تازه ترین مطالب

تاریخ : 25. شهريور 1399 - 11:38   |   کد مطلب: 34254
مدیر شبکه بهداشت و درمان کبودراهنگ گفت: از ابتدای شیوع ویروس کرونا تاکنون در شهرستان ۴۳ نفر قربانی این بیماری شده اند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی کورنگ ، دکتر احمدی، مدیر شبکه بهداشت و درمان کبودراهنگ در ستاد پیشگیری، کنترل و مقابله با کرونا گفت: از یک هزار و ۹۱۲ بیمار مراجعه کننده مشکوک به کرونا، آزمایش ۵۹۸ بیمار در شهرستان کبودراهنگ مثبت اعلام شده است.

 دکتر احمدی افزود: از تعداد مبتلایان به این ویروس  در این مدت ۲۵۳ بیمار بستری و ۳۴۵ نفر به صورت سرپایی درمان شده اند و متاسفانه در همین رابطه نیز ۴۳ بیمار جان خود را از دست داده اند.

او با اشاره به اینکه از تعداد مبتلایان ۵۶ درصد ساکن در روستا‌ها هستند گفت: بهترین راه جلوگیری از انتقال ویروس کرونا فاصله گذاری اجتماعی، پرهیز از اجتماعات و دورهمی‌ها، استفاده از ماسک و شستشوی مدام دست‌ها است.

فرماندار کبودراهنگ  نیز هم با انتقاد از وضعیت رعایت دستور کارهای  بهداشتی در جایگاه‌های سوخت شهرستان گفت: با وجود هشدار‌ها متاسفانه در  جایگاه‌های  سوخت گیری هیچ گونه لوازم بهداشتی و ضدعفونی کننده‌ای وجود ندارد .

 مهدوی افزود: همه مدارس به ویژه مدارس شبانه روزی باید به صورت مستمر مورد بازرسی قرار گیرند تا با رعایت شیوه نامه های بهداشتی، والدین از لحاظ رعایت اصول بهداشتی اطمینان خاطر پیدا کنند.

او  از مسئولین خواست برای حفظ سلامت شهروندان به مراجعینی که از ماسک استفاده نمی‌کنند هیچ گونه خدماتی ارائه نشود.

انتهای پیام/م

دیدگاه شما

سایت رهبر معظم انقلاب