تازه ترین مطالب

تاریخ : 10. دى 1399 - 9:25   |   کد مطلب: 34822
از چندین ماه قبل و پس از درگذشت عیسی جعفری نماینده فقید شهرستان های بهار و کبودراهنگ برخی افراد شکست خورده کارزار انتخاباتی فرصت را غنیمت شمرده و از آغازین روزهای فوت نماینده منتخب جان تازه ای گرفته و فعالیت های انتخاباتی خود را به صورت نامحسوس آغاز کرده اند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی کورنگ ، باید صادقانه این مطلب را بازگو نمود که سال هاست تفکر قومیت گرایی و طایفه گرایی در مبحث انتخابات نمایندگان در شهرستان های بهار و کبودراهنگ سایه افکنده است و همین موضوع باعث آثار سوء در سرنوشت این دو شهرستان شده است.

جریان سازی تعمدی و برنامه ریزی شده توسط برخی نامزدها تحت لوای قومیت گرایی و بومی بودن به صورت انکار ناپذیری در انتخابات بهارو کبودراهنگ دیده شده و در سایه همین تفکرات تحمیلی به شاخص های مهم تخصصی و مدیریتی توجهی نشده است.

هر بار شخصی ناکارآمد در کارزار انتخاباتی از جانب رقبا احساس خطر می کند بلافاصله مسئله بومی و غیر بومی را علم می کند تا با تحریک احساسات مردم عوام الناس را فریب داده و نتیجه رابه سود خود رقم بزند.

حال که این حس متعصبانه برخی آقایان به اصطلاح تحصیل کرده در شهرستان های بهار و کبودراهنگ چشمان خود را به تخصص،تجارب مدیریتی،سوابق اجرایی و سیاسی،آگاهی به مسائل روز کشور و جهان،میزان مقبولیت و پذیرش در جامعه،شجاعت در تصمیم گیری و …را بسته و تنها قوم و نژاد افراد را شاخص انتخاب می دانند لازم بود تا نکاتی را متذکر شویم؛

سخنی با نامزدهای احتمالی انتخابات بهار و کبودراهنگ

با توجه به آیه ۱۳ سوره حجرات خداوند گرامی ترین افراد نزد خود را پرهیزکارترین افراد می داند و قبیله و قوم هیچکسی را ملاک برتری نمی داند و همچنین پیامبر گرامی اسلام می فرماید:هرکسی در دلش به اندازه یک خردل تعصب قبیله ای باشد خداوند وی را در روز قیامت با اعراب زمان جاهلی محشور خواهند کرد.

در حقیقت انحراف از شایسته سالاری و تداوم تبلیغ کاسب کارانه ی برخی نامزدهای احتمالی در انتخابات توهین به مردم شهرستان های بهار و کبودراهنگ است که آن ها را مردمی نژاد پرست و قومیت گرا جلوه می دهد.

مردم شهرستان های بهار و کبودراهنگ نه قومیت گرا هستند و نه نژاد پرست و دامن زدن به این موضوعات توسط برخی نامزدها و افراد اجیر شده آن ها نشان از عدم وجود برنامه مناسب در تبلیغات انتخاباتی است.

دلهره ی شکست خوردگان انتخاباتی و برخی رسانه نماهای خود فروخته که قدرت و هیبت حریف در میدان رقابت، لرزه بر جانشان انداخته است باعث شده تا این روزها با فرافکنی و بازی های رسانه ای سعی در تشویش اذهان عمومی داشته باشند.

وحید رستمی

انتهای پیام/ص

برچسب‌ها: 

دیدگاه شما

سایت رهبر معظم انقلاب