تازه ترین مطالب

پربیننده ها

تاریخ : 1. آذر 1399 - 10:36   |   کد مطلب: 34618
رئیس آموزش و پرورش شهرستان کبودراهنگ از ادامه اجرای طرح مواسات مؤمنانه توسط آموزش و پرورش کبودراهنگ خبر داد و گفت: اهدای ۱۵ عدد گوشی همراه و شش دستگاه تلویزیون به دانش‌آموزان نیازمند توانست گوشه‌ای از مشکلات خانواده‌های کمتر برخوردار شهرستان کبودراهنگ را کاهش دهد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی کورنگ ،احمد رستمی پنجشنبه ۲۹ آبان در جلسه شورای قرآن آموزش و پرورش کبودراهنگ، با تشریح روند پیگیری دست‌اندرکاران آموزش و پرورش و خیرین شهرستان کبودراهنگ برای کمک به دانش‌آموزان محروم  این شهرستان، اظهارکرد: با هدف کمک به  دانش‌آموزانی که به علت نداشتن گوشی هوشمند از ادامه تحصیل محروم بودند و در ادامه پویش کمک‌های مؤمنانه در مدارس، ۱۵عدد گوشی به ارزش تقریبی ۴۵۰ میلیون ریال و نیز شش دستگاه تلویزیون به دانش‌آموزان نیازمند اهدا شد.

وی تصریح کرد: در کنار این پویش‌های مردمی به همت مدیر و معلمان دبستان سمیه منطقه گل‌تپه، دو دستگاه تبلت نیز با همکاری خیرین بخش گل تپه تهیه و به دانش‌آموزان نیازمند اهدا شد.

رستمی یادآور شد: تاکنون اقدامات زیادی از طریق همیاری معلمان و مدیران در سالتحصیلی جدید در مراکز آموزشی روستایی برای کمک به پیشبرد برنامه‌های آموزشی و پوشش مالی دانش‌آموزان صورت گرفته است.

این مقام مسئول افزود: جذب کمک‌های زیادی نیز ازسوی خیرین شهرستان و بخش های گل تپه و شیرین‌سو به مدارس حضرت خدیجه(س)، فاطمه الزهرا(س)، ولی‌عصر(عج)، شهدای گمنام، شهید احمدی روشن، شهید فولادی، شهید صیاد شیرازی و شهید حمیدی از دیگر برنامه‌های مدیران و معلمان بوده است.

رستمی گریزی نیز به فواید جذب دانش‌آموزان به دارالقرآن‌ها زد و گفت: امروزهمه رسانه‌های گروهی مشغول به فعالیت هستند تا جوانان و نوجوانان را از دست ما بگیرند و نسل حاضر را به سمت فرهنگ‌های غربی سوق دهند که برگزاری جلسات قرآن باعث خواهد شد دانش‌آموزان چند ساعتی به دور از فضای مجازی در مسیر قرار می گیرند.

وی تصریح کرد: انتظار می‌رود فعالیت دارالقرآن‌ به سمت جذب بیشتر دانش‌آموزان برود و در هر رشته‌ قرآنی که دانش‌آموازن تمایل داشته باشند می‌توانند فعالیت کنند. یک دانش‌آموز می‌تواند بر یک کلاس و حتی مدرسه تأثیر گذار باشد.

رستمی ادامه داد: مسابقات قرآن دانش‌آموزی در سطح شهرستان، استان وکشور در ۱۱ رشته قرآنی مختلف برگزار می‌شود و در این باره دانش‌آموزان نیاز به تشویق دارند.

وی از مربیان و والدین خواست دانش‌آموزان و فرزندان خود را برای حضور در کلاس‌های قرآنی نیز تشویق کنند چرا که تجربه ثابت کرده دانش‌آموزانی که اهل قرآن و مسجد بودند هم در عرصه‌های علمی  و مدیریت زندگی مشترک موفق بوده‌اند.

انتهای پیام/

دیدگاه شما

سایت رهبر معظم انقلاب