تازه ترین مطالب

تاریخ : 9. مرداد 1399 - 8:21   |   کد مطلب: 33744
در حالی که سخنگوی ستاد مقابله با کرونا استان همدان اعلام کرده که در هیچ نقطه‌ای از استان مراسم روز عرفه برگزار نمی‌شود، اما مسئولان شهرستان اسدآباد برای برگزاری این مراسم در حال تدبیر هستند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی کورنگ ،

چند روز گذشته بود که سخنگوی ستاد مقابله با کرونا استان همدان اعلام کرد که به دلیل شیوع ویروس کرونا و وضعیت شهرهای استان، امکان برگزاری آیین روز عرفه و نماز عید قربان در این استان فراهم نیست.

وی همچنین تأکید کرده بود که هرچند پنج شهرستان همدان، ملایر، نهاوند، تویسرکان و کبودرآهنگ در وضعیت قرمز کرونایی و پنج شهرستان دیگر در وضعیت زرد قرار دارند، اما این آیین‌ها در هیچ نقطه‌ای از استان برگزار نمی‌شود.

این در حالی است که امام‌جمعه اسدآباد در نماز جمعه هفته قبل اعلام کرد که ستاد برگزاری نماز جمعه و هیئت‌های مذهبی برای برگزاری مراسم روز عرفه با رعایت پروتکل بهداشتی در حال برنامه‌ریزی است و متقاعبا” اعلام خواهد کرد.

و اما سؤالی که مطرح می شود این است که آیا مسئولان اسدآباد برای برگزاری یا عدم برگزاری آئین روز عید قربان و عرفه تابع مسئولان استانی خواهند بود؟

رئیس تبلیغات اسلامی شهرستان اسدآباد در این زمینه در گفت‌وگو با خبرنگار کورنگ، بابیان اینکه مراسم دعای عرفه در اسدآباد با برنامه‌ریزی امام‌جمعه و هیأت مذهبی برگزار می‌شود، اظهار کرد: این مراسم با رعایت پروتکل بهداشتی و طبق ابلاغ و لحاظ شرایط شهرستان در سامانه ماسک وزارت بهداشت انجام خواهد شد.

روح‌الله رستمی با اشاره به شرایط برگزاری مراسم عرفه، گفت: تمامی مراسمات با رعایت پروتکل‌های بهداشتی و رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی در محیط بدون سقف همراه با توزیع اقلام بهداشتی و کنترل سلامت افراد قبل از ورود به مجلس برگزار خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه مرجع تشخیص وضعیت استان و شهرستان ازلحاظ هشدارهای بهداشتی، سامانه ماسک وزارت بهداشت است، گفت: طبق دستورالعمل‌های ستاد ملی مبارزه با ویروس کرونا برگزاری مراسم در شهرهایی انجام می‌شود که تجمعات در آن‌ها مجاز است، و درصورتی‌که شورای استانی و شهرستانی تصمیم خاصی داشته باشند، ما تابع آن هستیم.

انتهای پیام/م

دیدگاه شما

سایت رهبر معظم انقلاب