تازه ترین مطالب

پربیننده ها

تاریخ : 5. مرداد 1399 - 8:41   |   کد مطلب: 33702
سردار مهدی فرجی با بیان اینکه نقش حاج میرزا سلگی در عملیات مرصاد، فراموش شدنی نیست، گفت: شکست اصلی دشمن به دلیل فرماندهی مدبرانه سردار شهید سلگی بود که توانست نیروها را به خوبی سازماندهی کند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی کورنگ ، به نقل از عصرهمدان؛

سردار مهدی فرجی جانشین فرمانده سپاه انصار الحسین (ع) استان همدان در گفتگو با خبرنگار عصر همدان؛ با بیان اینکه استان همدان در عملیات مرصاد نقشی محوری داشت، گفت: نیروهای همدان در تنگه چارزبر پایگاه داشتند و همین باعث شد اولین نیروهایی باشند که در برابر منافقین ایستادگی می کنند.

وی با اشاره به اینکه منافقین و حذب بعث پس از پذیرش قطعنامه توسط جمهوری اسلامی احساس کردند کشورمان ضعیف است، افزود: همین باعث شد که بعثی ها از نقاط جنوبی و ممافقین از سمت غرب کشور هجوم آورند.

سردار فرجی با تاکید براینکه در ابتدای ورود منافقین به کشور کسی نمی دانست هویت آنها چیست، خاطر نشان کرد: منافقین قصد داشتند از کرمانشاه به همدان و سپس به تهران برسند که با تلاش نیروها و فرماندهی سردار شهید سلگی به هدف خود نرسیدند.

جانشین فرمانده سپاه انصار الحسین (ع) استان همدان با بیان اینکه منافقین در تنگه مرصاد قلع وقمع شدند و نتوانستند بیش از آن در خاک کشور پیشروی کنند، گفت: نقش نیروهای پایگاه نوژه نیز در این اتفاق تاثیرگذار بود چرا که در مسیر اسلام آباد به کرمانشاه تلفات سنگینی به منافقین وارد کردند.

وی با اشاه به اینکه در این عملیات ۱۳۴ نفر از نیروها به درجه رفیع شهادت نائل آمدند، افزود: ۲ فرمانده گردان به نام شهیدان ملکی و مبارکی و یک فرمانده اطلاعات به نام شهید هادی فضلی در بین شهدای مرصاد هستند.

سردار فرجی ادامه داد: بچه های استان همدان درابتدای جنگ جلوی ارتش بعثی بین قصر شیرین به سرپل ذهاب را گرفتند و مانع از ورود ماشین جنگی صدام شدند و در آخرین روز های جنگ نیز با شکست دادن منافقین در منطقه مرصاد شجاعت خود را برای دفاع از کشور نشان دادند.

جانشین فرمانده سپاه انصار الحسین (ع) استان همدان نقش حاج میرزا سلگی به عنوان فرمانده عملیات مرصاد را پررنگ و تاثیر گذار دانست و گفت: شهید صیاد و همدانی در آن عملیات حضور داشتند اما شکست اصلی دشمن به دلیل فرماندهی مدبرانه سردار شهید سلگی بود.

وی با بیان اینکه سردار سلگی در میدان جنگ بسیار کارکشته بود، تصریح کرد: ایشان با فکر، اندیشه و نیروی اندکی که در اختیار داشتند  توانستند نیروها را منسجم کرده تا رسیدن نیروهای سایر استان ها تا حد زیادی دشمن را ناامید سازد.

سردار فرجی در پایان با تاکید براینکه نقش حاج میرزا فراموش شدنی نیست گفت: با آن شرایط جسمی و حداقل نیرویی که داشتند تنوانستند تلفات زیادی به دشمن وارد کرده و معتقدم اگر کسی جز حاج میرزا فرمانده بود همه نیروها قتل عام می شدند و مشکلات زیادی برای کشور ایجاد می شد.

 

انتهای پیام/ص

برچسب‌ها: 

دیدگاه شما

سایت رهبر معظم انقلاب