تازه ترین مطالب

پربیننده ها

تاریخ : 27. آذر 1399 - 11:40   |   کد مطلب: 34767
انحلال شورای شهر کبودراهنگ در حالی در محافل این شهر بر سر زبان ها افتاده است که بسیاری از صاحب نظران معتقدند، این امر به مدیریت این شهر آسیب جدی و تبعات ناخوشایندی برای شهر و شهروندان خواهد داشت

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی کورنگ ،انحلال شورای شهر کبودراهنگ در حالی در محافل این شهر بر سر زبان ها افتاده است که بسیاری از صاحب نظران معتقدند، این امر به مدیریت این شهر آسیب جدی و تبعات ناخوشایندی برای شهر و شهروندان خواهد داشت هر چند برخی افراد اصرار بر انحلال این شورا دارند.

سلب عضویت قطعی سه عضو شورای شهر به دلیل درگیری های لفظی و فیزیکی با شهردار سابق،دخالت های بیجا در امور شهرداری و… رسما طی حکمی ابلاغ شده و به نظر می رسد پس از انحلال شورای شهر توسط وزارت کشور فرمانداری و استانداری به‌عنوان قائم مقام جایگزین شورای شهر خواهند شد.

به اعتقاد اکثر مردم شهرکبودراهنگ با وجود تمامی مشکلات به نظر میرسد ترمیم شورای شهر و اضافه کردن دو عضو علی البدل جهت تشکیل جلسات به مراتب مفیدتر از انحلال کامل پارلمان شهری باشد.

محسن صفری عضو شورای شهر کبودراهنگ در نشست خبری و در جمع خبرنگاران انحلال این شورا را سبب وارد آمدن خساراتی برای شهر دانست و در این خصوص گفت : روی سخن من حمایت از اعضای شورای شهر نیست، بلکه تقویت نهاد قانونی شورا است، که اگر درب آن بسته شود اختیار کلی مدیریت شهری خارج از شهرستان و به استان واگذار می‌شود و قطعاً تصمیم گیری برای مسائل جزئی منطقه در نهادی خارج از آن جالب نخواهد بود.

وی با تکذیب عدم حضور خود در جلسات شورای شهر افزود:جز زمانی که به ویروس کرونا مبتلا شده بودم و در جلسات حضور نداشتم، مابقی جلسات را شرکت کرده‌ام؛ درحالی‌که دیگر اعضای شورای شهر می‌گویند به‌دلیل حضور نداشتن صفری جلسات برگزار نمی‌شد و از این موضوع گله‌مند هستند.

عضو شورای شهر کبودراهنگ اضافه کرد:بودجه یک میلیارد تومانی شهرداری، کمیسیون ماده 100، کمیسیون‌های کفالت و صدها پرونده دیگر بلاتکلیف مانده‌اند و متأسفانه با این شرایطی که در شورای شهر پیش‌آمده بر مشکلات شهرداری دامن زده است و اگر شورا منحل نشود ما با حمایت از شهردار تمام تلاش خود را می‌کنیم تا این مشکلات مرتفع شود.

صفری در انتها خاطر نشان کرد: اینجا وظیفه مسئولان ارشد شهرستان است، که ضمن ورود به این مسئله اجازه ندهند درب شورای شهر به روی مردم بسته شود.

انتهای پیام/وحید رستمی

دیدگاه شما

سایت رهبر معظم انقلاب