تازه ترین مطالب

تاریخ : 12. آبان 1399 - 10:55   |   کد مطلب: 34585
عبدالمجید شیخی گفت: رئیس جمهوری که امریکا را خطر نمی داند و او را کدخدا می داند بنابراین محصولات کشاورزی تراریخته را هم هدایای کدخدا می داند کما اینکه در برجام هم دنبال هدایای کدخدا بود!

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی کورنگ ، به نقل از عصر همدان؛ سلامت کشور ما در سال های اخیر دستخوش تغییراتی شده است و شیب بیماریها در حال تغییرات و سبک زندگی در حال تغییر است و کشور متمدنی مثل ایران همه چیز دارد و سبک زیبای خاص زندگی خود را باید پیش گیرد.

سبک زندگی نیز به دلیل اینکه مولفه های تاثیرگذار در سلامت ما متفاوت شده، تغییر یافته است.

غذا بعنوان عامل اصلی در سلامت ما دچار تغییر شده و سموم شیمیایی به وفور استفاده می شود و محصولات تراریخته (محصولات دستکاری شده ژنتیکی) وارد زندگی و سفره ایرانیان شده است.

نظامت سلامت ما باید تغییر کند 

در همین زمینه عبدالمجید شیخی، کارشناس اقتصادی و پژوهشگر حوزه کشاورزی در گفت و گو با خبرنگار عصر همدان گفت: متاسفانه دولت همچنان که دچار ولنگاری در تجارت خارجی شده، دچار ولنگاری در امنیت غذایی نیز هست؛ یعنی کنترلی روی کیفیت غذا وجود ندارد و به آن اهمیتی نمی دهد.

وی افزود: با افزایش کرونا وزارت بهداشت به رعایت بهداشت نان در نانوایی ها دقیق شده که از اهمیت ویژه ای برخوردار است ولی خطر دراز مدت مصرف محصولات تراریخته که طبق بررسی های اخیر بسیار سنگین تر و خطرناک تر از سرایت کروناست مورد بررسی قرار نمی گیرد؛ چرا که این بیماری کمتر از دو درصد تلفات دارد در صورتی که مصرف غذاهای ناسالم می تواند نسل ها را ناقص الخلقه و جامعه را دچار مرگ تدریجیکندد.

این کارشناس مسائل اقتصادی و پژوهشگر حوزه کشاورزی گفت: متخصصان ژنتیک و فرهیختگانی که دلسوزی می کنند نفعی در تولید یا عدم تولید تراریخته ندارند، ولی در عوض کسانی که ترویج تراریخته میکنند برای خود کیسه دوخته اند و چه محققان چه واردکنندگان همگی از این محصولات سود می برند.

پژوهشگر ایرانی افزود: متخصصینی که ادعای سواد ژنتیک دارند در باندهایی قرار گرفته اند که نفع شان در تولید و واردات این محصولات است.

وی در پاسخ به سوالی که بشر ناچار به کشت محصولات تراریخته است چرا که جمعیت رو به افزایش است و جوابگوی بشریت نیست گفت: این یک دروغ بزرگ است و کسانی که این ادعا را دارند یا بی سواد هستند یا اطلاع ندارند.

وی ادامه داد: وقتی راندمان آب در کشور ما ۴۰ درصد است یعنی با همین آب ما می توانیم ۶۰ درصد افزایش محصول داشته باشیم.

پژوهشگر حوزه کشاورزی افزود: ما در کشور از آب و خاک به خوبی استفاده نمی کنیم و در روش های کشت گلخانه ای که از روشهای مختلف آبیاری کوزه ای قطره ای و نواری استفاده کردند توانستند مصرف آب را به یک چهارم برسانند و تولید محصول سه تا چهار برابر شده است.

شیخی تاکید کرد: بهره وری آب همراه با فناوری هشت برابر شده و ما اکنون حدود نود درصد نیازها را با روش های سنتی کشت تامین می کنیم.

وی عنوان کرد: اگر روش های جدید و فناوری کشاورزی پیاده شوند تا صد سال دیگر نیاز به روش جدیدی نداریم و این بدین معنی نیست که روش های جدید را به کار نگیریم بلکه بدین معناست که از ظرفیت های موجود استفاده نمی کنیم؛ همین فناوری های موجود که بزرگترین بخش تحقیقاتی کشور را بخش کشاورزی دارد اما دریغ از اینکه پژوهش های کشاورزی به بهره بردار و دست کشاورز برسد عمده پژوهش های کشاورزی در بایگانی ادارات قرار گرفته است.

وی افزود: پنج عامل تحقیقات آموزش اجرا ترویج و بهره برداری همه اینها باید با هم متصل شوند دست به دست محصول پژوهشی به اجرا برسد اما ارتباط قطع است ضمن اینکه فناوری های تراریخته مربوط به دودهه پیش است و کهنه شده و در حال حاضر متخصصین کشاورزی صراحتا اعلام کردند روش های جدید تولید محصول در واحد سطح به وجود آمده است.

شیخی تاکید کرد: فناوری تراریخته منسوخ شده و بانی اولیه ابداع تراریخته هم اعلام پشیمانی کرد و گفت اهداف ما در این روش اجرا شد و جوابگوی نیازهای ما نیست و هدف در این روش استفاده از سموم کمتر بود که حاصل نشد و در گیاهان تراریخته سموم بیشتر استفاده می شود.

وی با بیان اینکه امروزه روش های اصلاح نباتاتی داریم که اگر به کار ببریم بیشتر جواب می گیریم و متخصصان زراعت و باغبانی این ادعا را دارند، افزود: در قرآن بیش از ۲۰ آیه داریم که هر کجا گفته شده حلال بعد از آن کلمه طیب آمده است که این نشان می دهد حلال مقابل خبیث و ناسالم قرار گرفته است و همان چیزی که غربی ها به آن ارگانیک می گویند.

باند طرفداران تراریخته در بدنه دولت قرار دارند

وی ادامه داد: متاسفانه دولت از طرفداران تراریخته طرفداری می کند و باند طرفداران تراریخته در بدنه دولت قرار دارند و همگی نفوذ دارند و بانیان تراریخته در واقع جزو پست های مهم دولتی هستند و حتی محصولات تراریخته را هم سیاسی کردند.

شیخی تاکید کرد: بیش از ۹۰ درصد روغن ها تراریخته است و به راحتی از کشورهایی که کشت تراریخته در آنها ممنوع است می توان دانه های روغنی را وارد کرد و خیانتی دیگر در روغن اتفاق می افتد و شرکت های روغن تنها ۳۰ درصد از ظرفیت خود استفاده می کنند و دولت هم روغن و از طرف دیگر کنجاله هم وارد می کند و این واقعا عجیب است که چگونه دولت به این موضوع توجهی ندارد.

وی با تاکید بر اینکه نصف ظرفیت کارخانه های روغن کشی تعطیل است، گفت: در کشور ما هم نیاز به خوراک دام داریم و هم نیاز به روغن خوراکی انسانی داریم چرا دانه های روغنی وارد نمی کنیم که در کارخانه های ایران روغن کشی شود و ارزش افزوده اش به نیروهای داخلی تعلق گیرد.

کارشناس اقتصاد و پژو هشگر حوزه کشاورزی گفت: از طرفی دولت روغن وارد می کند و از طرف دیگر کنجاله.

یعنی ارزش افزوده روغن کشی را هم به جیب غربی ها می ریزند. برخی از اینها باند هایی هستند که نان شان در واردات کشورهای غربی مثل امریکا و کانادا و برزیل است؛ می دانیم که صنعت برزیل هم دست سرمایه گذاران امریکایی و اروپایی است.

صهیونیست ها در بشقاب غذایی ایرانیان

وی تاکید کرد: صراحتا یکی از بانیان تراریخته مستقیما اعلام می کرد که امروز در بازار ما محصولی وجود ندارد که تراریخته نباشد؛ سویا ذرت گوجه های گیلاسی کنجاله هایی که برای خوراک دام و مرغ ها استفاده می شود همگی تراریخته اند.

شیخی افزود: صراحتا کلیپی دیدم از نتانیاهو که البته نیاز به تایید متخصصان ژنتیک دارد و در این کلیپ اعلام می کند ما خوشحالیم که غذای تراریخته را به خورد ایرانیان می دهیم و بعد مثال گوجه های فندقی و گیلاسی را می زند.

پنبه های تراریخته ای که سرطان پوست ایجاد می کند

وی ادامه داد: ایران پنبه تراریخته از پاکستان وارد می کند که از آن پوشک بچه و الیاف تهیه می کنند و باعث آلرژِی و حساسیت می شود و فرد سرطان پوست می گیرد.

شیخی افزود: ایران استعداد تولید بذور را در همه گیاهان دارد و ۱۲۰ مرکز و موسسه و ۳۶۰ ایستگاه پژوهشی دارد.

وی افزود: واردات مرغ لاین از انگلیس را داریم و با اینکه تحریم هستیم چرا واردات این مرغ به کشور انجام می گیرد! بخاطر اینکه اینها دستکاری شده و نسخه بیماری زا ، شبهه ناک و دارای اثر سو هستند.

شیخی گفت: دشمن دنبال نسل کشی و بیو تروریسم مسلمانان و بخصوص شیعه است؛ چرا که شیعه دو بال ارتقا دارد یکی شهادت و دیگری انتظار منجی.

شیخی افزود: توطئه غذا کم هزینه ترین سلاح است چرا که از بچه تا رئیس جمهور همگی غذا می خورند و کدام بمب موثرتر از امنیت غذایی است که نسل را بدون حتی ترقه ای از بین ببرند؟

این استاد دانشگاه تاکید کرد: کرونا، سارس، جنون گاوی و هزاران بیماری دیگر از آزمایشگاه امریکا بیرون آمده است؛ کرونا را برای نسل کشی پیچیدند ولی خداوند چون قادر متعال است خودشان هم گرفتار کرد.

وی تاکید کرد: بیوتروریسم بمبی ارزان است که با پول خود ما بیمارمان می کنند. در صورتی که اگر بخواهند بمب بزنند هزینه دارد. در ترور بایو، ترور کننده نامشخص است و ترور شونده نمی داند از کجا ترور شده و در حقیقت یک ترور خاموش و فراگیر است.

ترور غذایی آثار دراز مدت و سوئی در جسم انسان دارد

پژوهشگر ایرانی افزود: رد محصولات تراریخته به معنای اثبات وضعیت موجود نیست و باید سعی کنیم به سمت تولید محصولات ارگانیک و دست نخورده برویم چراکه در قرآن کریم هم اشاره شده

ظَهَرَ الْفَسَادُ فِی الْبَرِّ وَالْبَحْرِ بِمَا کَسَبَتْ أَیْدِی النَّاسِ لِیُذِیقَهُم بَعْضَ الَّذِی عَمِلُوا لَعَلَّهُمْ یَرْجِعُونَ که هر محصولی که انسان دستکاری کند به انسان صدمه می زند .

وی افزود: محصولات موجود در بازار هم خیلی سالم نیستند؛ بنده به عنوان عضو هیات علمی همایش و جشنواره محصولات ارگانیک ۵ سال با میادین میوه و تره بار فعالیت داشتم؛ در سال آخر یک نمونه ۲۵ تایی از محصولات مورد عرضه تره باری را در آزمایشگاه گیاه شناسی آزمایش کردیم که همگی آلوده بودند و آلوده ترین آن هم سبزیجات بود.

شیخی تاکید کرد: اخیرا سفری به سیستان و بلوچستان در خصوص ترویج محصولات تراریخته انجام شده است که باید حتما پیگیری شود و مجلس از دولت سوال کند و ببیند کجا تولید صورت گرفته؛ چرا که پخش یک بذر می تواند تمام مزارع اطراف را آلوده کند.

وی بیان کرد: اسناد نشان داده دو نوع بذر را جلوی پرندگان گذاشتند که از محصول سالم خوردند و نوکی به محصول تراریخته نزدند یعنی حیوان هم از این محصول گریزان است.

این استاد دانشگاه تاکید کرد: مطالبه از مجلس و مدعی العموم و قوه قضاییه و دادستان داریم که پرونده تشکیل دهند و دولت مواخذه شود و نباید بگذارد شورای ایمنی کشور دچار مخاطره شود چرا شورای امنیت ملی ورود پیدا نمی کند؟ متاسفانه اکثریت دولت و شخص رئیس جمهور از طرفداران تراریخته هستند.

رئیس جمهوری که محصولات تراریخته را هدایای کدخدا می داند

وی افزود: رئیس جمهوری که امریکا را خطر نمی داند و او را کدخدا می داند بنابراین محصولات تراریخته را هم هدایای کدخدا می داند کما اینکه در برجام هم دنبال هدایای کدخدا بود.

هیچ فساد اقتصادی بالاتر از واردات محصولات تراریخته نیست

وی با بیان اینکه هیچ فساد اقتصادی بالاتر از واردات محصولات تراریخته نیست، افزود: صهیونیست های بین الملل دنبال ترویج محصولات تراریخته هستند و سلاحی برنده تر و کم هزینه تر برای دشمن و پر هزینه تر برای مصرف کننده، خاموش تر از صلاح محصولات تراریخته نیست.

انتهای پیام/ص

دیدگاه شما

سایت رهبر معظم انقلاب