تازه ترین مطالب

پربیننده ها

تاریخ : 1. آذر 1399 - 10:22   |   کد مطلب: 34616
رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان کبودراهنگ گفت: در این روزها که همه مردم درگیر معیشت و ضروریات اولیه زندگی خود هستند و شیوع کرونا بر زندگی اقشار محروم جامعه سایه انداخته است، پای کار بودن عموم مردم موجی از مهربانی را به جامعه هدیه داده که می تواند نجات بخش بیماری در بستر و یا نانی در سفره خالی باشد.

حجت الاسلام ابوالحسن کیهانی در گفت‌وگو با کورنگ نیوز، گریزی به همت نیروهای اداره تبلیغات اسلامی شهرستان برای پیشگیری از کرونا زد و خاطرنشان کرد: نیروهای اداره تبلیغات اسلامی شهرستان کبودراهنگ نیز در تعامل با همه ارگان ها و مجموعه های مردم نهاد برای حمایت از افراد آسیب دیده از کرونا از ابتدای شیوع بیماری اقدامات مختلفی انجام داده و این کمک ها و تعاملات ادامه دارد.

کیهانی تولید ماسک در شهرستان کبودراهنگ را از دیگر اقدامات مردم به ویژه بانوان شهرستان برای مقابله با کروناویروس برشمرد و یادآور شد: بیش از ۳۲ هزار ماسک از ابتدای شیوع تاکنون با همکاری مردم و مدیریت اداره تبلیغات اسلامی شهرستان تولید شده است.

وی درباره نذورات مردمی در بحث مواسات مؤمنانه گفت: حدود ۸۰ رأس گوسفند و چندین رأس گوساله توسط مردم اهدا و بین نیازمندان توزیع شده و در کنار این کمک ها چند صد بسته معیشتی و یک تن گوشت مرغ در عید غدیر خم توسط هیئت های مذهبی و کانون مداحان شهرستان بین افراد آسیب دیده از کرونا پخش شده است و این کمک های مؤمنانه مردم کبودراهنگ همچنان ادامه دارد.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان کبودراهنگ در ادامه با قدردانی از خیرین و مردم شهرستان کبودراهنگ بیان کرد: مردم این شهرستان در این روزهای شیوع بیماری و کاهش توان معیشت افراد بی بضاعت نیز به مانند هشت سال دفاع مقدس با تمام توان در صحنه هستند.

وی از توزیع حدود ۳۰ تن برنج، ۱۷ تن گوشت مرغ در ایام محرم و صفر، اهدای تعداد زیادی کارت هدیه ۲۰۰ و ۵۰۰ هزار تومانی با مبلغی افزون بر ۸۰ میلیون تومان در ماه مبارک رمضان در بین مردم مستمند و آسیب دیده از بیماری خبر داد که گویای زبانزد بودن مهرورزی ملت ایران است.

کیهانی افزود: با توجه به آغاز عملیات فرهنگی اجتماعی شهید سلیمانی از ۱۳ آبان تا ۱۳ آذر در سطح کشور و استان و شهرستان، اداره تبلیغات اسلامی کبودراهنگ جلساتی با اقشار مختلف مردم، مسابقات کتابخوانی و پویش هایی با عنوان عملیات شهید سلیمانی در هشت محور اهم از سلامت، مواسات، فرهنگی و اجتماعی برگزار کرده است که این پویش ها با همت نیروهای تبلیغات اسلامی، روحانیون مستقر در روستاها و مردم ولایتمدار شهرستان در حال اجراست و تا پایان سال ادامه دارد.

وی مردم روستای قباق تپه را فعال ترین مردم در امر اجرای فریضه زکات در شهرستان برشمرد و گفت: روحانی این روستا امسال توانسته با اطلاع رسانی سازنده، تبلیغ و نهادینه کردن فرهنگ پرداخت زکات بیش از ۵۰ میلیون تومان جمع آوری کند و معادل آن را نیز دولت پرداخت می کند تا برای رفع نیازهای ضروری و دستگیری از نیازمندان مانند موارد کمک به معیشت ایتام، مساکین و فقرا، بدهکاران و ... هزینه خواهد شود.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی کبودراهنگ از فراخوان جوانان، هیئات های حسینی، بسیجیان، گروهای جهادی و هنری، مؤسسات و کانون های قرآنی، بانوان، علما و طلاب خبر داد و از همه مردم  متدین کبودراهنگ خواست با معرفی ظرفیت‌های موجود در شهرستان برای کمک به آسیب‌های به وجود آمده در دوران شیوع کرونا و برای لبیک به فرمایشات مقام عظمای ولایت، پیشنهادات خود را برای مقابله همه جانبه با کرونا را به اداره تبلیغات ارائه دهند.

وی از عموم مردم خواست برای کمک به آسیب‌های به وجود آمده، نحوه شناسایی اقشار آسیب دیده از همه گیری کرونا و روش های کمک به اقشار را به تلگرام به آیدی کانال اداره تبلیغات اسلامی کبودراهنگ Bagheryhossein۱۹۹۵@ ارسال کنند تا مدیران تبلیغات اسلامی با شناسایی و بهره مندی از ظرفیت ها بتواند گوشه ای از مشکلات مردم را حل کنند.

انتهای پیام

دیدگاه شما

مرکزآموزش علمی کاربردی الوان ثابت
سایت رهبر معظم انقلاب