تازه ترین مطالب

پربیننده ها

تاریخ : 28. مهر 1399 - 8:47   |   کد مطلب: 34508
معاون قضایی رئیس کل دادگستری استان همدان:
فروش املاک، در دفاتر معاملات ملکی باید ساماندهی گردد
عباس نجفی با بیان اینکه فروش املاک، در دفاتر معاملات ملکی باید ساماندهی گردد، ابراز کرد: امروز کنترل، نظارت و ایجاد مقررات و ضوابط جامع در تنظیم مبایعه‌نامه‌ها در راستای کاهش دعاوی در حوزه املاک امری ضروری است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی کورنگ ، به نقل از عصر همدان؛ عباس نجفی، معاون قضایی رئیس کل و معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان همدان در جمع خبرنگاران عنوان کرد: از آنجا که حوزه املاک و مستغلات جزء مشاغل سودآور می‌باشد لذا تنوع معاملات در حوزه مسکن باعث گردیده در تعدادی از دفاتر مشاوره و معاملات املاک کوچکترین توجهی به الزامات قانونی فروش ملک نگردد و همین امر موجب افزایش مراجعین به موسسات داوری و محاکم، پس از خرید و فروش ملک گردد.

وی ادامه داد: اتحادیه مشاورین املاک باید با واحدهای صنفی متخلف برخورد نماید، همچنین مشاورین املاکی که نسبت به رعایت الزامات قانونی بی‌تفاوت می‌باشند، باید پلمپ و منع فعالیت گردند.

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان همدان ضمن تأکید بر ساماندهی بنگاه‌های معاملاتی، عنوان کرد: در حال حاضر ضابطه و مقررات جامع در تنظیم مبایعه‌نامه‌ها در دفاتر فروش و بنگاه‌های معاملات ملکی حاکم نیست و در صورت ادامه روند این معاملات؛ شاهد افزایش دعاوی در حوزه املاک خواهیم بود.

وی در پایان آموزش متصدیان و بنگاه‌داران را یک ضرورت اصلی و اساسی در جهت ارتقاء کیفیت تنظیم مبایعنامه‌ها دانستند.

انتهای پیام/ص

برچسب‌ها: 

دیدگاه شما

سایت رهبر معظم انقلاب