تازه ترین مطالب

تاریخ : 1. آذر 1399 - 10:40   |   کد مطلب: 34620
رئیس اداره منابع طبیعی کبودراهنگ خبرداد:
آغاز بذرپاشی و بوته‌کاری در ۱۰۰ هکتار از مراتع کبودراهنگ
رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری کبودراهنگ از آغاز بذرپاشی، بوته‌کاری و کپه‌کاری در ۱۰۰ هکتار از مراتع این شهرستان خبرداد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی کورنگ ،محمود زنگنه با بیان اینکه سال گذشته ۱۰۰ هکتار کپه‌کاری و۱۰۰ هکتار بذر پاشی درروستاهای ایلانلو و باشقورتران این شهرستان صورت گرفته است، اظهارکرد: امسال نیز کپه کاری ۱۰۰ هکتاری مراتع کبودراهنگ آغاز شده است که هدف ازاجرای این طرح افزایش تولید علوفه، نفوذ پذیری آب، حفاظت خاک ویی در سطح مراتع عنوان کرد.

وی با اشاره به اینکه اعتبار لازم برای اجرای طرح بیولوژیکی در عرصه‌های مرتعی شهرستان از محل اعتبارات صندوق توسعه ملی به مبلغ ۱۲۰میلیون تومان تأمین شده است، بیان کرد: این اقدام با اصلاح مدیریت چرا باعث ایجاد شرایط مطلوب برای بازگشت طبیعت به شرایط اولیه و همچنین گسترش گیاهان علوفه‌ای مرغوب در مرتع صورت می‌گیرد.

رئیس اداره منابع طبیعی شهرستان کبودراهنگ خاطرنشان کرد: امسال از محل اعتبارات صندوق توسعه ملی برای بخش مرتع ۱۲۰میلیون  تومان اعتبار و برای طرح‌های بیابان‌زدائی شهرستان۷۷۰ میلیون تومان اعتبار ملی در نظر گرفته شده است.

زنگنه اقدامات احیاء و اصلاحی مراتع را گامی موثر در راستای بهبود وضع اقتصادی و معیشت بهره‌بردران و روستائیان و مهاجرت معکوس از شهر به روستا   دانست و افزود: کپه‌کاری یکی از روش‌های احیا و اصلاحی مراتع است که درآن بذر گیاهان مرتعی مورد نظر در چاله‌های حفر شده با دست قرار گرفته و سپس با خاک پوشانده می‌شود.

انتهای پیام/

دیدگاه شما

سایت رهبر معظم انقلاب