تازه ترین مطالب

پربیننده ها

تاریخ : 15. مهر 1399 - 8:44   |   کد مطلب: 34441
روایت هم رزم شهید همدانی از سیره ی این شهید؛
نابغه رزمی ایران، از حماسه آفرینی تا شهید پروری
سردار شهید حاج حسین همدانی حدیث حیرت انگیز عقب زدن صدها تانک لشکر ۶ زرهی خصم از شهر متروکه سر پل ذهاب، جوانه زدن شقایق های سرخ مقاومت در جای جای هر شیار و یال و صخره و قله از قوچ سلطان و دشت ذهاب تا قراویز و بازی دراز است

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی کورنگ ، به نقل از عصر همدان؛ حجت اله کتابی همرزم شهید همدانی به جنگ های چریکی در کردستان اشاره کرد و گفت: سردار شهید حاج حسین همدانی از ارتفاعات قراویز تا بازی دراز با از خودگذشتگی و ایثارگری همراه نیروهای سپاه همدان دفاع کرد و در جنگ های چریکی نقش آفرینی می کرد.

کتابی ادامه داد: سردار شهید حاج حسین همدانی در ایجاد محورهای مقاومت ابتکار و نوآوری خاصی داشت و با این ابتکارات خط میانه را حفظ می کرد.

وی افزود: در بازی دراز با شهید در محورکمین پاتاق حضور داشتیم و یک روز داخل سنگر بودیم که ایشان در سرکشی بودند و وارد سنگر شدند و گفتند با هم سری به کمین بزنیم.

کتابی گفت: کمین یک سنگر رو باز بود که با سرنیزه درست کرده بودیم، همان طور که می دانید ایران در جنگ ۸ ساله با کمترین تجهیزات جنگید به همین دلیل رزمندگان مجبور بودند با حداقل وسایل نیازهای را رفع کنند.

رزمنده دفاع مقدس افزود: در ارتفاعات بازی دراز و قراویز نه جاده ای بود و نه آمبولانسی و هیچ امکاناتی اما مجبور بودیم بایستیم و مبارزه کنیم.

سردار شهید حاج حسین همدانی سلحشوری رزمی، آرام و صبور بود

وی ادامه داد: وقتی با حاج حسین وارد سنگر کمین شدیم در کمتر از چند ثانیه یک خمپاره ۱۲۰ به سنگر اصابت کرد که سردار تا صدای خمپاره را شنید روی زمین خوابید و وقتی بلند شدیم با سر و صورت خاکی یکدیگر را تماشا می کردیم اما آنچه که من از این خاطره یاد گرفتم روحیه آرام و صبوری بود که داشتند و در عین اینکه یک سلحشور رزمی و جنگی بود اما بسیار آرام و صبور بود.

افرادی چون شهید چیت ساز در مکتب حاج حسین همدانی پرورش یافتند

کتابی با بیان اینکه صبوری و آرامش برای یک فرمانده شجاع و دلیر با این روحیات بسیار جالب بود گفت: سردار شهید حاج حسین همدانی با نوابغی چون حاج احمد متوسلیان و شهید شهبازی همرزم بود و افرادی چون شهید چیت سازو ستار ابراهیمی و شکری موحد در مکتب او پرورش یافتند.

حجت اله کتابی با اشاره به مدیریت شهید در رزم افزود: یکی از نبوغ های سردار مدیریت های او در رزم بود که به عنوان مغز متفکر جنگ های محور مقاومت می توان از او نام برد.

عدالت سردار شهید حاج حسین همدانی در مدیریت بی نظیر بود

وی با بیان اینکه سردارتوجه اش به تمام نیروهای زیردستش بود گفت: هر کسی را در جایی قرار می داد که بتواند رشد کند و استعداد و روحیه آن بخش را داشت.

رزمنده همدانی گفت: بارها دیدم در نیروهای فرهنگی رزمی و پشتیبانی فعالیت داشت و زمانی که قاسم دریایی را برای پشتیبانی انتخاب کرد دو بار توانستند مدیر نمونه استان شوند که این نشان از بصیرت بالای شهید حاج حسین در انتخاب افراد بود.

وی افزود: سردار شهید حاج حسین همدانی بعد ازجنگ هم افراد زیادی را رشد داد و از امکانات در حد اعلا استفاده می کرد تا جایی که با نیروی ایمان و کمترین تجهیزات در سر پل ذهاب بر دشمن پیروز شد.

حجت اله کتابی با اشاره به مشکلات موجود در کشور گفت: مسئولین نباید توانایی مردم در حل مشکلات را نادیده بگیرند چرا که با فرماندهی مدبرانه و مجاهدانه افرادی چون سردار شهید حاج حسین همدانی می توان بر مشکلات فائق آمد.

وی با اشاره به فعالیت شهید و علاقه او به کارهای فرهنگی گفت: شهید حاج حسین نبوغ فرهنگی خاصی داشت و با تمام مشغله هایی که داشت در گرد آوری خاطرات و کتب شهدا پیش قدم بود.

رزمنده همدانی با اشاره به گرد آوری کتاب شهید نیکو منظر گفت: به یاد دارم دختر ایشان سارا همدانی در موزه دفاع مقدس همدان حضور داشت و به ثبت خانواده و دوستان شهید نیکو منظر می پرداخت تا کتاب جمع آوری و منتشر شد.

وی اظهار داشت: موزه دفاع مقدس که در غرب کشور تقریبا بی نظیر است یکی از دستاوردهای شهید همدانی بود که کنگره ۸۰۰۰ شهید دفاع مقدس هم بعد از آن برگزار کرد.

کتابی با بیان اینکه با افراد مختلف مراودت و دوستی داشت گفت: شهید همدانی با همه قشر و با هر سلیقه ای می توانست ارتباط برقرار کند و بزرگترین ویژگی شهید بود.

سردار شهید حاج حسین همدانی عاشورایی بود

همرزم شهید با اشاره به تشکیل هیات های مذهبی افزود: هیات ثارالله همدان را شهید همدانی تاسیس کرد و هر سال شب های تاسوعا و عاشورا در هیات حضور پیدا می کرد و چه افرادی را در این هیات عاشورایی کرد.

وی با اشاره به اینکه شهید همدانی اولین کسی بود که به عنوان فرمانده محور مقاومت و مدافع حرم آل الله و حضرت زینب(س) حضور پیدا کرد گفت: سردار حاج حسین همدانی فرماندهی بود که خدمات گسترده ای کرد و با تشکیل نیروهای بسیجی و مردمی سوریه آنها را سازماندهی و فرماندهی می کرد و بنیانگذار نیروهای مردمی در سوریه شد.

اربعین در اربعین

رزمنده همدانی گفت: سردار شهید حاج حسین بعد از ۴۰ سال مجاهدت مزد خود را گرفت و به مقام شهادت نائل آمد و حالا که در آستانه اربعین حسینی هستیم اربعین با اربعین مصادف شده است و همزمان سالگرد این شهید بزرگ را برگزار می کنیم.

حجت اله کتابی در پایان گفت: سردار شهید حاج حسین همدانی حدیث حیرت انگیز عقب زدن صدها تانک لشکر ۶ زرهی خصم از شهر متروکه سر پل ذهاب، جوانه زدن شقایق های سرخ مقاومت در جای جای هر شیار و یال و صخره و قله از قوچ سلطان و دشت ذهاب تا قراویز و بازی دراز است.

انتهای پیام/ص

برچسب‌ها: 

دیدگاه شما

سایت رهبر معظم انقلاب