تازه ترین مطالب

تاریخ : 15. اسفند 1398 - 15:56   |   کد مطلب: 33003
در مراسمی به مناسبت اولین روز هفته منابع طبیعی و روز درختکاری اولین نهال امسال در جوار مزار شهدای گمنام شهرستان کبودراهنگ کاشته شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی کورنگ ،در مراسمی به مناسبت اولین روز هفته منابع طبیعی و روز درختکاری با حضور امام جمعه، فرماندار، شهردار، فرمانده نیروی انتظامی و برخی از مسئولین شهرستان  کبودراهنگ کاشت نهال انجام شد.

محمود زنگنه رییس اداره منابع طبیعی و آبخیرداری شهرستان کبودراهنگ اظهار کرد: از آغازین ساعات صبح امروز بیش از ۲۰هزار اصله نهال  به مناسبت روز درختکاری همراه با رعایت نکات بهداشتی(توزیع دستکش و محلول ضدعفونی) برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا توسط اداره منابع طبیعی به متقاضیان شهرستان توزیع شده است.

 

وی در ادامه در خصوص کاشت نهال  در نقاط مختلف شهرستان افزود: امروز در اولین روز از هفته منابع طبیعی با حضور در جوار گلزار شهدای گمنام و ادای احترام به مقام شهدا اولین نهال هفته منابع طبیعی با دستان نماینده محترم ولی فقیه شهرستان در جوار شهدای گمنام کاشته خواهد شد.

در ادامه حجت الاسلام نقی باقری امام جمعه شهرستان کبودراهنگ در مراسم کاشت  نهال ضمن تبریک میلاد امام جواد (ع) گفت:منابع طبیعی زمینه ساز تنفس واقعی جامعه است.

وی بهره مندی از این نعمت بزرگ الهی را در گرو داشتن طبیعت بکر دانست و افزود: با کاشت درخت و طبیعت بکر تلاش کنیم تا این تنفس واقعی برای همگان در جامعه فراهم شود.

امام جمعه کبودراهنگ توجه به منابع طبیعی را از ملزومات جامعه پویا عنوان کرد و گفت: روز درختکاری روزی برای به یاد طبیعت بودن و صیانت از این نعمت خدادادی است و حفظ طبیعت برای نسل آینده است.

باقری با اشاره به اینکه در دین اسلام به درختکاری تاکید فراوان شده است، بیان کرد:درختکاری از سنت های حسنه و باقیات الصالحات مومنین محسوب شده و مورد تاکید ائمه معصومین علیه السلام است.

وی درپایان با دعوت عموم مردم به کاشت درخت  و فرهنگ سازی در این خصوص خاطر نشان کرد: فرهنگ  سازی در خصوص درخت کاری و اهتمام به حفظ محیط زیست به عموم جامعه در طول سال خواسته بنده از مسئولین و مردم شهرستان است.

 

انتهای پیام/وحید رستمی

دیدگاه شما

سایت رهبر معظم انقلاب