تازه ترین مطالب

تاریخ : 11. مرداد 1399 - 8:16   |   کد مطلب: 33754
حجت الاسلام و المسلمین احد آزادی‌خواه گفت: 2 نماینده معین حوزه انتخابیه بهار و کبودراهنگ در مجمع نمایندگان استان همدان انتخاب شدند و مصوبه مجمع نمایندگان پس از تایید و قطعی شدن در هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی، اعلام می شود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی کورنگ ،

 حجت الاسلام و المسلمین احد آزادی‌خواه، رئیس مجمع نمایندگان استان همدان در گفت‌وگو با خبرنگار کورنگ؛ با اشاره به نحوه انتخاب نماینده معین دو حوزه انتخابیه بهار و کبودراهنگ اظهارکرد: مدیریت مجلس و نمایندگان در قالب آیین نامه داخلی مجلس شورای اسلامی تعریف شده است و برای انتخاب نماینده معین هیچ گونه قانون مدونی وجود ندارد و مدیریت مجلس و نمایندگان در قالب آیین نامه داخلی مجلس شورای اسلامی تعریف شده است.

وی با بیان اینکه در قانون اساسی و آیین نامه داخلی مجلس، قانونی برای تعیین تکلیف نماینده معین وجود ندارد، تصریح کرد: تعیین تکلیف نماینده معین عرفا بر عهده مجلس شورای اسلامی گذاشته شده است.

رئیس مجمع نمایندگان استان همدان گفت: اگر نماینده ای مرحوم شود و یا استعفا دهد، از طرف مجلس یکی از نمایندگان به عنوان نماینده معین آن حوزه انخابیه معرفی شده تا انتخابات میان دوره ای و یا انتخابات جدید برگزار و نماینده توسط مردم انتخاب شود.

وی تصریح کرد: با توجه به درگذشت عیسی جعفری، نماینده مردم کبودراهنگ و بهار در مجلس شورای اسلامی بنده به عنوان رئیس مجمع نمایندگان استان همدان با آقای قالیباف و هیئت رئیسه مجلس رایزنی کردم وبنا بر این شد که انتخاب نماینده معین در مجمع نمایندگان استان همدان انجام شود.

آزادی‌خواه بیان کرد: در همین راستا جلسه مجمع نمایدگان استان همدان با دستور کار انتخاب نماینده معین حوزه انخابیه بهار و کبودرآهنگ برگزار و تصمیم بر این شد که با توجه به گستردگی این حوزه 2 نفر به عنوان نماینده معین انتخاب شوند.

وی افزود: در این نشست 2 فرد مورد نظر انتخاب شدند و صورتجلسه به هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی تقدیم شد و تا هماهنگی ای لازم با وزارت کشور و استاندار و و اقدامات مدیریتی صورت گیرد.

نماینده مردم ملایر در مجلس تاکید کرد: مصوبه مجمع نمایندگان پس از تایید و قطعی شدن در هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی، اعلام می شود.

انتهای پیام/م

دیدگاه شما

سایت رهبر معظم انقلاب