تازه ترین مطالب

تاریخ : 10. آذر 1399 - 15:15   |   کد مطلب: 34662
در جلسه ستاد کرونا شهرستان کبودراهنگ مطرح شد؛
آغاز طرح شهید حاج قاسم سلیمانی در شهرستان کبودراهنگ
طرح شهید حاج قاسم سلیمانی در راستای مدیریت و کنترل اپیدمی کرونا با محوریت محله و خانواده در قالب ۱۸ بلوک و ۱۴۰ محله در شهرستان کبودراهنگ برگزار می شود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی کورنگ ،سرهنگ محمود بداغی فرمانده سپاه شهرستان کبودراهنگ در جلسه ستاد کرونا شهرستان کبودراهنگ با اشاره به طرح شهید سلیمانی اظهار کرد: در این طرح افراد بیمار و ارتباط گیرندگان با آن ها شناسایی و با توجه به شرایط موجود در نقاهتگاه های از پیش تعیین شده قرنطینه و با استفاده از ظرفیت هر خانه یک پایگاه سلامت اجرا می شود .

 

وی افزود: هدف از اجرای طرح شهید حاج قاسم سلیمانی مدیریت و کنترل اپیدمی کرونا از طریق مشارکت مردمی، هماهنگی بین بخشی و بهره گیری از کمک نیروهای بسیجی و داوطلب مردمی است.

 

بداغی شهید حاج قاسم سلیمانی را فاتح میدان های سخت دانست واظهار امیدواری کرد:شهید سلیمانی با اتکا به قدرت الهی و امید به خداوند فاتح میدان های سخت بود و با همین عنصر اعتقاد و امید داعش را به زانو درآورد و من مطمئنم به برکت نام مبارک این شهید و به مدد الهی کرونا را شکست خواهیم داد.

 

دکتر علی احمدی رییس شبکه بهداشت شهرستان کبودراهنگ در ادامه با اشاره به دلایل افزایش بیماران کرونایی در سطح کشور گفت : یکی از دلایل افزایش بیمای کوید ۱۹ نبود توان لازم برای رعایت قرنطینه های خانوادگی است که طرح شهید سلیمانی در راستای همین موضوع اجرایی خواهد شد.

 

وی افزود: این طرح با ارائه خدمات و مراقبت های اولیه بهداشتی،شناسایی به موقع بیماری و مراقبت از گروه های در معرض خطر با فرد بیمار و ارتقاء کیفیت بهداشتی درمانی سیاست گذاری و با مشارکت وزارت بهداشت و بسیج اجرایی خواهد شد.

 

حجت الله مهدوی فرماندار شهرستان کبودراهنگ با حمایت کامل از این طرح عنوان کرد:کلیه کمیته ها و مسئولان ما موظف به همکاری همه جانبه با طرح شهید سلیمانی هستند.

وی اضافه کرد:در 5 ایست بازرسی شهرستان از ابتدای طرح محدودیت ها 64مورد جریمه یک میلیون تومانی و 221 مورد جریمه 200هزار تومانی برای رانندگان متخلف به ثبت رسیده است.

 

مهدوی در انتها با اشاره به تشدید بازرسی های واحدهای صنفی شهرستان خاطر نشان کرد: طرح بسیج همگانی در راستای مبارزه با بیماری کرونا و اجرای تمامی دستورات ستاد ملی کرونا و طرح شهید سلیمانی  تا ریشه کن شدن کامل این بیماری در شهرستان اجرا خواهد شد و تاکنون 173واحد صنقی تذکر و10 واحد صنقی پلمپ شده است.

 

انتهای پیام/ وحید رستمی

دیدگاه شما

سایت رهبر معظم انقلاب