تازه ترین مطالب

پربیننده ها

تاریخ : 28. اسفند 1398 - 9:07   |   کد مطلب: 33073
در شرایطی که در مسئله ویروس کرونا جمهوری اسلامی با جنگ شناختی سنگین دست به گریبان است تقویت روح جمعی و ایثار ملی می تواند پادزهر اساسی چنین جنگ های ادراکی و ترکیبی و جنگ رسانه ای باشد

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی کورنگ ،به نقل از خبرگزاری عصر همدان ؛ بیماری کرونا و اقدامات خیریه و جهادگرانه مردمی شکل گرفته بر اثر این ویروس منحوس، نمایش دیگری از روح جمعی ایرانیان در برابر سختی ها و مشکلات است.

ایران کشوری کهن با گذشته سربلند است که همواره به علت اهمیت و موقعیت تاریخی و جغرافیایی با فراز و نشیب‌های فراوانی روبرو بوده است.
نکته مهم آن که روح جمعی یا اجتماعی این مردمان و این سرزمین در تمام دورانی که از قدمت این خاک کهن می گذرد تبلوری از یک جامعه ایمانی بوده است.

در هیچ کجای تاریخ به گواه مورخین حتی بدبین و بداندیش نسبت به هویت ایرانی و اسلامی، نشانی از بی هویتی اجتماعی در بین ایرانیان دیده نمی شود.

گسست اجتماعی بلای مهمی است که اگر در جامعه و تمدنی شکل گیرد یا وجود داشته باشد قطع به یقین اوج گیری آن تمدن برای کسب مدارج بالا در عرصه مدیریت جهان بی معنی است.

ایرانیان و روح جمعی آنان البته پس از آشنایی و گرویدن به اسلام با تأثیر پذیرفتن از این دین حیات بخش شکل متعالی تر نیز به خود گرفته است و گذراندن مشکلات و سختی های تاریخی در گذر زمان بارها و بارها این روح جمعی را آب دیده کرده است و نقشی متفاوت تر به آن داده است.

همیشه در میان مشکلات و سختی های که به سبب عوامل انسانی یا بلایای طبیعی بر این کشور و ملت تحمیل شده شکل بارزی از ایثار و از خودگذشتگی ملی در هویت ایرانیان متجلی گشته است.

حوادث و رویدادهای ماه های پایانی سال ۹۸ صحنه های مهمی از تاریخ این ملت را رقم زد و البته همراه با تلخی ها و شیرینی ها بود.

احیای روح ایثار و شکوه جمعی ایرانیان در وضعیت بیماری کرونا بار دیگر اعتبار و حد اعلای ملت ایران و جامعه ایرانی را در جهان به نمایش گذاشت.

در این بین البته عملیات روانی سنگین رسانه های معارض و مخالف جمهوری اسلامی که با پشتوانه مالی سنگین از جانب دولت غربی و بودجه مصوب کنگره آمریکا و مخالفین نظام تامین می شوند لحظه ای از فعالیت باز نماندند و تلاش جریان رسانه ای معارض از کرونا یا هر رویداد و حادثه ای در ایران کاهش پایگاه اجتماعی جمهوری اسلامی در میان مردم و دامن زدن به بی اعتمادی است.

در شرایطی که جمهوری اسلامی با جنگ شناختی سنگین دست به گریبان است تقویت روح جمعی و ایثار ملی می تواند پادزهر اساسی چنین جنگ های ادراکی و ترکیبی و جنگ رسانه ای باشد.

حبیب میرزایی

انتهای پیام/ص

برچسب‌ها: 

دیدگاه شما

سایت رهبر معظم انقلاب