تازه ترین مطالب

تاریخ : 11. اسفند 1398 - 14:04   |   کد مطلب: 32967
مدیر کل دامپزشکی استان همدان گفت: هر چند حیوانات ناقل بیماری کویید ۱۹ (کرونا)نیستند اما مردم باید دقت داشته باشند که گوشت و فرآورده های دامی آلودگی های ثانویه پیدا نکنند و مسائل بهداشتی را به طور کامل رعایت کنند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی کورنگ ،محمود رضا رسولی در گفتگو با خبرنگار ما؛  با بیان اینکه بیماری کویید ۱۹(کرونا) در فرآورده های دامی وجود ندارد افزود: بیماری مرس می تواند از طریق فرآورده های دامی منتقل شود که در حال حاضر در ایران جود ندارد و دام ها اصلا ناقل بیماری کویید ۱۹ نیستند.

وی ادامه داد: هر چند حیوانات ناقل بیماری کویید ۱۹ نیستند اما مردم باید دقت داشته باشند که گوشت و فرآورده های دامی آلودگی های ثانویه پیدا نکنند و مسائل بهداشتی را به طور کامل رعایت کنند.

رسولی عنوان کرد : در سطح استانها افرادی که علائم مشکوک داشته باشند حتما باید معاینه شوند و پوشیدن دستکش برای همه الزامی است و این به همه توزیع کنندگان فرآورده های گوشتی بخشنامه شده است.

مدیر کل دامپزشکی استان گفت: مردم اگر مورد مشکوکی یا تخلفی را در سطح شهر مشاهده کردند می توانند با سامانه ۱۵۱۲ تماس بگیرند و مشکلات را با ما در میان بگذارند .

انتهای پیام/

دیدگاه شما

سایت رهبر معظم انقلاب