تازه ترین مطالب

تاریخ : 15. مرداد 1399 - 8:40   |   کد مطلب: 33809
جانشین فرمانده سپاه انصارالحسین (ع):
آموزش و پرورش در استان همدان جایگاه ویژه ای دارد
سردار مهدی فرجی جانشین فرمانده سپاه انصارالحسین (ع) استان همدان در مراسم رزمایش کمک مومنانه با اشاره به شهدای فرهنگی و دانش آموز اظهار کرد: انتظار ما از آموزش و پرورش به حق می باشد و آموزش و پرورش به حق ورود پیدا می کند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی کورنگ ، سردار مهدی فرجی جانشین فرمانده سپاه انصارالحسین (ع) استان همدان در مراسم رزمایش کمک مومنانه با اشاره به شهدای فرهنگی و دانش آموز اظهار کرد: انتظار ما از آموزش و پرورش به حق می باشد و آموزش و پرورش به حق ورود پیدا می کند.

وی افزود: با توجه به مشکلاتی که خود فرهنگیان دارند مقداری از حقوق خود را برای کمک مومنانه اختصاص می دهد بسیار ارزشمند است.

جانشین فرمانده سپاه انصارالحسین (ع) همدان با بیان اینکه آموزش و پرورش به خصوص در استان همدان جایگاه ویژه ای دارد گفت: آموزش و پرورش همدان مجموعه ی هم گام و هماهنگی هستند.

فرجی با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری در نیمه شعبان مبنی بر رزمایش کمک مومنانه گفت: مقام معظم رهبری به ما دستور ندادند و در غالب پیشنهاد عنوان کردند.

وی با بیان اینکه ما در کشور خود آن طور که باید قدر رهبر را نمی دانیم گفت: در کشورهای دیگر خلا وجود ولایت به وضوح مشخص می باشد.

جانشین فرمانده سپاه انصارالحسین (ع) همدان با بیان اینکه با ورود مردم رزمایش کمک مومنانه نقش شوم دشمن نقش بر آب شد عنوان کرد: این رزمایش در ایام محرم و صفر هم بسته های معیشتی توزیع خواهد شد.

وی با بیان اینکه در شرایط ویژه کرونایی دشمن همه جانبه ورود پیدا کرده است و در ماسک هم تحریم هستیم اظهار کرد: در شهر همدان حداقل دو مرکز ماسک n95 دانش بنیان توسط بسیجیان تولید می شود.

فرجی با بیان اینکه سازمان انرژی اتمی ماسک های چینی و آمریکایی و … را تا ۹۷ درصد تایید کرده است ادامه داد:سازمان انرژی اتمی ماسک هایی که در حاشیه شهر همدان در حال تولید است صد درد تایید کرده است.

وی با اشاره به‌ مزرعه موشکی گفت: با توجه به اینکه دشمن مشکلاتی را برای ما ایجاد کرده است هرروز یک خبر خوب می شنویم و در بحث تولید واکسن در حال تلاش هستیم.

فرجی با بیان اینکه سپاه تمام قد با همه ی توان و امکانات وارد شده ابراز داشت: منتی بر سر مردم نیست و این تکلیف برای سپاه است چون عاشق مردم و کشور هستند.

وی افزود: مردم در شرایط ویژه ای قرار گرفتند که آلوده نشوند وگرنه در کشور هیچ گونه مواد غذایی کمبودی نداریم.

بازرس قرارگاه زیستی استان با بیان اینکه باید مردم را تا وقتی که به ایمنی کامل برسیم در استفاده از ماسک تشویق کنیم گفت: مردم باید فاصله اجتماعی را رعایت کنند و در تجمعات و دورهمی ها شرکت نکنند.

وی با بیان اینکه کادر درمانی خسته هستند گفت: اگر بتوانیم آمار مبتلایان را پایین بیاوریم علاوه بر اینکه در هزینه ها صرفه جویی خواهد شد  هزینه ها صرف بسته های معیشتی خواهد شد.

جانشین فرمانده سپاه انصارالحسین (ع) همدان با بیان اینکه بعضی ها در پی ناامید کردن مردم هستند و دشمن به شدت ورود پیدا کرده گفت: نباید به اخبار جعلی دامن زد.

فرجی با اشاره به دستگیری رئیس گروه تندر گفت: کار جمهوری اسلامی بسیار ارزشمند است.

محمد الحوائجوائجی هم در مراسم رزمایش کمک مومنانه گفت: در شرایط حساس که جامعه درگیر این ویروس منحوس شد و اقشار مختلف آسیب دیدند مقام معظم رهبری به همه ی مردم ایران تلکیف کردند که رزمایش مواسات و کمک مومنانه برگزار گردد.

وی با بیان اینکه مردم عزیز ایران نشان دادند که در همه ی عرصه هایی که میهن عزیزمان دچار مخاطره شود پای کار می آیند ادامه داد: مردم در تنگناها بدون هدایت سازمانی به صورت خودجوش پای کار آمدند.

رئیس آموزش و پرورش ناحیه ۲ همدان افزود: دستگیری مردم از هم ارزش بسیار بالای اخلاقی است که از اسلام و پیروی از ائمه اطهار استنباط شده است.

وی با بیان اینکه ما در سطح آموزش و پرورش ناحیه ۲ صندوق های خیرین متفاوتی داریم که به همت عالی همکاران فرهنگی دوام و غوام پیدا کرده است اظهار کرد: آموزش و پرورش ناحیه ۲ همدان از لحاظ کمک رسانی در حوزه خیرین سلامت رتبه اول در استان را دادیم.

باب الحوائجی افزود: در حوزه های قران و نماز، و کارهای فرهنگی، مدرسه سازی، امداد نیز خیرینی از فرهنگیان به آموزش و پرورش کمک می کنند.

وی با به اشاره به ۴۱هزار شهید فرهنگی و دانش آموز استان همدان ابراز داشت:فرهنگیان برای دفاع از میهن اسلامی خود علاوه بر رسالت تعلیم و تربیت در جبهه های حق علیه باطل حاضر شدند و این تعداد شهید را تقدیم انقلاب کردند.

رئیس اموزش و پرورش ناحیه ۲ همدان با بیان اینکه در سه مرحله رزمایش های کمک مومنانه اجرا شده است گفت: تعداد ۱۱۰ نفر از فرهنگیان ایثارگر وکالت کسر از حقوق در طی سه مرحله به آموزش و پرورش داده اند و تعداد ۲۵۰ نفر از فرهنگیان به صورت غیر متمرکز کمک هایی در این عرصه داشتند.

وی تصریح کرد: تعداد ۱۰۰ بسته کمک مومنانه به مدارس ارسال شده است که از طریق مدیران مدارس در حداقل زمان ممکن به جامعه هدف برسد.

باب الحوایجی با بیان اینکه در ابتدایی ورود این ویروس منحوس جامعه ایران غافلگیر شد ابراز داشت: آموزش و پرورش ظرفیت های موجود خود را فعال کرد و فضاهای مورد نیاز ستاد استانی کرونا در اسرع وقت خارج از مکاتبات اداری در اختیار قرار داد.

 انتهای پیام/م

دیدگاه شما

سایت رهبر معظم انقلاب