تازه ترین مطالب

تاریخ : 15. مرداد 1399 - 11:44   |   کد مطلب: 33815
حجت الاسلام سید روح الله حسینی با بیان اینکه معرفی فقها به عنوان ناخدای کشتی از سوی امام هادی(ع)، مقدمه مهم برای زمینه سازی تبعیت از فقها در دوران غیبت بود، گفت: امام هادی (ع) سازمان و‌ مبانی فکری شیعیان را در سخت ترین شرایط استحکام بخشیدند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی کورنگ ، حجت الاسلام سید روح الله حسینی، رئیس سازمان تبلیغات اسلامی شهرستانهای رزن و درگزین در گفت و گو با خبرنگارما؛ اظهار کرد: سالهای حیات امام هادی (ع) بنی عباس دارای قدرت بسیاری بودند به طوری که امپراطوری روم نیز توان ایستادن در مقابل این رژیم را نداشتند اما امام دهم شیعیان با نظم و انضباط بی نظیر تشکیلاتی به ارائه مفاهیم شیعی مبادرت کردند.

وی با اشاره به نفوذ گسترده سازمان وکالت در زمان امام هادی(ع) در گستره جغرافیایی جهان اسلام، افزود: سازمان وکالت از زمان امام صادق (ع) در بین شیعیان بنا گذاشته شد تا ارتباط منسجم و دارای تشکیلات شیعیان شکل گیرد.

حسینی با بیان اینکه امام هادی (ع)  ادامه دهنده راه ائمه پیش از خود می باشند، خاطر نشان کرد: در زمان زندگی امام علی النقی(ع) روزگار فرقه گرایی و حضور تصوف به عنوان یک فرقه دارای نفوذ در بین مردم بود.

رئیس سازمان تبلیغات اسلامی شهرستانهای رزن و درگزین فرقه های مختلف را تهدید مهم برای دین و اعتقادات مردم آن زمان برشمرد و ادامه داد: امام هادی(ع) با تاکید بر دوری از فرقه های مختلف و حرکت شیعیان بر صراط مستقیم احکام شیعه، از انحراف در بین مسلمانان جلوگیری کردند.

دانش آموخته تفسیر و حدیث در حوزه علمیه قم ایجاد ساختار منسجم تر برای سازمان وکالت و تقسیم جهان اسلام به چهار ناحیه جغرافیایی را از مهمترین ویژگی های عصر امام هادی(ع) دانست و گفت: دعای مهم و جریان ساز زیارت جامعه کبیره شاهکار ماندگار ایشان است که موجب بیان صریح مبانی معرفتی شیعه شد.

حسینی با بیان اینکه معرفی فقها به عنوان ناخدای کشتی از سوی امام هادی(ع)، مقدمه مهم برای زمینه سازی تبعیت از فقها در دوران غیبت بود، تصریح کرد: سازمان وکالت زمینه رسیدن به ولایت فقها شد تا شیعیان در عصر غیبت دستشان از معارف بر حق کوتاه نباشد.

وی با اشاره به قدرت گسترده حکومت بنی عباس در دوره زندگی امام هادی(ع)،خاطرنشان کرد: در چنین فضای یاس آور و خفقان آلود باوجود آنکه آن بزرگوار در یک مکان بسته نظامی زندگی می کردند اما کار سازماندهی فکری و سیاسی شیعیان را به صورت باور نکردنی صورت دادند.

رئیس سازمان تبلیغات اسلامی شهرستانهای رزن و درگزین در پایان مرجعیت و شایستگی فقها برای مدیریت جامعه در دوران غیبت و تشکیلات منسجم و مبارزه فکری و سیاسی با فرقه های خرافی را از اقدامات اساسی دانست و تاکید کرد: امام دهم شیعیان دارای شخصیتی چند بعدی بودند به طوری که ایشان حتی با استفاده از ابزار شعر و ادبیات نیز به نبرد فکری با باطل پرداخته اند.

انتهای پیام/م

دیدگاه شما

سایت رهبر معظم انقلاب