تازه ترین مطالب

پربیننده ها

تاریخ : 21. مهر 1399 - 12:18   |   کد مطلب: 34475
شهید محمد بلباسی، مسئول سازمان اردویی، گردشگری و راهیان نور سپاه کربلای استان مازندران بود که ۱۷ اردیبهشت سال ۹۵ در خان طومان به شهادت رسید.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی کورنگ ، به نقل از ایسنا؛ روز گذشته سپاه کربلا استان مازندران در پی بازگشت پیکر مطهر چهار شهید خونین کفن مدافع حرم مازندران در خان طومان اطلاعیه‌ای صادر کرد. در این اطلاعیه، شناسایی هویت پیکرهای شهیدان رضا حاجی زاده، علی عابدینی، محمد بلباسی و حسن رجایی‌فر  از  شهدای مازندرانی خانطومان پس از گذشت چهار سال از طریق تطبیق نمونه DNA به طور رسمی اعلام شد.

شهید محمد بلباسی که مسئول سازمان  اردویی، گردشگری و راهیان نور سپاه کربلای استان مازندران بود با خبرنگار ایسنای مازندران در هفته پایانی اسفند ماه سال ۹۵ در اردوگاه شهید باکری خرمشهر  در جریان اردوهای راهیان نور گفت‌وگویی انجام داده است و اکنون که پس از چهار سال، پیکرش به میهن باز گشته است" این مصاحبه را بازنشر می‌کنیم.

این شهید مدافع حرم می‌گوید:« انعکاس زحمات مسئولان در اردوهای راهیان نور از سوی خبرنگاران که تا ساعات پایانی شب در حال انتشار اخبار هستند ستودنی است. رسانه در حال حاضر از اهمیت فراوانی برخوردار هستند و با یک عکس، خبر، مصاحبه یا گزارش مناسب، مردم از اتفاقاتی که در این اردوها رخ می‌دهد مطلع می‌شوند و این امر اثرگذاری این اردوها را افزایش می‌دهد. بسیاری از خبرهای منتشر شده شعاری و تکراری است که یک خبرنگار حرفه‌ای نباید به دنبال آن باشد. با یک خبر تغییر نگرش ایجاد کنید و بر روی جوانان تاثیر بگذارید.

 اقدام‌های زیرساختی مازندران در اردوهای راهیان نور فراهم شده و در زمینه نرم‌افزاری نیز این استان نسبت به سایر کشور یک گام جلوتر است. کشورهای دیگر افسانه ایثارگری و مقاومت برای خود ایجاد می‌کنند و با وجود آنکه فرهنگ دفاع‌مقدس را داریم، اما در انتقال آن به نسل‌های سوم و چهارم ضعیف عمل کردیم. باید در انعکاس ارزش‌های دفاع مقدس، هنر با بحث روایتگری و بازیگری همراه شود.»

کتاب «برای زِین اَب» روایت زندگی شهید مدافع حرم محمد بلباسی، از کودکی تا شهادت توسط انتشارات شهید کاظمی منتشر شده است.

شهید بلباسی متولد ۱۳۵۷ ،ولادت و بزرگ شدن سه فرزند خود را دید، اما زینب او بعد از شهادتش در دفاع از حریم اهل بیت (علیهم السلام) در عملیات مستشاری در خانطومان سوریه، متولد شد.

انتهای پیام/ص

برچسب‌ها: 

دیدگاه شما

سایت رهبر معظم انقلاب