تازه ترین مطالب

تاریخ : 27. ارديبهشت 1399 - 12:06   |   کد مطلب: 33325
براهیم جمالی گفت: قیمت هایی که هم اکنون دربازار مسکن هست قیمت های واقعی نیست و حباب هست و هر کس براساس سلیقه اش قیمت داده است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی کورنگ ،به نقل از خبرگزاری عصر همدان؛ ابراهیم جمالی، رئیس اتحادیه مشاورین املاک همدان در گفتگو با خبرنگار عصر همدان؛ با اشاره به اینکه با توجه به افزایش قیمت هایی که در سنوات گذشته در بازار مسکن بوده، از رونق خوبی برخوردار نیست افزود: قیمت هایی که هم اکنون دربازار مسکن هست قیمت های واقعی نیست و حباب هست و هر کس براساس سلیقه اش قیمت داده است.

مردم برای خرید دست نگه دارند

وی با بیان اینکه از وضعیت حاضر در قیمت های مسکن آشفته هستیم افزود: ما به مردم این است که برای خرید دست نگه دارند و مردم برای فروش هم دقت کنند چون ممکن است فریب بخورند و از طرف دیگر نتوانند ملکی دیگر بخرند.

جمالی با تاکید بر اینکه در حال حاضر ما بازار مسکن واقعی نیست و قیمت ها حباب هست افزود: در این اوضاع ممکن است خیلی ها متضرر شوند و بدون تحقیق و بررسی خرید یا فروشی کنند که حاصل چند سال زندگی از دستشان برود.

وی با بیان اینکه نمی توانم بگویم چه زمانی ثبات به بازار برمی گردد افزود: ما الان در بازارهای دیگر همچون بازار ارز، خودرو و … هم آشفتگی داریم.

سوداگرها بازار مسکن را تسخیر کرده اند

رئیس اتحادیه مشاورین املاک همدان با اشاره به وجود سوداگرها در بازار مسکن گفت: یک عده ای وارد بازار مسکن شدند و با سوداگری تمام بازار را گرفتند.

وی با بیان اینکه ما بنگاه دارها از این حباب ایجاد شده در بازار مسکن خوشحال نیستم افزود: وقتی قیمت بالا می رود در صنف من رکود ایجاد می شود. هیچ کس هم باور نمی کند و سازمان امور مالیاتی وقتی مقایسه می کند می گوید ملک ها افزایش پیدا کرده درآمد شما عالی هست.

جمالی افزود: وقتی ملک ها افزایش پیدا می کند بنگاه دار حق واسطه گری دارد و بخر بفروش نیست که از او مالیات های آنچنانی می گیرند.

هجوم مردم به سمت خرید باغ و زمین در روستاها

وی با اعلام اینکه مردم به روستاها برای خرید باغ و زمین رو آورده اند گفت: قبلا کسی طرف باغ نمی رفت ولی هم اکنون گویا مایحتاج زندگی اشان هست و دلال هم زمین ده هزار متری می خرد و ۵۰۰ متر ۵۰۰ متر به فروش می رساند.

رئیس اتحادیه مشاورین املاک همدان در خصوص نظارت ها بر بازار مسکن گفت: یک بنگاه دار نمی تواند نظارتی داشته باشد و باید یک جایگاهی باشد به مردم نظارت و اجبار داشته باشد.

الزام وجود یک جایگاه نظارتی و فنی برای قیمت گذاری املاک

وی با بیان اینکه اگر من بنگاه دار معامله با قیمت حبابی را انجام ندهم خریدارو فروشنده سراغ بنگاه دار دیگر می روند و یا خودشان معامله را انجام می دهند گفت: باید برای رفع معضل قیمت های حبابی یک کار اساسی و فنی صورت گیرد و هر محله و زمین را با توجه به موقعیت آن قیمت گذاری کنند.

جمالی با بیان اینکه در گذشته وجود کد رهگیری سبب نظارت بر قیمت های املاک بود گفت: متاسفانه اداره امور مالیات الزام کد رهگیری را برداشت، در صورتی که این کد رهگیری برای من خریدار امنیت ایجاد کرده بود.

وی با انتقاد از اینکه چرا از ظرفیت زمین های بایر اطراف شهر برای گسترش آن استفاده نمی کنند افزود: با توجه به اینکه شهر در حال وسیع شدن است و همدان  یک شهر توریست پذیر، دارای آب و هوای خوب و نزدیک پایتخت است و باید مسئولین از ظرفیت زمینهای بایر اطراف شهر استفاده کنند تا دلال یک آپارتمان در آسمان را متری ۳۰ میلیون نفروشد.

رئیس اتحادیه مشاورین املاک همدان در پایان  با اشاره به قیمت اجاره بها در همدان گفت: صاحب خانه ها نباید برای فرار از مشکلا تاقتصادی اجاره بها را بالا ببرند این سیاست بسیار اشتباهی است و سبب فشار به قشر مستاحر می شود.

انتهای پیام/ص

برچسب‌ها: 

دیدگاه شما

سایت رهبر معظم انقلاب