تازه ترین مطالب

تاریخ : 6. مهر 1399 - 8:46   |   کد مطلب: 34385
رئیس جمعیت هلال‌احمر نهاوند خبر داد؛
عملیات ۸ ساعته امداد و نجات در کوه‌های گرین نهاوند
علی کیانی گفت: عملیات امداد و نجات ۸ ساعته جمعیت هلال‌احمر شهرستان نهاوند با نجات فرد مصدوم در کوهستان به پایان رسید.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی کورنگ ، علی کیانی، رئیس جمعیت هلال‌احمر نهاوند در گفت‌وگو با خبرنگار ما، گفت: طی دریافت گزارشی از واحد عملیات استان همدان مبنی بر سقوط کوهنوردی در کوه‌های گرین سریعاً اکیپ‌های هلال‌احمر شهرستان به این موقعیت اعزام شدند.

وی اظهار داشت: پس از حضور امدادگران با کوهنورد با آسیب پای راست مواجه می‌شوند که تیم امداد و نجات کوهستان جمعیت هلال‌احمر اقدامات لازم را برای انتقال مصدوم و امدادهای موردنیاز انجام می‌دهند.

رئیس جمعیت هلال‌احمر نهاوند ادامه داد: مصدوم که در قله کوه گرین قرار داشت فردی ۳۷ ساله بود که پس از تلاشی ۸ ساعته به پایین کوه منتقل شد.

وی بابیان اینکه از کسانی که به کوهستان می‌روند درخواست داریم تجهیزات لازم را به همراه داشته و به‌تنهایی به کوهستان نروند، گفت: مصدوم این عملیات توسط آمبولانس هلال‌احمر به بیمارستان آیت‌الله علیمرادیان منتقل شد.

کیانی افزود: همچنین از تمامی علاقه‌مندان به کوهنوردی تقاضا می‌کنیم در صورت عدم آشنایی با منطقه و آموزش‌های تخصصی و امدادی اقدام به کوهنوردی نکنند و برای این کار حداقل جیره غذایی کافی و حداقل ملزومات امدادی را به همراه داشته باشند.

رئیس جمعیت هلال‌احمر نهاوند با اشاره به اینکه در چند روز گذشته این دومین عملیات نجات کوهستان این جمعیت است، اظهار داشت: لازم است که کوهنوردان به‌صورت تیمی به کوه بروند و زمان و مکان را به خانواده اعلام کرده و حتماً از کوهنوردان حرفه‌ای برای این کار استفاده کنند تا مشکلی به وجود نیاید.

انتهای پیام/م

دیدگاه شما

سایت رهبر معظم انقلاب