تازه ترین مطالب

تاریخ : 4. تير 1399 - 11:42   |   کد مطلب: 33521
آیین افتتاحیه مرکز تخصصی تربیت اسلامی کودک و نوجوان استان همدان در دفتر سابق امام جمعه همدان برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی کورنگ ،به نقل از عصر همدان؛ در این آیین نماینده ولی فقیه در استان همدان اظهار کرد: در سال های قبل شورای فرهنگ عمومی تصمیم گرفت که مرکز تخصصی تربیت کودک را راه اندازی کند.

‌حجت الاسلام والمسلمین حبیب الله شعبانی افزود: در راه اندازی این مرکز سازمان تبلیغات و اداره ارشاد زحمات زیادی کشیدند تا شاکله و ساختار شکل بگیرد و از همه آنها تشکر می‌کنم.

وی با اشاره به ضرورت مرکز تخصصی تربیت کودک و نوجوان گفت: اگر بخواهیم نسل جدیدی را تربیت بکنیم باید آموزه های دینی و سنت های معقول ایرانی را بعنوان هویت ساز معرفی کنیم.

نماینده ولی فقیه در استان همدان با بیان اینکه دشمن بنای ایجاد بحران هویت را دارد، اظهار کرد: این مرکز وظیفه دارد در هویت سازی ایرانی اسلامی نقش ایفا کند.

امام جمعه همدان ادامه داد: سند تحول آموزش و پرورش، سند مهندسی و سند علمی کشور اسناد بالادستی هستند و اگر بخواهیم نسل مسئولیت پذیر که استقلال فکری داشته باشد و مرعوب تمدن غربی نباشد باید به این حوزه توجه کنیم.

حجت الاسلام شعبانی با بیان اینکه سیاست این مرکز شکل دادن هویت دینی و اسلامی است، افزود:  تربیت محصور در خانواده نیست و امروزه همه جا از رسانه تا محیط بیرون، بستر تربیت است و این کار خانواده ها را سخت تر می کند.

به گزارش عصر همدان؛ مجتمع فرهنگی آموزشی آدینه متشکل از  مدرسه قرآنی حضرت زینب، مرکز صیانت از نهاد خانواده و مشاوران خانواده است.

مرکز تخصصی کودک و نوجوان این مجتمع یک هیات امنا و یک هیات مدیره دارد که شخصیت های حقوقی نظیر بهزیستی و آموزش پرورش عضو آن هستند.

انتهای پیام/ص

برچسب‌ها: 

دیدگاه شما

سایت رهبر معظم انقلاب