تازه ترین مطالب

تاریخ : 9. تير 1399 - 11:03   |   کد مطلب: 33557
رئیس دانشگاه علوم پزشکی همدان گفت: با افزایش تعداد بیماران مبتلا شده جدید به کرونا ویروس حدود ۲ هزار نفر تست آنها مثبت اعلام شد

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی کورنگ ،به نقل از گرو؛ دکتر رشید حیدری مقدم، رئیس دانشگاه علوم پزشکی همدان گفت: از  ۶ هزار و ۷۱۴ آزمایش کرونا در مراکز سرپایی دانشگاه علوم پزشکی همدان، هزار و ۹۵۶ مورد تست مثبت داشته ایم.

او با بیان اینکه میزان ابتلا به کرونا در استان همدان  یک سوم میانگین کشوری است افزود: به ازای هر ۱۰۰ هزار نفر در کشور  ۲۷۰ نفر در استان همدان ۹۲ نفر به ویروس کرونا مبتلا شده اند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی همدان با بیان اینکه تعداد آزمایش‌های ویروس کرونا در استان ۱۰ برابر گذشته شده است بیان کرد: استان همدان در وضعیت زرد کرونایی قرار دارد و  هم اکنون از نظر شهرستانی، همدان، ملایر، بهار و فامنین در وضعیت زرد کرونایی، نهاوند و تویسرکان در وضعیت نارنجی و کبودآهنگ، رزن و اسدآباد در مرز قرار گرفتن در وضعیت سفید قرار دارند.

حیدری مقدم با تاکید بر برگزار نکردن دورهمی‌ها و مراسم عروسی و عزاداری گفت: طی هفته‌های اخیر برگزاری مهمانی و دورهمی‌های خانوادگی موجب ابتلای ۱۷۴ تن به ویروس کرونا در این استان شده است.

او اضافه کرد:  تنها دو روز پیش یک فرد مبتلا به کرونا در همدان ۴۸ نفر را در یک مهمانی به بیماری کرونا مبتلا کرده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی از افزایش تعداد بیماران کرونایی استان در روز به بیش از ۴۰ مورد هم خبر داد و گفت: بجز بیمارستان فرشچیان بخشی از بیمارستان بهشتی هم با توجه به افزایش بیمارن کرونایی به محل بستری بیماران کوید ۱۹ اختصاص یافت.

انتهای پیام/ص

برچسب‌ها: 

دیدگاه شما

سایت رهبر معظم انقلاب