تازه ترین مطالب

تاریخ : 25. شهريور 1399 - 12:47   |   کد مطلب: 34258
در کارگروه امور اقتصادی، اشتغال و سرمایه گذاری شهرستان به ریاست فرماندار همدان و با حضور تعدادی از دستگاه های اجرایی و بانک های عامل، وضعیت تعهد اشتغال شهرستان در سال جاری مورد ارزیابی قرار گرفت.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی کورنگ ،  حسین افشاری با بیان اینکه تا کنون ۶۲ درصد از تعهد اشتغال سالجاری دستگاه های اجرایی در شهرستان همدان محقق شده است افزود: در این راستا ۳ هزار و ۸۹۷ مورد اشتغال ثبت شده در سامانه داریم که منجر به بیمه اجباری برای ۲ هزارو ۲۷۶ نفر شده است.

فرماندار شهرستان همدان با اشاره به ابلاغ دیر هنگام منابع اعتباری تسهیلات اشتغالزایی به برخی از دستگاه های اجرایی گفت: با عنایت به شناور بودن این اعتبارات باید طرحها و تسهیلات متقاضیان با جدیت و فوریت بیشتر مورد پیگیری قرار گیرد و حداکثر تلاش برای جذب بیشتر اعتبارات انجام شود.

وی از معرفی ۱۷ طرح با اعتبار ۲۹۷ میلیارد تومان جهت اخذ تسهیلات اشتغال روستایی به بانکهای عامل خبر داد و یادآور شد: طرحهای اشتغال روستایی با سرمایه گذاری های خرد و متوسط علاوه بر ریسک کمتر برای سرمایه گذاران کمک خوبی به اشتغال و توسعه در سطح روستاها می کند.

افشاری با اشاره به شرایط جوی در نیمه دوم سال خواستار تسریع در پیشرفت فیزیکی پروژه های عمرانی شد و افزود: در پرداخت تسهیلات اشتغال به متقاضیان از سوی بانکها شاهد اشراف کافی و همکاری مطلوبی هستیم که جای قدر دانی دارد.

فرماندار همدان با اشاره به اجرای چند طرح سرمایه گذاری بزرگ با همکاری شورای اسلامی شهر، شهرداری و سرمایه گذاری بخش خصوصی تصریح کرد: در دستگاه های اجرایی خدمات رسان این آمادگی وجود دارد تا حسب نیاز سرمایه گذاران و متقاضیان نسبت به طراحی و ارایه خدمات به طرحها اقدام نمایند.

انتهای پیام/م

دیدگاه شما

سایت رهبر معظم انقلاب