تازه ترین مطالب

تاریخ : 25. اسفند 1398 - 13:56   |   کد مطلب: 33043
آژانس‌های فضایی اروپا و روسیه پس از محدودیت‌های ایجاد شده توسط ویروس کرونا مأموریت مریخ نورد اگزومارس را تا سال ۲۰۲۲ به تأخیر انداختند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی کورنگ ، به نقل از خبرگزاری فارس ؛ آژانس‌های فضایی اروپا و روسیه پس از محدودیت‌های ایجاد شده توسط ویروس کرونا مأموریت مریخ نورد اگزومارس را تا سال ۲۰۲۲ به تأخیر انداختند.

مریخ نورد اگزومارس ۲۰۲۰ که به طور رسمی مریخ نورد روزالیند فرانکلین نام گذاری شده مراحل ساخت و نصب تجهیزات را پشت سر گذاشته و کارشناسان امیدوار بودند در بازه زمانی مورد نظر این مریخ نورد به سوی سیاره سرخ پرتاب شود.

 این مریخ نورد رباتیک، بخشی از مأموریت بین‌المللی اگزومارس به رهبری آژانس فضایی اروپا است؛ این طرح شامل راه‌اندازی یک وسیله نقلیه روسی؛ حامل ماژول ESA و کاوشگر روسی، برای ارسال مریخ نورد ESA به سطح مریخ‌ است.

این فضاپیما قرار بود در ماه ژوئیه یا آگوست سال ۲۰۲۰ زمین را برای سیاره سرخ ترک کند، اما در حال حاضر به دلیل تأخیر ایجاد شده در آزمایش‌های قبل از پرواز این مأموریت ممکن است در سال ۲۰۲۲ انجام شود.

قرار بود مأموریت ExoMars به مقصد سیاره سرخ با موشک روسی و تا چند ماه آینده انجام شود؛ مریخ‌نورد اگزومارس، یک وسیله نقلیه بدون سرنشین و خودگردان شش چرخه است که در ابتدا با وزن ۲۹۵ کیلوگرم  تقریباً ۶۰ درصد بیشتر از مریخ‌نوردهای اسپیریت و آپورچونیتی در مأموریت اکتشافی مریخ ناسا در سال ۲۰۰۴ طراحی شده‌ بود.

تمام سخت افزارهای این مأموریت ساخته شده، اما هنوز لیست بزرگی از بررسی‌ها و آزمایش های برجسته وجود دارد که باید قبل از راه‌اندازی انجام شود.

انتهای پیام/ص

دیدگاه شما

سایت رهبر معظم انقلاب