تازه ترین مطالب

تاریخ : 27. شهريور 1399 - 9:39   |   کد مطلب: 34282
فرماندار شهرستان کبودراهنگ از احداث مجموعه مذهبی، فرهنگی، آموزشی و تفریحی در کوه قلی‌آباد خبر داد و از مدیرکل حفظ و آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس استان همدان خواست با دفن پیکر مطهر یک شهید گمنام در این مکان تفریحی موافقت کند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی کورنگ ، حجت الله مهدوی یکشنبه ۲۳ شهریورماه در جلسه شورای حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس شهرستان کبودراهنگ، مطرح کرد: با توجه به اینکه در بخش مرکزی هیچ تفرجگاهی وجود ندارد و طرحی چند ساله را برای بنای مجموعه مذهبی، فرهنگی، آموزشی و تفریحی در کوه قلی آباد پیش بینی کرده ایم، از مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس استان همدان درخواست داریم با دفن پیکر مطهر یک شهید گمنام در این مجموعه موافقت کند تا به برکت وجود این شهید و حضور مردم در این مکان تفریحی روحی تازه در این منطقه ایجاد شود.

مهدوی با اشاره به اینکه پاسداری از خون شهدا بزرگترین وظیفه همه دولتمردان است، خاطرنشان کرد: شهدا و ایثارگران در دوران دفاع مقدس برای برقراری امنیت و اعتلای اسلام از جان خود گذاشتند بنابراین همه آحاد جامعه وظیفه دارند در حفظ ارزش‌های آن دوران پرافتخار و انتقال فرهنگ ایثار و شهادت به نسل‌های بعد تلاش کنند.

وی گریزی هم به شهدای ۵ آبان ۵۷ شهرستان کبودراهنگ زد و اظهار کرد: پنجم آبان یادآور قیام مردم انقلابی کبودراهنگ علیه رژیم ستم‌شاهی بود که در سال ۵۷ ، پنج نفر از رادمردان این دیار در جریان به پیروزی رسانیدن نهضت امام خمینی(ره) به شهادت رسیدند و این روز را برای همیشه در تاریخ کبودراهنگ ماندگار کرده و موجب سرافرازی مردم انقلابی و ولایت مدار شهرستان شدند.

مهدوی اظهار کرد: آرامش و امنیتی موجود در کشور به برکت خون شهیدان دوران دفاع و مقدس و انقلاب بوده و وظیفه شورای هماهنگی دفاع مقدس استفاده از ظرفیت ها، توانمندی ها و هم افزایی بین دستگاه های اجرایی در زمینه حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس است.

وی در پایان تأکید کرد: همه ظرفیت های موجود ادارات این شهرستان در اختیار حفظ و آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس استان همدان است و همه تلاش نیروهای این مجموعه بر این است، خادم شهدا و ادامه دهندگان راه شهدا عزیز همچنین خادم خانواده های باشند.

به گزارش ایسنا، کوه قلی آباد واقع در روستای قلی آباد یکی از تفرجگاه های اصلی مردم کبودراهنگ و روستاهای حومه به شمار می آید.

انتهای پیام/م

دیدگاه شما

سایت رهبر معظم انقلاب