تازه ترین مطالب

تاریخ : 1. مهر 1399 - 10:08   |   کد مطلب: 34337
به مناسبت 31شهرویر ماه و آغاز هفته دفاع مقدس زنگ ایثار و مقاومت در مدارس شهرستان کبودراهنگ نواخته شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی کورنگ ، به مناسبت آغاز هفته دفاع مقدس و شروع هشت سال  جنگ تحمیلی در آیینی نمادین زنگ ایثار و مقاومت در دبیرستان  متوسطه دوم علامه حلی شهر کبودراهنگ با حضور امام جمعه و جمعی از مدیران شهرستان نواخته شد.

 حجت الاسلام نقی باقری امام جمعه شهرستان کبودراهنگ در این مراسم  ضمن تبریک هفته دفاع مقدس به دانش آموزان و معلمان و تلاشگران عرصه تعلیم و تربیت اظهار کرد:شهید حججی نمونه کاملی از یک جوان انقلابی است که امروز جوانان ما در این شهرستان ادامه دهندگان راه این شهید والامقام هستند.

وی با توجه به لزوم فراگیری علم و دانش  و بصیرت دانش آموزان افزود:دیروز در میدان جنگ سخت و امروز در میدان جنگ نرم  شما جوانان انقلابی و بسیجی هستید که میدان داری می کنید و دشمن از همت و تلاش شما در میدان های جنگ به ستوه آمده و به زودی به زانو در خواهد آمد.

امام جمعه شهرستان کبودراهنگ اضافه کرد:امروز نماد پیروزی حق علیه باطل در میدان مبارزه با استبداد در کنار کاخ سفید نمایان است و تمثال شهید سلیمانی و فریاد مرگ بر آمریکا  در این  کشور گواه این ادعاست.

باقری با اشاره به سخنرانی سردار سلامی فرمانده سپاه پاسداران  انقلابل اسلامی گفت:ما قصاص و انتقام  خون پاک شهید سلیمانی را از عاملین اصلی این جنایت خواهیم گرفت و دشمنان بدانند که در انتقام سخت تمامی همپیمانان استکبار جهانی مورد خشم ملت ایران قرار خواهند گرفت.

در ادامه این مراسم  سرهنگ عسگر مجیدی یکی از یادگاران و فرماندهان هشت سال دفاع مقدس به بیان خاطراتی از دوران دفاع مقدس و ضرورت شناخت شهدای هشت سال جنگ تحمیلی پرداخت.

در پایان این مراسم ضمن قرائت میثاق نامه و اهدای نشان مقاومت به دانش آموزان ممتاز با تمثال شهید حاج قاسم سلیمانی ، زنگ ایثار و مقاومت توسط سرهنگ مجیدی  نواخته شد.

 

انتهای پیام/وحید رستمی

دیدگاه شما

سایت رهبر معظم انقلاب
مرکزآموزش علمی کاربردی الوان ثابت