تازه ترین مطالب

پربیننده ها

تاریخ : 23. مهر 1399 - 9:53   |   کد مطلب: 34489
رئیس سازمان بسیج مداحان استان همدان مطرح کرد:
وجود تناقض در تصمیمات ستادملی کرونا/به مراسمات مذهبی کم لطفی می شود
احمد گلپریان گفت: هیئات مذهبی تمام تلاش خود را برای رعایت پروتکل های بهداشتی کرده اند و تا حد امکان احتمال خطر را پایین آورده اند. تعطیلی هیئت ها در ایام عزاداری دهه آخر صفر برای مردم مومن همدان بسیار سخت است. متاسفانه در این وضعیت، گردشگری به قوت خودش برقرار است و تجمعات کنترل نشده و بسیار خطرناکی در این مناطق ایجاد می شود که لازم است مورد رصد بازرسان ستاد ملی کرونا قرار گیرد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی کورنگ ، به نقل از عصر همدان؛ بعد ازبرگزاری غریبانه ی اربعین سید و سالار شهیدان و فرارسیدن دهه ی سوم ماه صفر، دوباره خاطرات روضه هایی که سال گذشته در همین ایام دل های ما را به بقیع، مسجد النبی و خراسان برد زنده شده است. در این شب ها حرف دل مومنان به درگاه خداوند دعای رفع بلا و توفیق دوباره برای شرکت در مراسمات روضه اهل بیت است. به همین بهانه در گفت وگویی با احمد گلپریان، رئیس سازمان بسیج مداحان استان همدان نظر ایشان را جویا شدیم.

گلپریان با ابراز تاسف ازنبود شرایط مناسب برای اقامه ی عذا دردهه آخرصفرگفت: تعطیلی هیئت ها درایام عذا داری حضرت رسول(ص) ، امام حسن مجتبی و امام رضا(ع) برای مردم مومن همدان بسیار سخت است.

وی با بیان اینکه در دهه اول محرم برگزار کنندگان هیئات مذهبی تمام تلاش خود را برای رعایت پروتکل های بهداشتی کرده اند و تا حد امکان احتمال خطر را پایین آورده اند، اظهار کرد: امسال هزینه ی برپایی هیئت ها به دلیل تهیه مواد شوینده و ضد عفونی کننده، ماسک، دستگاه تب سنج و دیگر وسایل مورد نیاز برای مراقبت های بهداشتی ۳ برابر شده است.

رئیس سازمان بسیج مداحان استان همدان ادامه داد: انتظار ما این است که در ستاد ملی کرونا عضو یا اعضایی به نمایندگی از مسئولان هیئات مذهبی حضورداشته باشند تا حرف های ما هم شنیده شود اما متاسفانه به این موضوع اهمیتی داده نمی شود. بهتر آن است که مراسمات حتی با تعداد محدود ۲۰ یا ۳۰ نفر در یک حسینیه بزرگ و با رعایت همه ضوابط انجام شود تا این که بگویند در دارالمومنین ایران نماز و مسجد و روضه بالکل تعطیل است.

گلپریان با ابراز تاسف از باز بودن اماکن گردشگری تصریح کرد: متاسفانه در این وضعیت گردشگری به قوت خودش برقرار است وتجمعات کنترل نشده و بسیار خطرناکی در این مناطق ایجاد می شود که لازم است مورد رصد بازرسان ستاد ملی کرونا قرارگیرد.

وی با تاکید براینکه دراین چندماه بیشترین رعایت ها در زمینه پروتکل های بهداشتی از سوی مساجد و حسینه ها بوده است افزود: البته مراسمات مناجات و روضه خوانی اهل بیت پیوسته به صورت مجازی درحال برگزاری است اما اگر قرار به تعطیلی باشد چرا فقط روضه و نماز را به طور کامل تحت الشعاع قرار می دهد اما برای سفر های تفریحی که با رعایت بسیار کمتر و خطر بسیار بیشتر انجام می شود هیچ محدودیتی نیست.

گلپریان در ادامه خاطر نشان کرد: ما تحت رعایت قانون و ولایت پذیری، مطیع کامل مصوبات ستاد ملی کرونا هستیم اما از کم لطفی ها گله مندیم. شما می توانید از بیمارستان ها و بیماران کرونایی مصاحبه کنید آیا کسی از حضور در هئیت آلوده به بیماری کرونا شده است؟ آیا مسئولی از مسئولان هیئات از ایجاد همه گیری در حسینیه ای شکایت دارند و یا در ایام محرم هیئتی به دلیل شیوع بسته شده است؟

وی افزود: شما می توانید آمارها را در دهه اول محرم رصد کنید و ببینید در روزهایی که مردم تحت شرایط حفاظت شده به نیایش و توسل پرداختند شاهد پایین آمدن آمار بودیم.

رئیس سازمان بسیج مداحان استان همدان در پایان با آرزوی موفقیت برای ستاد ملی مبارزه با کرونا و تاکید بر لزوم اجرای مصوبات این ستاد گفت: نظر ما این است که نگویند هیئت ها تعطیل است اگر شده به شکل بسیار محدود، اما برگزار شود. در این شرایط وجود معنویات، دعا و به یاد اهل بیت بودن برای مردم مومن ایران ضروری است نباید فراموش کرد عزای امام حسین(ع) خودش باعث رفع بلاست.

انتهای پیام/ص

برچسب‌ها: 

دیدگاه شما

سایت رهبر معظم انقلاب
مرکزآموزش علمی کاربردی الوان ثابت