تازه ترین مطالب

پربیننده ها

تاریخ : 17. دى 1399 - 9:28   |   کد مطلب: 34832
اشکان میرمحمدی گفت: طرحی که شورای رقابت برای تعیین قیمت خودرو در نظر گرفته است از طرف سازمان بازرسی کشور مورد ایراد است و باید تجدیدنظر شود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی کورنگ ،اشکان میرمحمدی، بازرس کل امور صمت سازمان بازرسی درباره مصوبه اخیر شورای رقابت برای افزایش قیمت خودرو با فرمول جدید گفت: با بررسی‌های به عمل آمده، شرایط بازار برای به کنترل گرفتن قیمت خودرو متوقف نخواهد ماند و همزمان با این مصوبه قیمت‌ها هم افزایش پیدا می‌کند.

میر محمدی بیان کرد: افزایش ۳۰ درصدی هر سه ماه یکبار قرار بود برای تعدادی از خودرو‌ها افزایش پیدا کند، ولی این رقم در سایر خودرو‌ها هم تاثیر گذار خواهد بود و بازار را دچار التهاب می‌کند.

وی گفت: با این مصوبه شورای رقابت مرجع تعیین قیمت بازار را به نوعی تحت هدایت خودروسازان قرار داده است و با عرضه قطره چکانی خودرو توسط خودروسازان، نبض بازار را کنترل می‌کنند که این شرایط یک فشار را به مردم تحمیل خواهد کرد.

میرمحمدی ادامه داد: هفته گذشته نامه‌ای به شورای رقابت ارسال کردیم و درخواست تجدید نظر را ارائه دادیم، ولی روز گذشته مصوبه شورای رقابت ابلاغ شده است

بازرس کل امور صمت سازمان بازرسی در پایان افزود: اگر قرار باشد که مدیریت بازار در اختیار تولیدکنندگان باشد قطعاً برای حفظ منافع خود اتفاقاتی رخ می‌دهد که زیان آن به مردم می‌رسد.

انتهای پیام/ص

برچسب‌ها: 

دیدگاه شما

سایت رهبر معظم انقلاب