تازه ترین مطالب

تاریخ : 9. دى 1399 - 8:51   |   کد مطلب: 34810
سخنگوی کمیسیون آموزش مجلس شورای اسلامی ضمن تاکید بر اینکه تجهیزات کنونی آموزش مجازی کافی نیست گفت: دولت از اعتبارات ستاد ملی کرونا در آموزش هم هزینه کند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی کورنگ ، حجت‌الاسلام احمدحسین فلاحی در خصوص وضعیت این روزهای آموزش اظهار کرد: در زمینه آموزش دانش‌آموزان چندین بار وزیر آموزش و پرورش و وزیر ارتباطات در مجلس حضور یافته و گزارش عملکردی ارائه کردند که هنوز مشکلات وجود دارد و آنها باید پاسخگوی تامین زیرساخت‌ها باشند.

وی با تاکید بر اینکه وزیر آموزش و پرورش باید شبکه شاد و همچنین زیرساخت فضای مجازی را تجهیز می‌کرد که شاهد بروز مشکلات فعلی شاهد نباشیم گفت: امروز در زمینه آموزش دچار مشکل هستیم اما قسمتی با درس‌نامه در حال جبران است.

سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه امکانات و تجهیزات کنونی آموزش مجازی کافی نیست گفت: باید به جایی برسیم که هیچ دانش‌آموزی محروم از آموزش نباشد هر چند در نقاطی که دانش‌آموز کم است، می‌توان آموزش حضوری همراه با رعایت پروتکل‌های بهداشتی را در برنامه داشت.

وی در خصوص تامین گوشی و تبلت برای دانش‌آموزان زیر پوشش کمیته امداد اظهار کرد: بیش از ۳ میلیون دانش‌آموز زیر پوشش کمیته امداد دسترسی به شبکه شاد ندارند که کمیته امداد و ستاد اجرایی فرمان امام(ره) اعلام کردند ۵۰ هزار تبلت برای این دانش‌آموزان تهیه شده است.

فلاحی یادآور شد: دولت هم از طریق اعتباری که از ستاد ملی مقابله با کرونا گرفته علاوه بر کمک به وزارت بهداشت باید از آموزش و پرورش حمایت کند و آموزش و پرورش رایگان که در قانون اساسی آمده باید فراهم شود که بارها نسبت به این موضوع تاکید کرده‌ایم.

وی خاطرنشان کرد: مشکلات فقط برای دانش‌آموزان زیر پوشش کمیته امداد نیست بلکه برخی دانش‌آموزان غیر از این مجموعه هم هستند که مشکل تجهیزات و زیرساختی آموزش دارند.

سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی در خصوص نبود اینترنت در برخی نقاط هم گفت: مشکل آنتن‌دهی در بسیاری از نقاط وجود دارد که در این خصوص باید خیلی از دکل‌ها تقویت شد و دکل‌هایی که فرسوده شده بازسازی و نوسازی شود.

انتهای پیام/ص

دیدگاه شما

سایت رهبر معظم انقلاب