تازه ترین مطالب

پربیننده ها

تاریخ : 20. مهر 1399 - 8:39   |   کد مطلب: 34460
احمد آریایی نژاد با اشاره به سرعت بالای انتشار ویروس کرونا گفت: انتشار سریع ویروس ضریب اشغال تخت های بیمارستانی را افزایش داده است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی کورنگ ، به نقل از عصر همدان؛ احمد آریایی نژاد، عضو سابق کمیسیون بهداشت مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار عصر همدان، گفت: این ویروس از قبل شناخته شده بود و وجود داشت، در کتب پزشکی نیز به آن اشاره شده بود.

وی ادامه داد: در سال ۲۰۱۹ در چین نوع جهش یافته آن ظهور کرد و اتفاق تازه ای نیست، تنها سرعت بالای انتشار آن ضریب اشغال تخت های بیمارستانی را افزایش داده است.

آریایی نژاد افزود: زوایای گوناگون این ویروس در حال شناسایی است و طیف علائم گسترده ای را دارد و کمترین نشانه در حد یک سکسه تا بدترین علامت چون مرگ بیمار را از خود نشان می دهد.

عضو سابق کمیسیون بهداشت مجلس شورای اسلامی گفت: جمله طلایی “بهترین کار پیشگیری است” را باید در مواجه با این بیماری به بهترین شکل اجرا کنیم، فاصله اجتماعی و زدن ماسک جزو برنامه های ضروری باشد و استرس و اضطراب را به حداقل برسانیم.

وی گفت: جامعه همانند قایقی است که اعضای سوار بر آن نمی توان نسبت به عملکرد یکدیگر بی تفاوت باشند و باید با این بیماری مثل یک سرماخوردگی رفتار کنیم.

آریایی نژاد با بیان اینکه شاید ناقل پنهان باشیم گفت: باید حداقل ها را در این بیماری رعایت کنیم چرا پاندمی آن سونامی مهیبی برای تهدید نسل بشریت خواهد بود.

عضو سابق کمیسیون بهداشت و درمان افزود: باید سطح آگاهی خانواده ها و مسئولین افزایش پیدا کند.

انتهای پیام/ص

برچسب‌ها: 

دیدگاه شما

سایت رهبر معظم انقلاب