تازه ترین مطالب

تاریخ : 13. اسفند 1398 - 10:19   |   کد مطلب: 32983
شهردار شهر شیرین سو خبر داد
گند زدایی و ضد عفونی اماکن و مبلمان شهری
شهردار شهر شیرین سو از گند زدایی اصولی و مرتب اماکن، تاسیساتظ و مبلمان شهری در راستای مقابله با شیوع ویروس کرونا خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی کورنگ ،سید مصطفی موسوی شهردار شهر شیرین سو با اعلام این خبر اظهارکرد: عملیات ضد عفونی و گند زدایی از اماکن و تاسیسات شهری طی چند روز گذشته آغاز شده و تا زمان اعلام ستاد پیشگیری از کرونا به طور مرتب و روزانه ادامه خواهد داشت.

وی با تاکید بر اجتناب از هرگونه اقدام خودسرانه و غیر اصولی در ضدعفونی افزود: دستورالعمل نحوه گندزدایی از سطوح و مواد استاندارد و بی خطر در ضدعفونی امکانات و تجهیزات را از شبکه بهداشت شهرستان اخذ کرده و مطابق نظرات متخصصین امر مواد لازم برای ضدعفونی تهیه شده است.

موسوی با اشاره به ضرورت پاکسازی اماکن، تاسیسات و مبلمان شهری شهرداری ها و لزوم نظارت مستمر بر آنها به منظور پیشگیری از ابتلای شهروندان به ویروس کرونا گفت: تا اعلام ستاد پیشگیری و مقابله با کرونا، شهرداری شیرین سو به صورت مرتب و روزانه نمازخانه و سرویس بهداشتی عمومی، سطل های زباله، وسایل بازی و ورزشی در بوستان ها، ایستگاه تاکسی بین شهری و سایر سطوح قابل لمس در شهر را گندزدایی خواهد کرد.

شهردار شیرین سو ادامه داد: در راستای کاهش خطر پذیری و افزایش ایمنی در شهر، جایگاه های سوخت سطح شهر و دستگاه های خودپرداز بانک ها نیز ضد عفونی می شوند.

وی افزود: موارد لازم به رانندگان تاکسی های بین شهری برای ضد عفونی کردن سطوح خودرو و مغازه های پر تردد سطح شهر برای ضدعفونی کردن سطوح قابل لمس و کارت خوان های مغازه ها با مواد غیر حساسیت‌ زا اطلاع رسانی شده است.

شهردار شیرین سو در ادامه با توجه به ایفای نقش مناسب رسانه ملی در اهمیت بهداشت فردی و نحوه مقابله با بیماری کووید-۱۹ افزود به گفته پزشکان و متخصصان بیماری‌های عفونی، مهم‌ترین روش در پیشگیری از کروناویروس رعایت بهداشت فردی و اجتناب از حضور در اجتماعات است.

وی آموزش شهروندی را از موثرترین روش ها برای مقابله با این بیماری دانست و گفت: آموزش می تواند نقش بسزایی در رفتارهای بهداشتی مردم ایفا نماید بر این اساس راهکارهای مقابله با بیماری های عفونی و پیشگیری از ویروس کرونا، توسط شهرداری شیرین سو تهیه شده و در معابر و اماکن پر تردد سطح شهر نصب شده است.

انتهای پیام/

دیدگاه شما

سایت رهبر معظم انقلاب