در این انتخابات مشارکتی ۴۵ درصدی داشتند

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی کورنگ ، به نقل از خبرگزاری عصر همدان ؛ با پایان یافتن فرایند رای گیری یازدهمین انتخابات مجلس در استان همدان از مجموع همدان ۱ میلیون و ۴۰۴ هزار نفر  واجد شرایط شرکت در انتخابات مجلس، ۵۸۶ هزار و ۶۳۸ نفر در پای صندوق های رای حاضر شدند و در نهایت درصد مشارکت ۴۵ درصدی را برای کل استان رقم زدند.

آمار واجدین شرایط ، تعداد رای دهندگان و افراد راه یافته به مجلس شورای اسلامی به تفکیک حوزه انتخاباتی به شرح زیر می باشد:

در حوزه انتخابیه همدان و فامنین  آقایان حمیدرضا حاجی بابایی و احمد حسین فلاحی به مجلس شورای اسلامی راه یافتند که با توجه به فراوانی شعب در این حوزه هنوز میزان آراء دقیق اعلام نشده است.

در حوزه انتخابیه ملایر از مجموع ۲۳۲ هزار و ۹۵۷ نفر و اجدین شرایط شرکت در انتخابات، ۸۵ هزار و ۴۸۱ نفر رای خود را به صندوق ها انداختند که مشارکت ۳۷ درصدی را نشان می دهد.

در این حوزه احد آزادیخواه با ۳۶ هزار و ۴۷۸ رای و هادی بیگی نژاد با ۲۲ هزار و ۵۳ رای راهی مجلس شورای اسلامی شدند.

در حوزه انتخابیه تویسرکان از مجموع ۸۳ هزار و ۵۴۷ نفر واجدین شرایط شرکت در انتخابات ، ۳۹ هزار و ۴۰۹ نفر رای خود را در صندوقها انداختند که مشارکت حدود ۴۷ درصدی را نشان می دهد.

از مجموع ۳۷ هزار و ۴۹ برگ آراء صحیح، محمد مهدی مفتح با اختصاص ۱۶ هزار و ۲۵۸ رای به خود یعنی ۴۴ درصد مجموع آراء، به عنوان نماینده مردم تویسرکان در مجلس یازدهم انتخاب شد.

در حوزه انتخابیه نهاوند  از مجموع ۱۴۲هزار نفر و اجدین شرایط شرکت در انتخابات، ۷۶هزار و ۷۳۲ نفر رای خود را به صندوق ها انداختند که مشارکت ۵۴ درصدی را نشان میدهد

در این حوزه علیرضا شهبازی با ۱۸ هزار و ۵۸۸ رای راهی مجلس شورای اسلامی شد.

در حوزه انتخابیه بهار و کبودراهنگ  از مجموع ۱۶۵ هزار نفر واجدین شرایط شرکت در انتخابات، ۱۰۲ هزار ۵۷۰ نفررای خود را به صندوق ها انداختند که مشارکت حدودا ۶۳ درصدی را نشان می دهد.

دراین حوزه عیسی جعفری با ۳۶ هزار و ۸۸۴ رای راهی مجلس شورای اسلامی شد.

در حوزه انتخابیه رزن و درگزین از مجموع ۸۰ هزار نفر واجدین شرایط شرکت در انتخابات، ۵۷ هزارو ۷۰۰ نفر رای خود را به صندوق ها انداختند که مشارکت ۶۸ درصدی را نشان می دهد.

در این حوزه حسن لطفی با کسب ۱۹هزار و ۸۶۵ رای راهی مجلس شورای اسلامی شد.

در حوزه انتخابیه اسداباد از  ۷۹ هزار و ۶۴۶ نفر واجدین شرایط شرکت در انتخابات، مجموعا ۴۸ هزار و ۶۶۳ در پای صندوق رأی حاضر شدند که مشارکت ۶۱ درصدی را نشان می دهد.

دراین حوزه کیومرث سرمدی با کسب  ۲۶ هزار و ۶۱۱ رأی راهی مجلس شورای اسلامی شد.

انتهای پیام/ص

برچسب‌ها: 

دیدگاه شما

سایت رهبر معظم انقلاب